Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Projekt Praca na miarę - staże i wsparcie trenera pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Reklama
Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"

Lubelska 21, Kraków, Polska

6 maja 2024, 00:00

6 maja 2024, 00:00 - 31 marca 2025, 23:59

Bezpłatne

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” zaprasza do udziału w projekcie „Praca na miarę”. Oferujemy praktyki na realnych stanowiskach pracy, staże oraz wsparcie trenera w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Reklama

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” od ponad 15 lat oferuje osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy zgodnie z metodą zatrudnienia wspomaganego.

Projekt „Praca na miarę” jest realizowany na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, w ramach konkursu nr 1/2021 pn. „Sięgamy po sukces”.

Zapraszamy zarówno osoby, które nigdy nie pracowały jak i takie, które po przerwie chcą powrócić na rynek pracy. 
Pracujemy według metody zatrudnienia wspomaganego.

Jeśli:

  • posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy,
  • mieszkasz na terenie powiatu: bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, m. Kraków, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego lub wielickiego,
  • chcesz pracować ale nie wiesz co możesz robić,
  • pierwszy raz chcesz spróbować aktywności zawodowej,
  • chętnie spróbujesz swoich sił na praktykach lub na płatnym stażu
  • nie wiesz jak szukać pracy, jak rozmawiać z pracodawcą,
  • nie masz żadnego doświadczenia,
  • znajdujesz pracę ale trudno Ci ją utrzymać i znowu Cię zwolnili,
  • chcesz pomocy drugiej osoby, która pójdzie z Tobą do pracodawcy i będzie na stanowisku pracy, pomoże nauczyć się obowiązków i wysłucha jakie masz trudności w pracy

Każdy uczestnik otrzymuje wsparcie indywidualnego trenera pracy, możliwość udziału w praktykach na realnych miejscach pracy, wsparcie psychologa oraz pomoc w aktywizacji zawodowej dopasowanej do możliwości i ograniczeń - możliwość podjęcia płatnego stażu oraz zatrudnienia 
na otwartym rynku pracy ze wsparciem trenera pracy na stanowisku pracy i poza nim.

Aktualnie realizujemy trzeci, ostatni okres realizacji projektu, który trwa do 31 marca 2025 roku.

Zapraszamy do projektu! 
Rekrutację prowadzimy w trybie ciągłym.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod nr tel. (12) 341 46 43, 797 700 202 oraz mailowo: aktywizacja.zawodowa@ognisko.org.pl oraz w biurze projektu: ul. Lubelska 21/21, 30-003 Kraków.

Udział w projekcie jest bezpłatny. 
Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków własnych Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.