Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Reklama
Cała Polska

za miesiąc

22 kwietnia 2023, 09:00

Płatne

Szkolenie „Żywienie osób starszych” jest jednodniowym webinarem z zakresu dietetyki omawiającym zagadnienia i problemy z jakimi możemy się spotkać planując żywienie osób w podeszłym wieku. Szkolenie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych tematyką żywienia osób starszych, w tym opiekunów osób starszych, lekarzy, pielęgniarek, dietetyków, pracowników opieki społecznej itp.

Żywienie Osób Starszych

Żywienie Osób Starszych

Autor/źródło: FRKL
Reklama

Zakres tematyczny webinaru „Żywienie osób starszych”?
W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się o tym, co wpływa na proces starzenia się, jakie zmiany zachodzą w trakcie tego procesu, z jakimi problemami i chorobami można spotkać się opiekując się osobą starszą, a które należy uwzględnić w trakcie planowania żywienia, w jaki sposób dokonać oceny stanu odżywienia i jak sprawdzić czy osoba starsza nie jest odwodniona itp. Ponadto uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo skomponować dietę osoby starszej na praktycznych przykładach.

Jakie tematy obejmuje program szkolenia?:
1. Zmiany w organizmie związane z procesem starzenia się
2. Problemy żywieniowe wieku starszego – rozpoznanie, przyczyny, zapobieganie
3. Niedożywienie – charakterystyka problemu i zasady odżywiania
4. Piramida żywienia dla seniorów – interpretacja, zastosowanie
5. Ogólne zalecenia i normy żywienia w diecie osób starszych
6. Praktyczne wskazówki dotyczące komponowanie jadłospisu w chorobach neurodegeneracyjnych oraz otyłości sarkopenicznej
7. Interakcja żywności, leków i suplementów
8. Polipragmazja / wielolekowość – konsekwencje żywieniowe
9. Dyskusja

Kiedy i gdzie odbywa się szkolenie?

Szkolenie najczęściej odbywa się w soboty w godz. od 9.00 do 15.00 na platformie Clickmeeting.com – zgodnie z aktualnym harmonogramem szkoleń, który dostępny jest na naszej stronie www.akademiadietetyki.pl

Materiały szkoleniowe:

Każdy uczestnik webinaru specjalistycznego otrzymuje autorskie materiały szkoleniowe, opracowane przez dydaktyków „Akademii Dietetyki”. Materiały te są wysyłane na adres mailowy, podany w formularzu zgłoszeniowym na webinar, w tygodniu po zakończeniu zajęć.

Zaświadczenie udziału w webinarze:
Każdy uczestnik webinaru specjalistycznego otrzymuje certyfikat poświadczający uczestnictwo w zajęciach. Dokument ten jest wysyłany na adres mailowy, podany w formularzu zgłoszeniowym na webinar, w tygodniu po zakończeniu zajęć. Należy go pobrać i samodzielnie wydrukować.

Zaświadczenia te są zgodne z polskim prawem i są ważne w całej Polsce, a także w Unii Europejskiej.

Cena udziału w webinarze – 290,00 zł od osoby. Kwota ta powinna zostać wpłacona po przesłaniu formularza zgłoszeniowego na szkolenie dostępnego https://www.akademiadietetyki.pl/webinar-specjalistyczny-webinar-22-04-2023/

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  22 kwietnia 2023, 09:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  22 kwietnia 2023, 15:00
 • Miejsce:
  Akademia Dietetyki
  Clickmeeting.com
 • Organizator:
  Fundacja Rozwoju Ka[pitału Ludzkiego
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.