Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Reklama
Centrum ŁOWICKA

Warszawa, Polska

7 września 2022, 19:00

7 września 2022, 19:00 - 13 grudnia 2022, 19:00

Bezpłatne

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie międzypokoleniowego projektu Art Generacje, podczas którego stworzymy międzypokoleniowy spektakl. Projekt będzie trwał od września do grudnia; spotkania odbywać się będą w Centrum Łowicka na Starym Mokotowie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Reklama

Art Generacje to artystyczno-społeczny projekt Teatru zaangażowanego społecznie, który realizujemy od 2013 roku. Do wspólnego stworzenia teatru wspólnotowego zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami swoim spojrzeniem na temat solidarności, będącej tematem przewodnim tegorocznej edycji naszych działań.

Czym jest dla Ciebie solidarność?Z kim możemy być solidarni? Z ludźmi w potrzebie? Z ludźmi innej narodowości, innego pochodzenia społecznego, orientacji seksualnej? Jak budować porozumienie? Jak dbać o empatię? Czy solidarność jest nam potrzebna? Czy podchodzimy do niej bezinteresownie?

Te i inne pytania zadamy podczas kolejnej edycji projektu Art Generacje prowadzonego przez Fundację Drama Way. Będziemy spotykać się średnio raz w tygodniu, a rezultaty naszych działań zostaną przedstawione podczas dwóch spektakli finałowych, które odbędą się w grudniu w Centrum Łowicka.

Będziemy wspólnie eksplorować osobiste znaczenia solidarności, sprawdzając co nas interesuje, co czujemy, co chcemy wyrazić. Będziemy to robić w działaniu - przez improwizacje, etiudy, pracę słowem, ciałem, gestem, głosem, dźwiękiem; przez łączenie video i planu żywego, pracę z dokumentem, badanie interakcji aktora/performera z widzem. Będziemy szukać, doświadczać różnych form, próbować, ośmielać się. Na kanwie doświadczeń, opowieści, wymiany zdań stworzymy interaktywny spektakl.

Nie wymagamy doświadczenia aktorskiego lub innych potwierdzonych talentów artystycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że sam/a odkryjesz w sobie talenty, których może do tej pory
u siebie nie dostrzegałaś/eś.

Więcej informacji także na naszym Facebooku oraz stronie internetowej.

Zachęcamy również do wypełnienia formularza, dzięki któremu będziemy mogli pozostać w kontakcie, oraz do wzięcia udziału w spotkaniu otwartym dla osób zainteresowanych projektem, które odbędzie się 7 września.

Do udziału zapraszamy młodzież (15+), osoby dorosłe oraz seniorów i seniorki.

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  7 września 2022, 19:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  13 grudnia 2022, 19:00
 • Miejsce:
  Centrum ŁOWICKA
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.