Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Zarządzanie ludźmi, prawo i fundraising – nowe ścieżki edukacyjne na Kursodromie

Reklama
Cała Polska

26 lipca 2022, 00:00

26 lipca 2022, 00:00 - 20 sierpnia 2022, 23:59

Bezpłatne

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich (FAOO) zaprasza do skorzystania z trzech ścieżek do samodzielnej nauki online, które zostały udostępnione w ramach Mobilnej Akademii NGO MANGO. Na osoby, które zapoznają się z materiałami i do 20 sierpnia 2022 zaliczą test, czeka nagroda – dostęp do dodatkowych materiałów edukacyjnych poprzez smartfona za pośrednictwem aplikacji Mindmarker.

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich

Autor/źródło: FAOO
Reklama

Czym jest edukacyjna ścieżka?

Każda ścieżka to pięć materiałów poświęconych jednemu z trzech tematów: zarządzaniu ludźmi, zagadnieniom prawnym oraz pozyskiwaniu funduszy. Pojedynczy pakiet składa się m.in. z kursów e-learningowych, nagrań webinariów oraz edukacyjnych pigułek. Przy poszczególnych elementach każdej ścieżki znajduje się informacja o tym, ile czasu należy poświęcić czasu na zapoznanie się z danym materiałem.

Jakie zagadnienia są omawiane w ramach poszczególnych ścieżek – główne treści?

 • Zarządzanie ludźmi – rodzaje i charakterystyka zespołów; style zarządzania; delegowanie zadań i odpowiedzialności; zarządzanie wspierające; zarządzanie zespołem rozproszonym; coaching i narzędzia wspierające rozwój pracownika; modele motywowania pracowników.
 • Fundraising – jak utrzymywać relacje z darczyńcami; jak prowadzić kampanię przy małym budżecie; jak pozyskać nowych darczyńców; jak sprawić, aby współpraca organizacji z biznesem była długotrwała i satysfakcjonująca; jak oceniać i mierzyć fundraising.
 • Prawo – status OPP; działalność nieodpłatna, odpłatna i gospodarcza NGO; współpraca z administracją publiczną; tworzenie, treść i zmiana statutu organizacji; polityka rachunkowości; dokumenty wewnętrzne obowiązujące w NGO.

Jak skorzystać z edukacyjnej ścieżki w trzech krokach?

 1. Wejdź na platformę Kursodrom.pl i zapisz się na wybraną ścieżkę. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Kursodromu, konieczna będzie rejestracja:
  Zarządzanie ludźmi: https://bit.ly/zarzadzanie_ludzmi
  Fundraising: https://bit.ly/fundraising_mango
  Prawo:  https://bit.ly/prawo_mango
 2. Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami w ramach ścieżki, zdaj test w terminie do 20.08.2022 i czekaj na e-mail w sprawie nagrody. UWAGA! Materiały możesz przeglądać w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie.
 3. Po otrzymaniu informacji pocztą elektroniczną o nagrodzie (dodatkowe materiały edukacyjne), potwierdź chęć skorzystania z niej, pobierz aplikację Mindmarker na smartfona, zaloguj się i… korzystaj.

Informacje dodatkowe 

Możliwość skorzystania z aplikacji do nauki przez telefon otrzyma pierwsze 100 osób, które z powodzeniem przejdą przynajmniej jeden test udostępniony w ramach edukacyjnych ścieżek Mango. Naukę należy rozpocząć w ciągu trzech tygodni od otrzymania danych dostępowych.


Projekt Mobilna Akademia NGO Mango jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  26 lipca 2022, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  20 sierpnia 2022, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.