Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

22. WATCH DOCS – Ukraina, zwierzęta, moda – zapraszamy na debaty! [patronat ngo.pl]

Reklama

Warszawa, Polska

Wczoraj, 00:00

2 grudnia 2022, 00:00 - 11 grudnia 2022, 23:59

Płatne

Już za tydzień, 2 grudnia, rozpoczyna się 22. edycja festiwalu WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. 22. MFF WATCH DOCS potrwa dziesięć dni (2-11 grudnia). Pokazy filmów i spotkania z twórcami będą odbywały się w kinach Muranów i Kinoteka w Warszawie – oraz online, na platformie mojeekino.pl.

Reklama

Zapraszamy:

•      na pokazy filmowe: watchdocs.pl/watch-docs/2022/program

•      oraz na debaty, spotkania oraz wydarzenia towarzyszące. Jesteśmy przekonani, że zarówno sale kinowe jak i klub festiwalowy: Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki, do późnej nocy będą miejscami gorących dyskusji!

2 grudnia, 22:00, Kulturalna

Silent Psisko — impreza otwarcia 22. WATCH DOCS w Kulturalnej – oficjalnym klubie festiwalowym. Tańczymy i zbieramy na pieski! Zagrają: Fafik, Dj Saint Tropez, Sosia. Wypożyczenie słuchawek: 25 zł (wyłącznie gotówką). Partner imprezy: Silent Disco Party.

3 grudnia, 19:20, Kinoteka 4

Ludzkie prawa zwierząt. Dyskusja po projekcji filmu “Adopciaki” (18:00)

Ludzie tworzą prawa, które obowiązują też inne zwierzęta. Dlaczego niektóre z nich traktujemy jako ważniejsze niż inne? I skąd wiadomo, czym jest dla zwierząt dobra relacja z człowiekiem?

4 grudnia, 18:30, Kino Muranów

Sąsiedzi za płotem. Dyskusja po premierze filmu “Młoda Białoruś” (17:30) z udziałem twórców

Białorusini i Białoruś stoją dzisiaj po przeciwnych stronach barykady. Podczas gdy Białoruś pozostaje jedynym bliskim sojusznikiem putinowskiej Rosji, Białorusini aktywnie stają w obronie Ukrainy i Ukraińców. Jak na nowo poskładać świat rozbity przez represje i wojnę?

5 grudnia, 19:15, Kinoteka 3

Kto postawi Putina przed sądem? Dyskusja po projekcji filmu “Ukraina. Na tropie rosyjskich zbrodni” (18:15)

Czy da się postawić przed sądem przedstawicieli kremlowskiej władzy, którzy podjęli decyzję o rozpętaniu wojny? Jaką rolę w dokumentowaniu rosyjskich zbrodni wojennych odgrywa OSINT – pozyskiwanie informacji z ogólnodostępnych źródeł, takich jak social media?

6 grudnia, 18:00, Kino Muranów

DOCLAB POLAND na WATCH DOCS [wstęp wolny]

“Wpływ (impact) filmowego dokumentu – między społecznym zaangażowaniem a marketingiem”

Wykład Macieja Nowickiego, Prezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

6 grudnia, 19:45, Kino Muranów

Czy da się zabić dziennikarskie śledztwo? Dyskusja po projekcjifilmu “Jak zabić dziennikarza” (18:00)

Dziennikarze płacą wysoką cenę za ujawnianie politycznych skandali i nadużyć: od inwigilacji Pegasusem, przez sądowe pozwy, po groźby i hejt w sieci. W 2018 roku słowacki reporter Ján Kuciak zginął z rąk płatnych zabójców. Jak poważne ryzyko wiąże się z wykonywaniem zawodu dziennikarza śledczego w Europie Centralnej?

7 grudnia, 19:45, Kinoteka 3

Zrównoważona moda. Czy da się odpowiedzialnie ubrać świat? Dyskusja po projekcji filmu “Moda od nowa” (18:00)

Czy za deklaracjami modowych firm, angażujących się w kampanie na rzecz ochrony środowiska, idą konkretne czyny? Kto płaci za niskie ceny tanich i modnych ubrań w naszych sklepach? Co to jest greenwashing i jak odróżnić prawdziwą zmianę od pozornej?

8 grudnia, 20:00, Kinoteka 3

Bohaterowie i kolaboranci. Jak Czesi radzą sobie z pamięcią historyczną? Spotkanie po projekcji filmu “Rekonstrukcja inwazji” (18:15) z udziałem reżysera

Na pozór czeska i polska opowieść o historii muszą wyglądać inaczej. Czy jednak doświadczenie dwóch narodów naznaczone długimi okresami obcej dominacji nie było znacząco podobne? Film Jana Šikla o Praskiej Wiośnie 1968 r., podobnie jak głośne książki Piotra M. Majewskiego o Monachium 1938 r. i Protektoracie Czech i Moraw, portretuje krótki patriotyczny i godnościowy zryw, po którym następuje długa epoka godzenia się z przykrą rzeczywistością.

8 grudnia, 19:00-21:00, ADA Puławska

Festiwalowy print w ramach akcji Selfisz w duchu no waste – to Wy przynosicie swoje ubrania, które chcielibyście ozdobić limitowaną festiwalową grafiką. Uwaga: projekt zawiera pieski. Print będzie nanoszony techniką sitodruku. Koszt: 12 zł. Możliwy preorder. Współorganizator: V9

9 grudnia, 19:45, Kino Muranów

Jakiego aktywizmu potrzebuje las? Dyskusja po projekcji filmu “Delikado. Obronić las” (18:00)

Czy aktywiści są w stanie uciec od polityki? Choć spowolnienie zmian klimatycznych jest konieczne, ochrona środowiska najczęściej wpisuje się w partyjne programy w formie rzadko realizowanych obietnic. Gdzie obrońcy przyrody mogą szukać sojuszników? Czy droga do przyszłości wiedzie przez system, czy poza nim?

11 grudnia, 17:00, Kinoteka

Pokaz zwycięskiego filmu 22. MFF WATCH DOCS – bezpłatne bilety (2 bilety/ os) do odbioru w kasie kina od 2 grudnia.


WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Poza międzynarodowym grudniowym festiwalem w Warszawie WATCH DOCS to także festiwal objazdowy w 30 polskich miastach, festiwal on-line, projekt WATCH DOCS Zrób to sam oraz WATCH DOCS Belarus.

Organizatorem MFF WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Ambasada Królestwa Niderlandów, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Open Society Foundations.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  Wczoraj, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  11 grudnia 2022, 23:59
 • Miejsce:
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Helsińska Fundacja Praw Człowieka
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.