Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Źródła finansowania NGO. Przegląd możliwości (subregion centralny-zachodni)

Reklama
Cała Polska

za 18 dni

30 sierpnia 2022, 12:00

Bezpłatne

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, którzy chcą coś zmienić w swojej strategii pozyskiwania środków na działalność organizacji. Szkolenie będzie wartościowe również dla osób, które chcą powołać organizację pozarządową.

Reklama

Zapraszamy na szkolenie pt. „Źródła finansowania NGO. Przegląd możliwości”

Data i miejsce

Szkolenie odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. w godz. 12.00 - 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach (ul. Kopernika 14, 40-064 Katowice).

Dla kogo?

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, którzy chcą coś zmienić w swojej strategii pozyskiwania środków na działalność organizacji. Szkolenie będzie wartościowe również dla osób, które chcą powołać organizację pozarządową.

Z uwagi na obszar realizacji projektu oferta skierowana jest do osób, które prowadzą lub będą prowadzić przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot ekonomii społecznej (np. fundacje, stowarzyszenie) zamieszkałych (w przypadku organizacji posiadających siedzibę) wyłącznie na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.

Szczegóły

Najważniejsze zagadnienia:

1.     Case study. Identyfikacja źródeł finansowania organizacji na bazie opisu przypadku.

2.     Specyfika wybranych źródeł finansowania organizacji pozarządowej:

a.     Korzystanie z ofiarności publicznej – darowizny od osób fizycznych (zbiórka publiczna, Internet, loteria fantowa).

b.     Współpraca z biznesem.

c.      Dotacje, w tym dla PS.

d.     Źródła wynikające z ustawy o ekonomii społecznej, w tym program odporności i rozwoju ES.

e.     Status OPP.

f.      Działalność gospodarcza.

3.     Kryteria wyboru źródeł finansowania. Z których źródeł warto skorzystać w przypadku organizacji uczestników?

Uwaga: w przypadku zainteresowania określonym źródłem finansowania istnieje możliwość pogłębienia wybranej tematyki w formie doradztwa lub szkoleń dedykowanych zorganizowanych w kolejnych miesiącach.

Trener

Szkolenie poprowadzi Waldemar Żbik – doradca kluczowy w OWES SWR, ekonomista z wykształcenia, działa w III sektorze od 2006 r., pomagał kilkudziesięciu organizacjom pozarządowym w pozyskiwaniu środków, prowadzi dwa blogi, przez które chętnie dzieli się wiedzą:
• przedsiebiorstwospoleczne.pl – dla osób zainteresowanych przedsiębiorczością społeczną,
• spoldzielniasocjalnawpraktyce.pl – dla osób zainteresowanych spółdzielczością socjalną.

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na szkolenie wypełnij to zgłoszenie: formularz zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 26.08.2022 do godz. 10:00. W przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje ich kolejność. Zastrzegamy też możliwość zaproszenia na szkolenie w pierwszej kolejności organizacji, które nie korzystały z naszego wsparcia.

Uwaga: W związku z tym, że szkolenie jest bezpłatne przed jego rozpoczęciem konieczne będzie wypełnienie dokumentów (wzory prześlemy po weryfikacji zgłoszenia) przez każdego uczestnika szkolenia oraz podmiot zgłaszający uczestnika (z podpisami osób reprezentujących).

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  26 sierpnia 2022, 10:00
 • Początek wydarzenia:
  30 sierpnia 2022, 12:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  30 sierpnia 2022, 16:00
 • Miejsce:
  Obszar Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.