Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Miejsce Akcji Paca, ul. Michała Paca 40, 04-386 Warszawa

Michała Paca 40, 04-386 Warszawa, Polska

W piątek, 12:00 - 15:00

9 grudnia 2022

Bezpłatne

Dzień Koordynatora ⇒ nasze święto, kiedy chcemy spotkać się i podziękować koordynatorom wolontariatu oraz posumowanie roku. Wydarzeniu towarzyszy debata oraz finał dwóch konkursów „Pokaż się z dobrej strony” oraz  „Koordynator Wolontariatu Roku”. 🤩 9.12.2022, 12.00-15.00 🥳 Centrum Społeczne Paca 40, Warszawa Zapisy przez formularz.

9.12.2022, 12.00-15.00 🥳

Centrum Społeczne Paca 40, Warszawa

Zapisy przez formularz.

Program:

Warszawska Debata Wolontariacka: „Wolontariat młodych”

Znaczny odsetek wolontariuszy w wielu organizacjach i instytucjach stanowią młodzi ludzie. Podczas tegorocznej debaty postaramy się zdefiniować kim oni są. Wbrew pozorom, nie będzie to rozmowa o wolontariacie szkolnym, ale o tych nieco starszych młodych – studentach, czy młodych absolwentach szkół, czy tzw. młodych-dorosłych. Zastanowimy się nad ich motywacjami, nad tym co jest dla nich ważne przy wyborze oferty wolontariackiej i organizacji, dla której chcą działać – misja, rozwój, a może jednak miło spędzony czas? Porozmawiamy też o tym, jakie w związku z tym stoją wyzwania przed nami – koordynatorami i organizatorami wolontariatu – co zrobić, by odpowiedzieć na ich potrzeby i sprawić by zostali z nami jak najdłużej.

Panelistkami w tym roku będą:

 • Wioletta Liberadzka, Fundacja Rak&Roll – Kierownik projektów i koordynator wolontariatu Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! W czasie kilkunastu lat pracy zawodowej zdobyła doświadczenie biznesowe, które wykorzystuje do tworzenia rozwiązań w przestrzeni NGO. Od zawsze angażowała się w działania wolontariackie i społeczne, między innymi w WOŚP, DKMS, Klaster Turystyczny Polski Wschodniej, PCK i inicjatywy lokalne. Obecnie tworzy webową aplikację do zarządzania wolontariatem, koordynuje wolontariat kompetencyjny, prowadzi współprace z wolontariatami szkolnymi i pracowniczymi. Utworzyła prawniczą linię konsultacyjną dla pacjentów onkologicznych, która jest w całości obsługiwana przez Wolontariuszy. W czasie pandemii rozwinęła ofertę e-wolontariatu, który stał się obecnie jedną z najistotniejszych form pracy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll.

- Dorota Czajkowska, Centrum Myśli Jana Pawła II – pedagog, trenerka, edukatorka, mentorka, koordynatorka projektów, działaczka społeczna. W Centrum Myśli Jana Pawła koordynuje pracę i współpracę z wolontariuszami, działania społeczne studentów oraz integrujące społeczność stypendystów. Absolwentka Andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim, IV Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych, Mentee w programie mentoringowym Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu oraz Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Ponad 18 lat związana z III sektorem. W pracy z wolontariuszami ceni edukacyjną rolę wolontariatu, gdzie poprzez działanie społeczne wolontariusze mogą się rozwijać, odkrywać swoje talenty i budować na swoich mocnych stronach.

 • Sylwia Bielicka, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog – Koordynatorka projektu Locally across borders w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu, wieloletnia koordynatorka programu wolontariatu w Muzeum Narodowym w Warszawie, koordynatorka projektów z zakresu edukacji cyfrowej. Kulturoznawczyni i archeolożka z wykształcenia. Współautorka bloga Muzeariat.

