Mocni w promocji Poradnik dla stowarzyszeń i fundacji, które chcą skutecznie mówić o sobie. Zamów PDF >
Startuje druga edycja specjalnych studiów z zarządzania NGO!
Bagatela 12, Warszawa, Polska, Dojazd tramwajem, autobusem lub metrem (stacja Politechnika)
1 października 2022, 00:00
1 października 2022, 00:00 - 30 czerwca 2023, 23:59
Płatne
Zostań specjalistą z zarządzania organizacją pozarządową! Startuje druga edycja specjalnych studiów podyplomowych z wykładowcami - praktykami w działalności w fundacjach, stowarzyszeniach, czy w biznesie. W programie między innymi fundraising, zarządzanie projektami i komunikacją organizacji.
Atutem studiów jest bezpośredni kontakt z praktykami z III sektora, a także administracji publicznej i instytucji wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Podyplomowe studia z zarządzania organizacjami pozarządowymi obejmować będą 2 semestry i 200 godzin zajęć, z czego aż 120 godzin przypadnie na zajęcia praktyczne, prowadzone przez specjalistów kształtujących III sektor w Polsce. Zajęcia odbywać się będą w formie niestacjonarnej, poprzez zjazdy mające miejsce w Warszawie, a także w formie on-line. Językiem wykładowym będzie język polski.
Planowany termin uruchomienia studiów to październik 2022 roku.
Istnieje możliwość zdobycia dofinansowania na uczestnictwo w studiach, za pomocą:
- Bazy Usług Rozwojowych https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/podglad?id=1191485otwiera się w nowej karcie
- Pożyczki na kształcenie https://inwestujwrozwoj.pl/otwiera się w nowej karcie
Zajęcia odbywają się w Warszawie, w formule hybrydowej (możliwy udział stacjonarny oraz zdalny).
Opłaty za studia wynoszą:
- 6500zł - w przypadku płatności jednorazowej
- 5800zł - w przypadku rejestracji do 31.08.2022
- 7830zł - w przypadku płatności w 9 ratach (miesięczna rata: 870zł)
Charakterystyka i cel studiów podyplomowych
Interdyscyplinarny program studiów podyplomowych Zarządzanie organizacjami pozarządowymi jest odpowiedzią na dążenie do profesjonalizacji organizacji społeczeństwa obywatelskiego, a także zawiązywania efektywnych relacji pomiędzy III sektorem a instytucjami publicznymi. Przedmioty, uwzględnione w toku nauki, dotyczą szerokiego zakresu funkcjonowania podmiotów wskazanych w Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Dotyczy to sprawnego zarządzania własną organizacją, w tym stosowania myślenia projektowego, pozyskiwania i zarządzania funduszami czy też promocji działań pożytku publicznego, tak aby trafiać do jak najszerszej grupy odbiorców. Program uwzględnia także m.in. rolę wolontariatu, zlecania zadań publicznych czy partycypację obywateli w konsultacjach społecznych.
Dążenie do profesjonalizacji III sektora wymaga od jego przedstawicieli dokładnego zaznajomienia się z obowiązującym prawem, w szczególności dotyczącym sprawozdawczości, a także wymogów, obowiązków oraz udogodnień wynikających z posiadania statusu organizacji pożytku publicznego. Nowy kierunek studiów jest odpowiedzią na konieczność profesjonalizacji podmiotów społeczeństwa obywatelskiego, a także skuteczniejszego budowania trwałych relacji oraz kooperacji z organami administracji publicznej. Studia są adresowane nie tylko do osób tworzących organizacje pozarządowe, ale i zatrudnionych w sektorze publicznym, otwartych na współpracę z reprezentacją społeczeństwa obywatelskiego. Atutem studiów jest możliwość kontaktu z praktykami z III sektora, administracji publicznej i instytucji wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Rekrutacja na studia możliwa jest za pośrednictwem strony https://collegiumintermarium.org/zarzadzanie-organizacjami-pozarzadowymi
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Płatne
-
Termin rejestracji:18 września 2022, 23:59
-
Początek wydarzenia:1 października 2022, 00:00
-
Zakończenie wydarzenia:30 czerwca 2023, 23:59
-
Miejsce:Uczelnia Collegium Intermarium
Bagatela 12, Warszawa, Polska
Dojazd tramwajem, autobusem lub metrem (stacja Politechnika) -
Organizator:Fundacja Edukacja do Wartości
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.