Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Małopolskie / bezpłatne szkolenie: Społeczeństwo obywatelskie na rzecz zwierząt i przyrody

Reklama
Hotel Dunajec

Zgłobice, Polska

23 września 2022, 15:00

23 września 2022, 15:00 - 2 października 2022, 14:00

Bezpłatne

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprasza do udziału w szkoleniu dla organizacji, lokalnych aktywistek i aktywistów działających, lub chcących rozpocząć działania, na rzecz dobrostanu zwierząt i przyrody.

Reklama

SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE NA RZECZ ZWIERZĄT I PRZYRODY 
Praktyczny wymiar działań i ich wpływ na lokalne polityki

23.09. – 25.09. oraz 30.09. – 02.10. 2022 r. (2 zjazdy, 32 h warsztatowe)

Organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz - w uzasadnionych regulaminem przypadkach - zwrot kosztów podróży. W związku z ograniczoną ilością miejsc organizator zastrzega sobie, iż o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie zobowiązuje do udziału w obu zjazdach. Szczegóły oraz komplet dokumentów na stronie www.bonafides.pl.

W celu dopełnienia procedury rejestracyjnej należy pobrać dokumenty, wypełnić, podpisać w stosownych miejscach, i kopie przesłać (z dopiskiem: Małopolska) na adres: w.jakubiec@bonafides.pl

W razie pytań prosimy o kontakt.

Społeczne działania na rzecz zmiany

prowadzenie: Anna Chęć

Jak zbierać informacje, by były narzędziem skutecznej kontroli władzy i współdecydowania o tym, co dzieje się w ich społeczności. Jak wpływać na budowanie lokalnych polityk, i świadomie uczestniczyć w konsultacjach społecznych. Jak prowadzić działania rzecznicze, jak współpracować z mediami, zorganizować happening, debatę, protest, czy okrągły stół. To tylko część zagadnień, które uczestniczki i uczestnicy poruszą podczas kursu. Prezentowane narzędzia będą oparte na konkretnych przykładach wieloletnich działań na rzecz tworzenia lokalnej polityki opieki nad zwierzętami bezdomnymi i innych działań w obszarze aktywności społecznych.

Prawo na rzecz ochrony istotnych wartości

prowadzenie: Karolina Kuszlewicz

Jak działają mechanizmy stanowienia i egzekwowania prawa na przykładach spraw dotyczących ochrony zwierząt i przyrody. Jaka jest hierarchia aktów prawnych i czy rzeczywiście ma znaczenie dla skutecznego wdrażania zmian na rzecz zwierząt i przyrody. Jak korzystać z serwisów internetowych, by wyszukać interesujące akty prawne, a także jak czytać je ze zrozumieniem. Wreszcie, które organy administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości są właściwe, gdy trzeba załatwić konkretną sprawę, a także jak się z nimi komunikować. Wszystko w oparciu o analizę przykładowych pism, jako narzędzi rozwiązania danego problemu. Uczestniczki i uczestnicy kursu wzmocnią swoje kompetencje, jako świadomi gracze na arenie procesów stanowienia prawa, zarówno na szczeblu centralnym (ustawy i rozporządzenia), jak i lokalnym (zwłaszcza na przykładzie problematyki związanej z gminnymi programami opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt).

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  20 września 2022, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  23 września 2022, 15:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W niedzielę, 14:00
 • Miejsce:
  Hotel Dunajec
  Zgłobice, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.