Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Reklama
Cała Polska

4 sierpnia 2022, 00:00

4 sierpnia 2022, 00:00 - 15 sierpnia 2022, 23:59

Bezpłatne

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprasza do udziału w szkoleniu dla organizacji, lokalnych aktywistek i aktywistów działających, lub chcących rozpocząć działania, na rzecz dobrostanu zwierząt i przyrody.

Reklama

Społeczne działania na rzecz zmiany

prowadzenie: Anna Chęć

Jak zbierać informacje, by były narzędziem skutecznej kontroli władzy i współdecydowania o tym, co dzieje się w ich społeczności. Jak wpływać na budowanie lokalnych polityk, i świadomie uczestniczyć w konsultacjach społecznych. Jak prowadzić działania rzecznicze, jak współpracować z mediami, zorganizować happening, debatę, protest, czy okrągły stół. To tylko część zagadnień, które uczestniczki i uczestnicy poruszą podczas kursu. Prezentowane narzędzia będą oparte na konkretnych przykładach wieloletnich działań na rzecz tworzenia lokalnej polityki opieki nad zwierzętami bezdomnymi i innych działań w obszarze aktywności społecznych.

Prawo na rzecz ochrony istotnych wartości

prowadzenie: Karolina Kuszlewicz

Jak działają mechanizmy stanowienia i egzekwowania prawa na przykładach spraw dotyczących ochrony zwierząt i przyrody. Jaka jest hierarchia aktów prawnych i czy rzeczywiście ma znaczenie dla skutecznego wdrażania zmian na rzecz zwierząt i przyrody. Jak korzystać z serwisów internetowych, by wyszukać interesujące akty prawne, a także jak czytać je ze zrozumieniem. Wreszcie, które organy administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości są właściwe, gdy trzeba załatwić konkretną sprawę, a także jak się z nimi komunikować. Wszystko w oparciu o analizę przykładowych pism, jako narzędzi rozwiązania danego problemu. Uczestniczki i uczestnicy kursu wzmocnią swoje kompetencje, jako świadomi gracze na arenie procesów stanowienia prawa, zarówno na szczeblu centralnym (ustawy i rozporządzenia), jak i lokalnym (zwłaszcza na przykładzie problematyki związanej z gminnymi programami opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt).

Szkolenie

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE NA RZECZ ZWIERZĄT I PRZYRODY 
Praktyczny wymiar działań i ich wpływ na lokalne polityki

22.08. – 24.08. oraz 16.09. – 18.09. 2022 r. (2 zjazdy, 32 h warsztatowe)

Hotel Mercure Cieszyn

ul. Motelowa 21

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15.08. 2022 r., do godziny 15:00.

Organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży. W związku z ograniczoną ilością miejsc organizator zastrzega sobie, iż o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie zobowiązuje do udziału w obu zjazdach. Szczegóły oraz komplet dokumentów na stronie www.bonafides.pl W celu dopełnienia procedury rejestracyjnej należy pobrać dokumenty, wypełnić, podpisać w stosownych miejscach, i kopie (skany) przesłać na adres: w.jakubiec@bonafides.pl.

W razie pytań prosimy o kontakt.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  15 sierpnia 2022, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  4 sierpnia 2022, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W poniedziałek, 23:59
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.