Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Bezpłatna grupa wsparcia online dla osób Pan-/Biseksualnych 🏳️‍🌈 z całej Polski

Reklama
Cała Polska

Dziś, 18:00 - 23:59

30 maja 2023

Bezpłatne

Spotkanie poprowadzi psycholożka i seksuolożka Anna Dąbek. ▶️ DLA KOGO JEST TA GRUPA WSPARCIA? Ta grupa wsparcia została stworzona z myślą o osobach spod parasola Bi+. Do udziału zapraszamy osoby biseksualne, panseksualne, poliseksualne, omniseksualne, ale także osoby, które nie używają wobec siebie żadnego z tych określeń, ale mogą odczuwać pociąg seksualny i/lub romantyczny do osób więcej niż jednej płci.

Reklama

Zapraszamy do udziału w spotkaniu bezpłatnej grupy wsparcia online dla osób Bi+ 🏳️‍🌈, które poprowadzi psycholożka i seksuolożka Anna Dąbek.

🗓 Termin spotkania grupy: 30.05.2023 (wtorek) 18:00
💻 Platforma na której odbędzie się spotkanie: Google Meet
📥 Zapisy: https://forms.gle/uXnPqqDbgGsurzzJA

Więcej informacji o grupie znajdziesz poniżej.

Zaplanowaliśmy 16 spotkań grupy, które odbywać się będą średnio raz 3 tygodnie, w wyznaczone wtorki. Każde spotkanie grupy będzie trwało 3 godziny, w trakcie przewidzieliśmy 15-minutową przerwę.

Grupa prowadzona jest w formule otwartej, co oznacza, że możesz wziąć udział zarówno w jednym spotkaniu, kilku, jak i we wszystkich.

W spotkaniach grupy mogą brać udział osoby od 16 roku życia za pisemną zgodą rodzica/opiekunki_na prawnej_nego.

▶️ DLA KOGO JEST TA GRUPA WSPARCIA?
Ta grupa wsparcia została stworzona z myślą o osobach spod parasola Bi+. Do udziału zapraszamy osoby biseksualne, panseksualne, poliseksualne, omniseksualne, ale także osoby, które nie używają wobec siebie żadnego z tych określeń, ale mogą odczuwać pociąg seksualny i/lub romantyczny do osób więcej niż jednej płci.

▶️ W JAKI SPOSÓB UDZIAŁ W GRUPIE WSPARCIA MOŻE BYĆ DLA CIEBIE POMOCNY?
Możesz doświadczyć bezpiecznej przestrzeni, bez oceniania i komentowania Twojej osoby, Twoich wyborów, preferencji, wyzwań i trudności.
Możesz podzielić się swoimi trudnościami, wyzwaniami, nazwać je i opowiedzieć o nich na głos.
Możesz posłuchać o doświadczeniach innych osób i ich sposobach radzenia sobie i dzięki temu zwiększyć poczucie wspólnoty.
Możesz podzielić się swoim doświadczeniem, które będzie cenne dla innych osób uczestniczących.

Ważne jest jednak, że grupa wsparcia nie jest grupą terapeutyczną, może wspomagać pracę terapeutyczną, ale jej nie zastępuje.

▶️ JAKIE TEMATY MOGĘ PORUSZYĆ NA GRUPIE WSPARCIA?
Poniżej znajdziesz przykłady tematów, które możesz wnieść na grupę wsparcia:
• coming out – przygotowania, trudności;
• seksualność i relacje seksualne;
• relacje romantyczne;
• relacje rodzinne;
• doświadczenie bifobii;
• tematy związane z posiadaniem i wychowaniem dzieci;
• trudności w życiu codziennym.

▶️ JAK WYGLĄDA SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA?
Grupa prowadzona jest w formule otwartej, co oznacza, że możesz wziąć udział zarówno w jednym spotkaniu, kilku, jak i we wszystkich. Na każde spotkanie obowiązują osobne zapisy.

Spotkanie grupy zaczynamy i kończymy rundką, w trakcie której każda z osób może (ale nie musi) zabrać głos i podzielić się tym, co jest w niej żywe i ważne „tu i teraz”. Mówiącej osobie nie przerywa się pytaniami lub komentarzami.

Spotkanie nie ma zdefiniowanego wcześniej tematu, tematy wyłaniają się naturalnie z wypowiedzi i potrzeb osób uczestniczących. Tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której tematy i trudności mogą być wniesione na forum grupy, a osoba, która je wnosi może zdecydować jakiego wsparcia najbardziej potrzebuje (na przykład wysłuchania, podzielnia się doświadczeniami, wskazówek). Na spotkaniu grupy można, ale nie trzeba zabierać głosu.

