Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Fundacja Integracja ogłasza 20. edycję konkursu Człowiek bez barier

Reklama
Cała Polska

5 sierpnia 2022, 00:00

5 sierpnia 2022, 00:00 - 28 września 2022, 23:59

Bezpłatne

Integracja już po raz 20. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2022 r.

Reklama

O konkursie „Człowiek bez barier”

Konkurs „Człowiek bez barier” to przedsięwzięcie, które promuje osoby z niepełnosprawnością, które są inspiracją, biorą los w swoje ręce, pokazując innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie swoje i innych pełniejszym. Jeśli znasz taką osobę - nie zwlekaj i zgłoś ją do naszego konkursu! 

 • Konkurs przyczynił się do uwidocznienia w przestrzeni publicznej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Laureaci konkursu prezentują barwną mozaikę umiejętności, talentów i zawodów. Są wśród nich m.in. wykładowcy akademiccy, politycy, samorządowcy, artyści, a także sportowcy – pisze prezes Integracji Ewa Pawłowska we wstępie do ubiegłorocznego folderu z sylwetkami nagrodzonych. 

Kto może zgłosić kandydata?

Kandydata do konkursu może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.  Organizator Konkursu dokonuje weryfikacji nadesłanych zgłoszeń pod kątem spełnienia kryteriów formalnych, a następnie wyłania 20 kandydatów, którzy zostaną zaprezentowani Kapitule Konkursu oraz wezmą udział w głosowaniach internetowych.

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie również nagroda „Młody Człowiek bez barier” dla osób w przedziale wiekowym 14-20 lat. 

Mirosław Piesak, ubiegłoroczny „Człowiekiem bez barier” o konkursie 

Ubiegłorocznym „Człowiekiem bez barier” został Mirosław Piesak, paraolimpijczyk z Bydgoszczy.

–  Nie zmarnowałem swojego życia. Jestem szczęśliwy. I jak Bóg da, to jeszcze będę dzielić swoim doświadczeniem, radą z innymi, którzy są w potrzebie – mówi sportowiec. 

Zgłoszenia kandydatów

Zgłoszenia kandydatów można przesyłać e-mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org.  
W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem:  
22 530 65 70 lub przez ww. adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org

Zgłoszenie musi zawierać: 

 • dane Kandydata: imię i nazwisko, adres, e-mail oraz telefon kontaktowy;
 • dane Zgłaszającego: imię i nazwisko lub nazwę oraz imię i nazwisko osoby kontaktowej reprezentującej Zgłaszającego, adres, e-mail oraz telefon kontaktowy; 
 • zgodę na przetwarzanie danych osobowych Zgłaszającego (dotyczy osób fizycznych) według załączonego formularza; 
 • rekomendacje kandydatury od osób fizycznych lub prawnych; 
 • aktualne zdjęcie Kandydata w wersji elektronicznej; 
 • zgodę Kandydata na: udział w Konkursie, przetwarzanie danych osobowych Kandydata w celu udziału w Konkursie, nieodpłatne rozpowszechnianie wizerunku w celach związanych z realizacją Konkursu. 

Więcej informacji 

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2022” 

Pobierz formularz zgłoszeniowy do Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2022”, zawierający: miejsce na wpisanie danych Kandydata i Zgłaszającego, opis działań Kandydata, rekomendacje, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku. 

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 6 grudnia 2022 roku. 

Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  

Partnerzy: BNP Paribas, Polpharma 

Patronat medialny: portal Niepelnosprawni.pl 

opis Kandydata uzasadniający zgłoszenie, w szczególności jego osoby oraz działalności;

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  5 sierpnia 2022, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  28 września 2022, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Integracja
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.