Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Aktywizm DIY – Jak budować społeczność wokół trudnych tematów? Cykl warsztatów

Reklama
Cała Polska

21 września 2022, 19:00

21 września 2022, 19:00 - 7 października 2022, 19:00

Bezpłatne

Gen Z #todziała i ngo.pl zapraszają (nie tylko) młodych aktywistów i aktywistki, a także osoby, które dopiero zaczynają działać społecznie, na cykl warsztatów pod hasłem „AKTYWIZM DIY – Jak budować społeczność wokół trudnych tematów?”. Warsztaty poprowadzą osoby, które z sukcesem budują społeczność wokół tematów, którymi się zajmują. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak działać i jak o tym mówić, te warsztaty są dla Was!

Reklama

Żeby skutecznie zmieniać świat, nie wystarczą same działania. Potrzebna jest jeszcze umiejętność rozmowy na tematy, w których działamy; opowiadania o tym, co i dlaczego robimy i wreszcie – budowania zaangażowanej społeczności.

Tego wszystkiego będziecie mogli się nauczyć podczas cyklu warsztatów „AKTYWIZM DIY – Jak budować społeczność wokół trudnych tematów?”. Swoim doświadczeniem podzielą się osoby, które same działają w różnych tematach, ale łączy je to, że potrafią ciekawie i otwarcie opowiadać także o trudnych problemach i budować trwałe relacje, oparte na szacunku i życzliwości.

Na cykl warsztatów składają się trzy spotkania:

1. Orestes Kowalski (Everyday Hero) opowie o tym, jak pracować nad komunikacją, w której nie ma podziału na zwycięzców i przegranych, a celem jest zrozumienie. Warsztat będzie też okazją do wspólnego poszukiwania rozwiązań, które mogą przydać nam się w naszych codziennych interakcjach z innymi ludźmi (on-line i off-line).

AKTYWIZM DIY #1
21 września 2022, g. 19.00
Orestes Kowalski
Jak rozmawiać o sprawach dla nas najważniejszych?
gdzie: YouTube Everyday Hero, www.youtube.com/c/EverydayHeroPL
wydarzenie na FB >>

2. VIP Team, czyli Monika i Mikołaj – samorzecznicza inicjatywa na Tik Toku – opowiedzą o potencjalnie trudnym temacie na przykładzie choroby oczu. Podczas warsztatu wytłumaczą jak mówić o takich sprawach, by zostać usłyszanym. Opowiedzą o tym jak buduje się relacje z odbiorcami, m.in. o tym dlatego warto czytać uważnie komentarze, być wyczulonym na to co odbiorców najbardziej porusza, interesuje i wywołuje najżywsze reakcje, nawet kontrowersyjne.

AKTYWIZM DIY #
28 września 2022, godz. 18.00
VIP Team
Ważne nie musi być poważne – aktywizm internetowy z uśmiechem
gdzie: TikTok VIP Team, www.tiktok.com/@vip_team_official
wydarzenie na FB >>

3. Ane Piżl (Ane Ratownica), edukatorka w zakresie języka inkluzywnego i szacunku dla różnorodności, uważa, że budowanie komunikacji w social mediach wokół społecznie ważnych tematów nie działa, jeśli antagonizuje zamiast włączać. „Trwała zmiana ma twarz szacunku i życzliwości dla różnorodności”, mówi Ane – do takiego podejścia będzie Was zachęcała podczas swojego warsztatu.

AKTYWIZM DIY #3
7 października 2022, godz. 18.00
Ane Ratownica
Nie dzielimy się przez dwa
gdzie: YouTube #todziała, www.youtube.com/c/Todziała
wydarzenie na FB >>

Z ekspertami i ekspertkami będziemy spotykać się co tydzień, na różnych platformach. Zapraszamy Was na cały cykl lub na wybrane spotkanie. To forma warsztatowa, więc zadawajcie pytania, dzielcie się pomysłami, inspirujcie się lub nie zgadzajcie.

Organizatorzy: Gen Z #todziała, ngo.pl

Warsztaty są częścią projektu Gen Z #todziała. 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  21 września 2022, 19:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  7 października 2022, 19:00
 • Organizator:
  Gen Z #todziała
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.