Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Międzynarodowe Centrum Pomocy Psychologicznej (Fundacja MCPP).

Tychy, 폴란드

15 września 2022, 17:00

15 września 2022, 17:00 - 31 grudnia 2024, 15:59

Bezpłatne

„Międzynarodowe Centrum Pomocy Psychologicznej” (Fundacja MCPP) w Tychach. „Przełamywanie barier – szerzenie pokoju w sąsiedztwie” Obóz pokoju dla Polaków i uchodźców ukraińskich został zorganizowany 18 czerwca wspólnie przez HWPL i Międzynarodowe Centrum Pomocy Psychologicznej (Fundacja MCPP).

Reklama

Pierwszy obóz pokojowy współorganizowany przez HWPL-MCPP „Międzynarodowe Centrum Pomocy Psychologicznej” (Fundacja MCPP) w Tychach.

„Przełamywanie barier – szerzenie pokoju w sąsiedztwie”

Niedawne rozpoczęcie wojny rosyjsko-ukraińskiej stworzyło dylemat uchodźczy, a narody graniczące z Ukrainą szukają sposobów na przyjęcie uchodźców i imigrantów z własnych krajów. Polska przyjmuje ich około 3,5 miliona, czyli więcej niż wszystkich uchodźców we wszystkich innych krajach graniczących razem wziętych. Tak więc zasady i programy wspierające imigrantów i uchodźców. jest absolutnie potrzebne.

W tym przypadku również potrzebne są krajowe zasady i działania, jednak nadal pozostają do rozwiązania kwestie dotyczące zrozumienia międzykulturowego, zgody i komunikacji między ukraińskimi uchodźcami a Polakami.

Obóz pokoju dla Polaków i uchodźców ukraińskich został zorganizowany 18 czerwca wspólnie przez HWPL i Międzynarodowe Centrum Pomocy Psychologicznej (Fundacja MCPP). W wydarzeniu, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Wsparcia Psychologicznego w południowej Polsce, wzięło udział 13 dzieci z Polski i Ukrainy, a tematem było „Za murem – szerzyć pokój sąsiadom”. Uczniowie w wieku od 4 do 11 lat skupili się na zrozumieniu imigrantów i uchodźców, którzy niedawno uciekli przed konfliktem ukraińskim, używając modnych słów: różnorodność, harmonia, samoocena, współpraca i wspólne zamieszkiwanie.

W Obozie Pokoju odbywały się zajęcia polegające na tworzeniu różnych kształtów z gliny i ciasta solnego. Dzięki nim Uczestnicy mogli dowiedzieć się o symbiotycznych powiązaniach w przyrodzie, takich jak te między drzewami i grzybami, oraz o tym, jak współżyć poprzez rozpoznawanie różnic i różnorodności. Ponadto uczestnicy mogli odkryć, że mogą wchodzić w interakcje na nowe sposoby, wykraczające poza słowa, poprzez proces tworzenia i porównywania nowych kształtów w różnych kształtach.

Następujące ćwiczenia dały uczestnikom wprowadzenie do wyimaginowanych ludzi o imionach „Dima” i „Ola”, którzy mieszkają odpowiednio w Polsce i na Ukrainie, a następnie umożliwiły uczestnikom swobodne wyrażenie opinii na temat pokoju. Uczestnicy, którzy przeszli transformację w wyniku trwającego konfliktu, skierowali swoją uwagę na obiecującą przyszłość, dając im wolność swobodnego dzielenia się swoimi poglądami na przyszłość.

Ostatnią czynnością było wybranie i narysowanie swoich ulubionych zwierząt, które uosabiają spokój, harmonię dla uczestników. Życzyli sobie listami i obrazami, wyrażając nadzieję, że wojna wkrótce się skończy, a pokój zostanie osiągnięty poprzez rzutowanie na siebie pomalowanych zwierząt i rejestrowanie na nich ich potrzeb i przyszłości.

Pracownicy wydarzenia wyrazili swoje podekscytowanie, że działania pokojowe HWPL i edukacja pokojowa stają się bardziej aktywne w Polsce po Francji, Niemczech, Czechach i innych krajach europejskich. Od tego momentu przewidujemy angażujące działania w Polsce.

W tym czasie 16 kwietnia 2021 r. HWPL zorganizowało Europejskie Seminarium Praw Człowieka z udziałem przedstawicieli organizacji obywatelskich, naukowców i dziennikarza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM). Wojna rosyjsko-ukraińska uczyniła współistnienie i pokój ważniejszymi niż kiedykolwiek, ale HWPL, organizacja non-profit zajmująca się promowaniem pokoju, planuje kontynuować swoje inicjatywy pokojowe w Polsce, w tym działania na rzecz praw człowieka.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    15 września 2022, 17:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    31 grudnia 2024, 15:59
  • Miejsce:
    Międzynarodowe Centrum Pomocy Psychologicznej (Fundacja MCPP).
    Tychy, 폴란드
  • Organizator:
    HWPL
  • E-mail:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.