Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik PDF czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO

Szkolenie pt. „Dotacje na inwestycje w NGO i PS. Jak je pozyskać, by zapewnić rozwój organizacji?”

Reklama
Cała Polska

za 13 dni

13 grudnia 2022, 11:00

Bezpłatne

Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia: • Diagnoza potrzeb rozwojowych organizacji (pełna analiza SWOT z oceną zależności między czynnikami strategicznymi). • Jak gospodarnie rozwijać majątek w organizacji? Jak planować wydatki inwestycyjne? • Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, priorytet 1a – dostępne środki, główne uwarunkowania i zasady ubiegania się o wsparcie. • Dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Reklama

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej zaprasza na szkolenie pt. „Dotacje na inwestycje w NGO i PS. Jak je pozyskać, by zapewnić rozwój organizacji?”

Data i miejsce

Szkolenie odbędzie się 13 grudnia 2022 r. w godz. 11.00 - 15.00 w Chorzowie przy ul. Metalowców 13, budynek A2 sala 113.

Dla kogo?

Większość dotacji dotyczy działalności pożytku publicznego. Czasami jednak dostępne są środki, które umożliwiają długofalowy rozwój organizacji pozarządowej, czy przedsiębiorstwa społecznego. Właśnie na takich źródłach finansowania skupimy się podczas tego szkolenia.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, którzy chcą wnioskować o dotację na rozwój.   

Z uwagi na obszar realizacji projektu oferta skierowana jest do osób, które prowadzą lub będą prowadzić przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot ekonomii społecznej (np. fundacje, stowarzyszenie) zamieszkałych (w przypadku organizacji posiadających siedzibę) wyłącznie na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.

Szczegóły

Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 • Diagnoza potrzeb rozwojowych organizacji (pełna analiza SWOT z oceną zależności między czynnikami strategicznymi). 
 • Jak gospodarnie rozwijać majątek w organizacji? Jak planować wydatki inwestycyjne?
 • Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, priorytet 1a – dostępne środki, główne uwarunkowania i zasady ubiegania się o wsparcie. 
 • Dotacje w ramach Krajowego Planu Odbudowy - dostępne środki, główne uwarunkowania i zasady ubiegania się o wsparcie. 
 • Podsumowanie. Z jakich środków i na co najlepiej skorzystać w przypadku organizacji uczestników?

Trener

Szkolenie poprowadzi Waldemar Żbik – doradca kluczowy w OWES SWR, ekonomista z wykształcenia, od 2006 r. pracuje w III sektorze, pomaga organizacjom w rozwijaniu działalności, w tym zwłaszcza w oparciu o narzędzia ekonomiczne, prowadzi dwa blogi, przez które chętnie dzieli się wiedzą:
• przedsiebiorstwospoleczne.pl – dla osób zainteresowanych przedsiębiorczością społeczną,
• spoldzielniasocjalnawpraktyce.pl – dla osób zainteresowanych spółdzielczością socjalną.

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na szkolenie wypełnij to zgłoszenie.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 12.12.2022 do godz. 10:00. W przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje ich kolejność, przy czym zastrzegamy też możliwość zaproszenia w pierwszej kolejności organizacji, które nie korzystały z naszego wsparcia. 

Uwaga: W związku z tym, że szkolenie jest bezpłatne przed jego rozpoczęciem konieczne będzie wypełnienie dokumentów (wzory prześlemy po weryfikacji zgłoszenia) przez każdego uczestnika szkolenia oraz podmiot zgłaszający uczestnika (z podpisami osób reprezentujących).

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  13 grudnia 2022, 11:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  13 grudnia 2022, 15:00
 • Miejsce:
  Obszar Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.