Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik PDF czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO

Reklama

Lublin, Polska

W niedzielę, 15:00 - 18:00

4 grudnia 2022

Bezpłatne

Kiedy: 4.12.2022 (niedziela), godz. 15:00-18:00. Gdzie: Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia). Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wstęp: bezpłatny.

Autor/źródło: Katarzyna Szenajch @peploid
Reklama

Zapisy online: link do formularza zgłoszeniowego

Prowadzące: Ola Kamińska i Agata Wnuk (Girls* to the Front)

Czym jest lub mógłby być queerowy azyl? Czy to konkretne miejsce? Jaka jest rola społeczności w budowaniu azylu? W jaki sposób jako osoby queerowe myślimy o domu? Gdzie możemy odetchnąć? Jakie queerowe utopie możemy sobie wyobrazić? Kiedy czujemy się bezpiecznie? Podczas warsztatów zinowych będziemy wspólnie wyobrażać sobie bezpieczne miejsca dla osób LGBTQ+ i tworzyć ziny opowiadające o tym, jak rozumiemy słowo azyl.

Na warsztaty składa się część wykładowa i instrukcja tworzenia zina, czas przeznaczony na zrobienie własnych prac i dyskusja, podczas której osoby uczestniczące dzielą się swoimi pracami i opowiadają o swoich zinach.

Do udziału zapraszamy osoby queerowe. Przedział wiekowy 15+. Osoby uczestniczące w warsztatach prosimy o przyniesienie ze sobą magazynów, książek, gazet, pocztówek – wszystkiego tego, co da się pociąć i wykorzystać do kolaży.

Plan warsztatów (3 h):
1. Wprowadzenie: czym jest zin? W jakich ugrupowaniach i subkulturach self-publishing odegrał znaczącą rolę? Skupimy się przede wszystkim na zinach jako formie kolaboracji, komunikacji i aktywizmu w ruchach Riot Grrrls i Queercore w latach 90. oraz ich funkcji dzisiaj. Czas trwania: około 20 minut.
2. Jak zrobić własnego zina? Instrukcja. Czas trwania: około 10 minut.
3. Robienie zinów. Czas trwania: około 2 godzin.
4. Możliwość zaprezentowania swojej pracy i dyskusja. Czas trwania: około 30 minut.

Girls* to the Front – feministyczno-queerowa inicjatywa Agaty Wnuk i Aleksandry Kamińskiej, działająca w Warszawie od 2015 roku. Jako GTTF organizujemy koncerty, warsztaty, performanse i dyskusje, prowadzimy audycję, gramy DJ sety i – wraz z Magdaleną Rzepecką – wydajemy zina. Od 2021 roku GTTF działa również jako queerowe DIY wydawnictwo. Głównym celem Girls* to the Front jest budowa społeczności dziewczyn, kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – dostępnej, inspirującej i wspierającej.
girlstothefront.pl | @girlstothefront_ | fb.com/allgirlstothefront
girlstothefront.poland@gmail.com

Wydarzenie finansowane jest z grantu The Europe Challange, we współpracy z The European Cultural Foundation.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W niedzielę, 15:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W niedzielę, 18:00
 • Miejsce:
  Lublin, Polska
 • Organizator:
  Galeria Labirynt

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.