Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Remonty cząstkowe i zabiegi regeneracyjne nawierzchni asfaltowych sieci dróg samorządowych
za 2 miesiące
24 marca 2023, 10:00
Płatne
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie "Remonty cząstkowe i zabiegi regeneracyjne nawierzchni asfaltowych sieci dróg samorządowych po zakończeniu okresu zimowego" Szkolenie odbędzie się w 24 marca 2023 r. w formule online. Udział w zajęciach jest odpłatny.
Szkolenie w formule online.
Termin 24 marca 2023
Czas trwania 10:00 - 14:30
Cena 399/369 zł
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE PROGRAM I KARTA ZGŁOSZENIA
Cena: 399 PLN netto/os. W przypadku zgłoszenia do 10 marca cena wynosi 369,00 PLN netto. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Zapraszamy Państwa na szkolenie dedykowane osobom zajmującym się drogami publicznymi, którego przedmiotem będą remonty dróg i regeneracja nawierzchni asfaltowych.
Proponujemy Państwu udział w zajęciach skierowanych do zarządców dróg publicznych z zakresu prowadzenia remontów cząstkowych i zabiegów regeneracyjnych nawierzchni asfaltowych dróg. Tematyka ta jest ważna zwłaszcza po okresie zimowym, podczas którego w naszym klimacie występuje dużo „przejść przez temperaturę 0°C”, co powoduje degradację nawierzchni dróg. Uszkodzenia te wpływają na bezpieczeństwo i komfort podróżowania, a także na trwałość nawierzchni w całym okresie użytkowania i czasookresy zabiegów regeneracyjnych. Podczas szkolenia prowadzący – wieloletni praktyk zajmujący się drogownictwem przedstawi uczestnikom nowoczesne technologie utrzymania i naprawy nawierzchni dróg, a także najważniejsze zagadnienia prawne związane z tą tematyką.
• Poznanie technologii remontów cząstkowych i nowoczesnych zabiegów regeneracyjnych pozwalających na właściwe zarządzanie bieżącym utrzymaniem dróg i wydłużenie okresów międzyremontowych, co wpływa na optymalizację ponoszonych kosztów „w cyklu życia” nawierzchni.
• Zdobycie i poszerzenie wiedzy w zakresie właściwych procedur kontrolnych i odbiorowych wykonywanych robót.
• Przedstawienie metod doprowadzenia nawierzchni dróg do standardu odpowiadającego potrzebom społecznym i gospodarczym poprzez przedsięwzięcia remontowo-utrzymaniowe (odnowy) i remontowo-modernizacyjne (naprawy z ulepszeniem).
• Zapoznanie uczestników z wadami i zaletami różnych rozwiązań technologicznych.
1. Przyczyny powstawania uszkodzeń nawierzchni drogowych, wpływ okresu zimowego i środków odladzających na uszkodzenia nawierzchni.
2. Remonty cząstkowe nawierzchni drogowych z mieszanek mineralno-asfaltowych.
• Mieszankami mineralno-asfaltowymi „na gorąco”.
• Mieszankami mineralno-emulsyjnymi „na zimno”.
• Mieszankami szybkowiążącymi.
• Konfekcjonowanymi mieszankami mineralno-emulsyjnymi.
• Metodą powierzchniowego utrwalenia za pomocą remonterów.
• Masami zalewowymi.
3. Remonty „kapitalne” nawierzchni bitumicznych.
• Wzmocnienie nawierzchni warstwami z mieszanek mineralno-asfaltowych ( AC,SMA,BBTM).
• Jednowarstwowa nawierzchnia asfaltowa (JENA).
4. Zabiegi regeneracyjne nawierzchni bitumicznych.
• Powierzchniowe utrwalenie.
• Mikrodywanik na zimno.
• Remixing na gorąco.
5. Podsumowanie. Dyskusja.
Urzędy Gmin, Starostwa Powiatowe, Zarządy Dróg Powiatowych, Zarządy Dróg Miejskich, Zakłady Gospodarki Komunalnej, Zarządy Dróg Wojewódzkich, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Absolwent Politechniki Krakowskiej. Obecnie pracownik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na stanowisku Naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowo-Mostowych, pracował również w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Krakowie. Posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń, a w czasie swojej pracy pełnił funkcje: drogomistrza, inspektora nadzoru i obecnie naczelnika wydziału inwestycji. Szkolenia z dziedziny drogownictwa (zimowe utrzymanie dróg, remonty kapitalne i przebudowy nawierzchni, roboty utrzymaniowe, realizacja inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj) prowadził od 2003 r w 12 jednostkach FRDL na terenie całego kraju, a ponadto przeprowadził cykl szkoleń dla pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie do końca 2022 r. przeprowadził ponad 120 szkoleń z w/w tematyki.
Internet
Szkolenia w formule on-line realizowane na żywo za pomocą platformy, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym szkolenie a uczestnikami.
Marta Strzelecka-Saternus
Specjalista ds. usług szkoleniowych
tel. +48 535 175 301
m.strzelecka@frdl-lodz.pl
Cena: 399 PLN netto/os. W przypadku zgłoszenia do 10 marca cena wynosi 369,00 PLN netto. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 20 marca 2023 r.
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Płatne
-
Termin rejestracji:22 marca 2023, 23:59
-
Początek wydarzenia:24 marca 2023, 10:00
-
Zakończenie wydarzenia:24 marca 2023, 14:30
-
Miejsce:Internet
-
Organizator:Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.