Na początku i końcu spotkania poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety na temat Twojego samopoczucia. W ten sposób chcemy sprawdzić efektywność prowadzonych spotkań.

Na spotkanie grupy nie mogą jednocześnie zapisać się osoby, które znają się lub pozostają w bliskiej relacji np. osoby będące w związku, para przyjaciół.

‼️ Zasady obowiązujące na spotkaniach grupy:
1️⃣ Ze względu na komfort i bezpieczeństwo wszystkich osób uczestniczących wymagamy, aby przez całe spotkanie kamerki były włączone.
2️⃣ Prosimy także, aby łączyć się na spotkanie grupy z pomieszczenia, które jest ciche i w którym nie ma postronnych osób (np. członków rodziny, osób partnerskich, współlokatorów).
3️⃣ Szanujemy osoby uczestniczące i wnoszone przez nie tematy. Komentując je mówimy o swoich odczuciach i emocjach, nie oceniamy.
4️⃣ Spotkanie grupy, od jej rozpoczęcia do zakończenia stanowi całość. Dlatego prosimy osoby uczestniczące o punktualne dołączanie do grupy i aktywne uczestnictwo w spotkaniu do jego końca.
5️⃣ Spotkań grupy nie wolno rejestrować, to znaczy nagrywać w formie video czy audio, ani robić print screenów.
6️⃣ Osoby uczestniczące obowiązuje zasada poufności, tzn. że nie można wynosić z grupy tematów na niej poruszanych, rozmawiać o nich z osobami trzecimi czy publikować ich treści. Ta sama zasad dotyczy tajemnicy składu osobowego grupy.
7️⃣ Osoby obrażające inne osoby uczestniczące, wypowiadające się homo-, bi- lub transfobicznie, łamiące regulamin, będą usuwane ze spotkania grupy i nie będą mogły zapisać się na kolejne.

Przed zapisem na spotkanie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem grupy wsparcia: https://otwartaprzestrzen.pl/regulaminy/regulamin_grupy_wsparcia_online_ADA_AO-FK.pdf

▶️ JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Aby zapisać się na spotkanie grupy należy wypełnić formularz, podając swoje imię (może być używane/preferowane), używane zaimki, adres e-mail oraz numer telefonu. Link do formularza: https://forms.gle/uXnPqqDbgGsurzzJA

E-mail będzie służył do wysłania linku na spotkanie, a numer telefonu do potwierdzenia aktualności chęci uczestnictwa.

Limit osób uczestniczących w jednym spotkaniu to 12. Uczestnictwo w każdym spotkaniu poprzedza rejestracja. Oznacza to, że każdorazowo należy zgłosić chęć uczestnictwa w kolejnym spotkaniu.
W przypadku dużej liczby chętnych będziemy tworzyć listę oczekujących oraz potwierdzać chęć uczestnictwa poprzez kontakt telefoniczny/smsowy na 1-2 dni przed spotkaniem.

Pełne informacje na https://otwartaprzestrzen.pl/projekty/bezplatne-grupy-wsparcia-online-dla-osob-lgbtqiap-ao-fk-2023/#grupa-bi

▶️ PROWADZĄCA
Anna Dąbek - psycholożka i seksuolożka, pracującą w nurcie pozytywnej seksualności. Ukończyła jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku psychologia oraz studia podyplomowe „Seksuologia praktyczna” na SWPS w Poznaniu. Przeszła European SAR – Treningu Ponownej Oceny i Restrukturyzacji Postaw wobec Seksualności (Sexual Attitude Reassessment and Restructuring Training), który pozwala doświadczyć różnorodności naszej seksualności. Ukończyła szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Aktualnie jest w trakcie rocznego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej dla osób dorosłych. Bardzo ważne jest dla niej tworzenie bezpiecznej przestrzeni do lepszego poznawania swojej seksualności i pokonywania trudności i wyzwań w tym obszarze. Od 2020 roku w ramach pełnienia funkcji Starszej Siostry w “Sex and love School” trzymała przestrzeń dla szkolnych kręgów warsztatowych i tematycznych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach własnej praktyki prowadząc konsultacje seksuologiczne m.in. z osobami LGBTQIAP oraz psychoedukację i edukację seksualną. Ponadto przez ponad 10 lat pracowała w organizacjach, gdzie prowadziła wiele grup jako trenerka i facilitatorka. Wciąż pogłębia swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Więcej o prowadzącej znajdziesz tutaj: https://otwartaprzestrzen.pl/zespol/anna-dabek-seksuolozka-psycholozka/

Grupa wsparcia prowadzona jest w ramach projektu „Profesjonalne ogólnopolskie wsparcie psychologiczne dla osób LGBTQIAP” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.