Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Mocni w promocji Poradnik dla stowarzyszeń i fundacji, które chcą skutecznie mówić o sobie. Zamów PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

21 lutego 2023, 00:00

21 lutego 2023, 00:00 - 31 grudnia 2023, 23:59

Bezpłatne

„Zielony Lider" to roczny program, który wspiera lokalnych liderów i liderki w działaniach na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. Program oferuje e-learning, warsztaty stacjonarne, specjalistyczne doradztwo, wymianę doświadczeń oraz możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w kraju i zagranicą.

Rower z żonkilami w skrzyni na przednim bagażniku

Rower z żonkilami w skrzyni na przednim bagażniku

Autor/źródło: Marcelina Michalczyk
Reklama

Z nowej perspektywy unijnej na transformację energetyczną i adaptację do zmian klimatu Polska otrzyma ponad 100 mld zł. Program „Zielony Lider” pomaga samorządom i organizacjom społecznym, by tę szansę dobrze wykorzystały. 

„Zielony Lider" to roczny program, który wspiera lokalnych liderów i liderki w działaniach na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. Dotychczas program ukończyło ponad 80 osób z 30 gmin z całej Polski.

Program oferuje e-learning, warsztaty stacjonarne, specjalistyczne doradztwo, wymianę doświadczeń oraz możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w kraju i zagranicą. Efektem udziału w programie jest:

 • diagnoza ważnego dla gminy problemu środowiskowego,
 • dobranie najlepszych rozwiązań dopasowanych do lokalnych uwarunkowań,
 • wypracowanie przez każdy zespół planu działania, który może zostać zrealizowany w społeczności lokalnej i ułatwi pozyskanie środków zewnętrznych.

Do programu zapraszamy trzyosobowe zespoły z małych i średnich gmin (do 50 tys. mieszkańców, w wyjątkowych przypadkach do 100 tys. mieszkańców). Zachęcamy, by w każdym zespole znalazła się osoba decyzyjna (burmistrz, wójt, naczelnik wydziału, lider organizacji). Dotychczas program ukończyło ponad 80 osób z 30 gmin z całej Polski. 

„Zielony Lider” to przede wszystkim:

 • trzy ścieżki tematyczne do wyboru: 1. zrównoważona gospodarka odpadami, 2. retencja i przeciwdziałanie suszy, 3. poprawa jakości powietrza i ograniczanie emisji gazów cieplarnianych,
 • wiedza o konkretnych rozwiązaniach w ramach każdej ze ścieżek,
 • kontakty do specjalistów, ekspertów i praktyków wspierających zespoły w opracowaniu i wdrażaniu planu działania,
 • wymiana doświadczeń i trwałe relacje między osobami uczestniczącymi w programie.

Rekrutacja trwa do 12 lutego 2023 r. Najważniejsze informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie zielonylider.org.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania informacyjne on-line 12,19, 26 stycznia oraz 2 lutego 2023 r. o godz. 19:00. Link do spotkań: https://us06web.zoom.us/j/86923504085

Aby dołączyć do spotkania nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom - kliknij w instrukcję. Spotkania będą transmitowane na naszym profilu na Facebooku.

W razie pytań prosimy o kontakt z Marią Wiśnicką (koordynatorką programu): mailowo maria.wiśnicka@sendzimir.org.pl lub telefonicznie 663 202 050.

Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje Fundacja Sendzimira.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  12 lutego 2023, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  21 lutego 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  31 grudnia 2023, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Sendzimira
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.