Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska

22 października 2022, 09:00

22 października 2022, 09:00 - 13 czerwca 2023, 17:00

Płatne

Roczne studia MBA dla działaczy na rzecz długotrwałej zmiany społeczno-gospodarczej w lokalnym kontekście. Nauczysz się praktycznego stosowania rozwiązań łączących budowanie społeczności z technologią oraz głęboki wpływ ze stabilnym, uspołecznionym modelem biznesowym. Poznasz pionierskie przykłady narzędzi zmiany z Polski i świata. Studia prowadzone w trybie online, poza pojedynczymi zjazdami w Warszawie i inspiracyjnymi wyjazdami studyjnymi.

Studia MBA Zarządzanie spółdzielniami przyszłości oferują połączenie wiedzy o światowych trendach z umiejętnościami bezpośredniej pracy ze społecznościami. Powstały w odpowiedzi na pilną potrzebę godzenia globalnych wyzwań i lokalnych potrzeb.

W ciągu rocznego programu:

 • zdobędziesz wiedzę o ekonomii społecznej i trendach technologicznych oraz społecznych;
 • rozwiniesz umiejętności animacji społeczności i lokalnego rozwoju, projektowania i wdrażania modelu biznesowego;
 • poznasz przykłady z całego świata dzięki spotkaniom z międzynarodowymi i polskimi pionierami;
 • nauczysz się zarządzać uspołecznionymi przedsiębiorstwami i pozyskiwać m.in. środki UE na ich finansowanie.

Program prowadzą Collegium Civitas i CoopTech Hub - centrum restartu spółdzielczości, przy udziale doświadczonych ekspertów i praktyków. Więcej informacji znajdziesz na stronie programu.

W ostatnich latach w Europie coraz więcej inicjatyw stosuje nowoczesne formy spółdzielczości w odpowiedzi na wyzwania rozwoju lokalnego, sprawiedliwości społecznej i ekologii. Spółdzielnie rozwojowe, cyfrowe czy energetyczne to modele włączające szerokie środowisko interesariuszy w dzielenie się swoimi zasobami na rzecz budowania wspólnego dobrobytu. Spółdzielczy model działalności opiera się na demokracji, oferuje stabilność w czasach ciągłych kryzysów i odbudowuje lokalny kapitał społeczny.

Moduły semestru zimowego to:

 1. Wyzwania i trendy transformacji cyfrowej
 2. Lokalna odporność dla wysokiej jakości życia
 3. Spółdzielczość jako społeczna idea, historia i praktyka

Moduły semestru letniego:

 1. Projektowanie modeli biznesowych
 2. Animacja społeczności i działanie lokalne
 3. Ekonomia społeczna i finansowanie zmiany

Studia odbywają się na Collegium Civitas - uczelni wyróżnionej mianem jednej z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce i 1. miejscem w rankingu Perspektyw dla kierunku socjologia. Znajduje się w ścisłej czołówce zarówno poziomu kierunków społecznych, jak i zarobków absolwentów wg. rankingu ELA. Całościowe czesne studiów wynosi 9020 zł.

Rekrutacja trwa do połowy października.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Termin rejestracji:
  15 października 2022, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  22 października 2022, 09:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  13 czerwca 2023, 17:00
 • Organizator:
  CoopTech Hub
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.