Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Reklama
Cała Polska

9 stycznia 2023, 00:00

9 stycznia 2023, 00:00 - 28 lutego 2023, 23:59

Bezpłatne

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to doskonały sposób na rozszerzenie oferty wolontariatu tradycyjnego. Dzięki e-wolontariatowi Twoja organizacja może dotrzeć do wolontariuszy z całej Polski, posiadających różnorodne, cenne kompetencje, oraz współpracować z nimi w bezpieczny sposób.

Reklama

W tym krótkim minikursie podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas organizowania współpracy w ramach e-wolontariatu, jak tworzyć atrakcyjne opisy mikrozadań, gdzie szukać e-wolontariuszy i jak zadbać o to, żeby ta współpraca była ciekawą przygodą - zarówno dla Twojej organizacji, jak i dla współpracujących z nią e-wolontariuszy :)

Dzięki minikursowi dowiesz się m.in.:

 1. Przy jakich zadaniach e-wolontariusze mogą pomóc Twojej organizacji?
 2. Jak dzielić zadania na mikrozadania?
 3. Jak przygotować atrakcyjne opisy mikrozadań?
 4. Jak zrekrutować e-wolontariuszy?
 5. Jakich narzędzi do współpracy użyć?
 6. Jak motywować e-wolontariuszy?

Do kursu można dołączyć w dowolnym momencie. Rozpoczyna się on automatycznie jeden dzień po zapisie - przez 5 kolejnych dni otrzymasz od nas maila ze wskazówkami i zadaniami, które pomogą Ci zorganizować współpracę z e-wolontariuszami.

Forma kursu:

 1. Porcja wiedzy wysyłana prosto do Twojej skrzynki mailowej: codziennie przez 5 dni otrzymasz od nas mail ze wskazówkami nt. organizowania współpracy z e-wolontariuszami. W każdym mailu znajdziesz odrobinę teorii, praktyczne porady i proste zadanie domowe, dzięki któremu przetestujesz zdobytą wiedzę w praktyce i zaczniesz projektować współpracę z e-wolontariuszami.
 2. Miniporadnik: dodatkowo, na zakończenie kursu otrzymasz od nas miniporadnik w formacie PDF, który będziesz mógł/mogła pobrać, zapisać i wykorzystywać za każdym razem, kiedy będziesz chciał/-a zaprojektować współpracę z e-wolontariuszami.

Plan kursu:

 1. Diagnoza: w jakich zadaniach potrzebujemy wsparcia?
 2. Dzielimy zadania na mikrozadania
 3. Tworzymy opisy mikrozadań
 4. Publikacja oferty, współpraca i motywowanie
 5. Zakończenie współpracy i podsumowanie

Dla kogo jest ten kurs?
Dla organizacji społecznych, posiadających podstawowe doświadczenie we współpracy z wolontariuszami.

Jaki jest koszt?
Udział w kursie jest bezpłatny!

Kto jest organizatorem kursu?
Organizatorem kursu jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.
Autorką kursu jest Marzena Kacprowicz - koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. "Podręcznika e-wolontariatu" - praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl - pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.

Mam pytanie odnośnie kursu - do kogo mogę się zgłosić?
Z chęcią udzielimy Wam dodatkowych informacji i odpowiemy na Wasze pytania - jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: biuro@e-wolontariat.pl.

Link do zapisu: https://minikurs.e-wolontariat.pl/

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  9 stycznia 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  28 lutego 2023, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Dobra Sieć
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.