Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

WSPÓLNIE – spotkanie młodych działaczy i działaczek społecznych

Reklama
Centrum Kreatywności Targowa

Targowa 56, Warszawa, Polska

Jutro, 10:00

1 października 2022, 10:00 - 2 października 2022, 16:00

Bezpłatne

Działasz w samorządzie szkolnym? Pomagasz przy Szlachetnej Paczce? Jesteś młodzieżowym radnym? A może po prostu chcesz zrobić coś dobrego na rzecz swojej społeczności i walczyć o lepszy świat? Masz 16 -22 lat? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań twoja odpowiedź brzmi: ,,tak”, to Fundacja Stocznia ma wielką przyjemność zaprosić cię na ,,Wspólnie. Spotkanie młodych działaczy i działaczek społecznych” 1 i 2 października w Warszawie.

Autor/źródło: Fundacja Stocznia
Reklama

Będziemy rozmawiać o przeróżnych formach aktywności obywatelskiej - od tradycyjnych, jak np. Młodzieżowe Rady Miasta i o tych mniej znanych, jak młodzieżowe kolektywy. Gościć będziemy również najmłodsza radną miasta w Polsce, Alicję Wiśniewską czy jedną z najbardziej zaangażowanych aktywistek na rzecz praw uchodźczych, Laurę Kwoczałę. Nie zabraknie też zajęć o regeneracji i wypaleniu, internecie jako przestrzeni partycypacyjnej czy młodzieżowych związkach zawodowych - cały program i wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie. Koniecznie je przeczytaj! Oferujemy pełny zwrot kosztów podróży, a na miejscu zapewniamy wyżywienie, zakwaterowanie i mnóstwo integracji między zajęciami. Na zgłoszenie czekamy do 21 września - można to zrobić przez formularz dostępny na powyższej stronie. Do zobaczenia w Warszawie! Działajmy Wspólnie!

DLA KOGO?

Wydarzenie jest skierowane dla osób, którym zależny na włączaniu młodych w kształtowanie swojego otoczenia i wpływanie na decyzje podejmowane w sprawach publicznych, w szczególności które:

 • stawiają pierwsze kroki w działaniach społecznych, w tym w szczególności działają w obszarze partycypacji obywatelskiej – czyli np. są członkami/-iniami samorządu uczniowskiego i w jego ramach organizują życie społeczności swojej szkoły, udzielają się jako wolontariusze organizacji społecznych, są aktywistami jakiejś organizacji lub grupy nieformalnej, współpracują z przedstawicielami władz lokalnych np. są członkami/-iniamy młodzieżowych rad, złożyli i zrealizowali wniosek w ramach inicjatywy lokalnej ze swoimi sąsiadami etc.;
 • są w wieku od 16 do 22 roku życia.  

HARMONOGRAM SPOTKANIA

Szczegółowy plan spotkania dostępny jest na stronie wydarzenia (kliknij)

Dołącz także do wydarzenia w serwisie Facebook!

Uwaga! Osoby niepełnoletnie powinny przyjechać na wydarzenie razem z dorosłym opiekunem/-ką, dlatego rekomendujemy, żeby zorganizowały się w grupie 2-3 osób (np. ze swojego samorządu szkolnego, młodzieżowej rady gminy, itp.) i przyjechały na spotkanie razem z opiekunem/-ką grupy (np. opiekunem swojego samorządu uczniowskiego, młodzieżowej rady gminy etc.).

Na wydarzenie należy zgłosić się indywidualnie poprzez wypełnienie formularza (link i terminy zapisów znajdują się dalej), jednak jeśli planujesz przyjechać w takiej 2-3 osobowej grupie wraz z opiekunem/-ką, to wskaż jej skład w swoim zgłoszeniu. Także opiekun/-ka powinien/powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaznaczyć, za które osoby niepełnoletnie 1-2 października będzie odpowiadać (podając ich imiona i nazwiska w formularzu). 

W przypadku zgłoszeń osób niepełnoletnich, które nie zorganizują się w takiej grupie i zostaną przez nas przyjęte na wydarzenie, na 1-2 października od godziny rozpoczęcia pierwszego dnia wydarzenia, aż do godziny zakończenia wydarzenia drugiego dnia, przydzielimy dorosłą osobę, która będzie pełnić funkcję ich opiekuna. Osoby niepełnoletnie pozostające pod jego opieką, będą zobowiązane do ustalenia z nim planów w czasie wolnym podczas wydarzenia.

MIEJSCE SPOTKANIA

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Projekt realizowany jest przez Fundację Stocznia oraz finansowany z programu ,,Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  21 września 2022, 16:00
 • Początek wydarzenia:
  Jutro, 10:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W niedzielę, 16:00
 • Miejsce:
  Centrum Kreatywności Targowa
  Targowa 56, Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Fundacja Stocznia
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.