Debatę poprowadzi:

- Joanna Garsztka, Muzeum Historii Polski – Doświadczona koordynatorka wolontariatu w muzeach i przy wydarzeniach kulturalnych. Przez lata koordynowała pracę setek wolontariuszy zaangażowanych w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, tworzyła Centrum Wolontariatu w Muzeum POLIN, zarządzała zespołem wolontariuszy przy festiwalach filmowych. Obecnie zajmuje się tworzeniem wolontariatu w nowo powstającym Muzeum Historii Polski. Brała udział w charakterze eksperta w Festiwalach Wolontariatu, była również prelegentką podczas konferencji i debat dotyczących wolontariatu, prowadziła szkolenia dla koordynatorów, a także działania mentorskie dzieląc się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami. W ramach pracy dyplomowej stworzyła również Profil kompetencyjny koordynatora wolontariatu.

 • Finał Konkursu „Koordynator Wolontariatu Roku 2022”*
 • Finał Konkursu „Pokaż się z dobrej strony”
 • Sieciowanie przy poczęstunku

*Konkurs „Koordynator Roku” ⇒Konkurs na najlepszego koordynatora wolontariatu w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie osób, które wzorowo organizują pracę wolontariuszy. Chodzi o zwrócenie uwagi na kluczową rolę jaką we współpracy z wolontariuszami odgrywana praca koordynatora wolontariatu. Poprzez wybór najlepszych koordynatorów – organizatorów wolontariatu pokażemy kluczową rolę koordynatora wolontariatu dla rozwoju organizacji. Zależy nam na podnoszeniu prestiżu tego stanowiska, promowaniu dobrych wzorców i tworzeniu przestrzeni do dziękowania koordynatorom i świętowania ich sukcesów. W ramach konkursu wyłonimy najlepszych organizatorów wolontariatu współpracujących z wolontariuszami w Warszawie. kandydatów mogą zgłaszać zarówno wolontariusze, jak i inne osoby z organizacji, współpracownicy, szefowie. Można nawet zgłosić się samemu!

Nadsyłanie zgłoszeń poprzez formularz zgłoszeniowy trwa przez cały rok do 28 listopada 2022. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

konkurs „Pokaż się dobrej strony” ⇒ Głównym celem konkursu jest zachęcanie do korzystania ze wsparcia wolontariuszy i promocji standardów współpracy z wolontariuszami. Chcemy zachęcić wszystkich organizatorów, by angażowali wolontariuszy w swoje działania i tworzyli przestrzeń do rozwoju wolontariatu.

Warto będąc organizacją warszawską zarejestrować się na portalu ochotnicy.waw.pl, korzystać z jego funkcjonalności i umieszczać na nim swoje ogłoszenia rekrutacyjne dla wolontariuszy. Wolontariacka społeczność stolicy już wie, ze ogłoszenia tam umieszczane są ciekawe i sprawdzone. Chcąc promować dobre praktyki współpracy z wolontariuszami, w których ważne jest komunikowanie naszych oczekiwań tak samo jak odpowiadanie na oczekiwania potencjalnych wolontariuszy będziemy promować najlepsze oferty wolontariatu w stolicy. Ogłoszenie rekrutacyjne to pierwsze spotkanie wolontariusza z organizacją!

Konkurs składa się z czterech edycji kwartalnych: zimowej, wiosennej, letniej oraz jesiennej, w trakcie których zostaną wyłonione po 3 wyróżniające się oferty. Następnie spośród 12 wyróżnionych ofert w rocznym finale konkursu wybrane zostaną trzy najlepsze, a ich autorzy będą uhonorowani przez kapitułę konkursu za zdobycie I, II i III miejsca podczas grudniowego Dnia Koordynatora Wolontariatu.

Konkurs trwa od 1 stycznia 2022 r. do 20 listopada 2022 r. REGULAMIN KONKURSU

Wydarzenie jest realizowane we współpracy Miasto Stołeczne Warszawa i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu "OCHOTNICY WARSZAWSCY".

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W piątek, 12:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W piątek, 15:00
 • Miejsce:
  Miejsce Akcji Paca, ul. Michała Paca 40, 04-386 Warszawa
  Michała Paca 40, 04-386 Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.