Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć stowarzyszenie zwykłe? Polecamy niezawodny komplet: poradnik i wzór regulaminu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

Jutro, 08:30

26 września 2024, 08:30 - 31 grudnia 2024, 23:59

Płatne

Zapraszamy na 2 dniowe warsztaty z zarządzania kryzysowego. Sytuacje kryzysowe, system zarządzania kryzysowego, zasady organizacji i funkcjonowania ochrony ludności i obrony cywilnej. 26-27 września 2024 r. online 28-29 listopada 2024 r. online 8-9 października 2024 r. Rynia k. Warszawy, stacjonarnie 20-22 listopada 2024 r. Bukowina Tatrzańska, stacjonarnie

Autor/źródło: KSOIN
Reklama

Na warsztatach postaramy się scharakteryzować zasadność opracowywania takiej dokumentacji z uwzględnieniem zarówno czasu stałej gotowości obronnej jak i po wprowadzeniu wyższych stanów gotowości obronnej kraju. Zapoznamy Państwa ze sposobem opracowywania dokumentów w wersji zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej. Zostaniecie Państwo zapoznani z dokumentami jakie opracowuje się w innych krajach oraz obowiązującymi w naszym kraju. Działalność planistyczna obejmuje zarówno wersje opisowe i graficzne. Poznacie sposoby ich wykonania. W końcu podpowiemy, gdzie można nabyć mapy do ich wykonania.

W PROGRAMIE SZKOLENIA:

I dzień

  1. Teoretyczne aspekty kryzysu i sytuacji kryzysowej, współczesne zagrożenia. Łańcuch zagrożeń – 2 godz.
  2. System zarządzania kryzysowego jako element kierowania bezpieczeństwem narodowym – 1 godz.
  3. Fazy zarządzania kryzysowego, zakres obowiązków administracji publicznej w sytuacji kryzysowej – 1 godz.
  4. Współdziałanie organów centralnych i wojewódzkich administracji publicznej z organami wojskowymi i układem pozamilitarnym w sytuacjach kryzysowych – 2 godz.
  5. Plan zarządzania kryzysowego MON. Możliwości SZ RP do wsparcia organów – 1godz
  6. Kontakt z mediami po wystąpieniu sytuacji kryzysowej – 1 godz.

II dzień

  1. Obrona Cywilna w Polsce oraz powszechna samoobrona ludności w świetle rozporządzenia RM z 28.09.93 r. Ogólny zarys organizacji OC. Organy kierowania OC – 2 godz.
  2. Nagłe i rozległe zagrożenia ludności mogące wystąpić na obszarze Polski, województwa, rejonu w czasie pokoju i wojny. Rozkład geograficzny źródeł tych zagrożeń. Pojęcie rejonu porażenia i stref skażeń – 2 godz.
  3. Formacje OC, ich rodzaje, organizacja, zadania, zasady działania. Nadawanie przydziałów org. mobilizacyjnych do FOC oraz obowiązki i uprawnienia z tym związane – 2 godz.
  4. System wykrywania i alarmowania w świetle wytycznych Szefa OC Kraju dot. SWA i SWO. Rodzaje i zadania pododdziałów wykrywania i alarmowania OC oraz ich miejsce w systemie – 2 godz.
  5. Zasady organizacji i funkcjonowania ochrony ludności i obrony cywilnej oraz jej zadania w czasie pokoju, stanów nadzwyczajnych i w czasie wojny ;na podstawie projektu Ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej z 2016 roku – 1 godz.

Zajęcia obejmują 2 dni szkoleniowe, 15 godzin wykładów.

Terminy:

26-27 września 2024 r. online

28-29 listopada 2024 r. online

8-9 października 2024 r. Rynia k. Warszawy, stacjonarnie

20-22 listopada 2024 r. Bukowina Tatrzańska, stacjonarnie

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Płatne
  • Początek wydarzenia:
    Jutro, 08:30
  • Zakończenie wydarzenia:
    31 grudnia 2024, 23:59
  • Miejsce:
    26-27 września 2024 r. online //// 28-29 listopada 2024 r. online //// 8-9 października 2024 r. Rynia k. Warszawy, stacjonarnie //// 20-22 listopada 2024 r. Bukowina Tatrzańska, stacjonarnie
    online, łączenie przez Teams
  • Organizator:
    Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.