Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Reklama
Cała Polska

Jutro, 00:00

1 października 2022, 00:00 - 31 października 2022, 23:59

Bezpłatne

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to doskonały sposób na rozszerzenie oferty wolontariatu tradycyjnego. Dzięki e-wolontariatowi Twoja organizacja może dotrzeć do wolontariuszy z całej Polski, posiadających różnorodne, cenne kompetencje, oraz współpracować z nimi w bezpieczny sposób.

Ilustracja z abstrakcyjnymi kształtami i napisem "E-wolontariat krok po kroku. Weź udział w mini-kursie dla organizacji społecznych"

Ilustracja z abstrakcyjnymi kształtami i napisem "E-wolontariat krok po kroku. Weź udział w mini-kursie dla organizacji społecznych"

Reklama

W tym krótkim minikursie podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas organizowania współpracy w ramach e-wolontariatu, jak tworzyć atrakcyjne opisy mikrozadań, gdzie szukać e-wolontariuszy i jak zadbać o to, żeby ta współpraca była ciekawą przygodą - zarówno dla Twojej organizacji, jak i dla współpracujących z nią e-wolontariuszy :)

Dzięki minikursowi dowiesz się m.in.:

 1. Przy jakich zadaniach e-wolontariusze mogą pomóc Twojej organizacji?
 2. Jak dzielić zadania na mikrozadania?
 3. Jak przygotować atrakcyjne opisy mikrozadań?
 4. Jak zrekrutować e-wolontariuszy?
 5. Jakich narzędzi do współpracy użyć?
 6. Jak motywować e-wolontariuszy?

Do kursu można dołączyć w dowolnym momencie. Rozpoczyna się on automatycznie jeden dzień po zapisie - przez 5 kolejnych dni otrzymasz od nas maila ze wskazówkami i zadaniami, które pomogą Ci zorganizować współpracę z e-wolontariuszami.

Forma kursu:

 1. Porcja wiedzy wysyłana prosto do Twojej skrzynki mailowej: codziennie przez 5 dni otrzymasz od nas mail ze wskazówkami nt. organizowania współpracy z e-wolontariuszami. W każdym mailu znajdziesz odrobinę teorii, praktyczne porady i proste zadanie domowe, dzięki któremu przetestujesz zdobytą wiedzę w praktyce i zaczniesz projektować współpracę z e-wolontariuszami.
 2. Miniporadnik: dodatkowo, na zakończenie kursu otrzymasz od nas miniporadnik w formacie PDF, który będziesz mógł/mogła pobrać, zapisać i wykorzystywać za każdym razem, kiedy będziesz chciał/-a zaprojektować współpracę z e-wolontariuszami.

Plan kursu:

 1. Diagnoza: w jakich zadaniach potrzebujemy wsparcia?
 2. Dzielimy zadania na mikrozadania
 3. Tworzymy opisy mikrozadań
 4. Publikacja oferty, współpraca i motywowanie
 5. Zakończenie współpracy i podsumowanie

Dla kogo jest ten kurs?
Dla organizacji społecznych, posiadających podstawowe doświadczenie we współpracy z wolontariuszami.

Jaki jest koszt?
Udział w kursie jest bezpłatny!

Kto jest organizatorem kursu?
Organizatorem kursu jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.
Autorką kursu jest Marzena Kacprowicz - koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. "Podręcznika e-wolontariatu" - praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl - pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.

Mam pytanie odnośnie kursu - do kogo mogę się zgłosić?
Z chęcią udzielimy Wam dodatkowych informacji i odpowiemy na Wasze pytania - jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: biuro@e-wolontariat.pl.

Link do zapisu: https://minikurs.e-wolontariat.pl/

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  Jutro, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  31 października 2022, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Dobra Sieć
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.