Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Działasz w zielonej organizacji? Naucz się zdobywać fundusze. Zapraszamy!

Reklama
Cała Polska

8 marca 2023, 11:00

8 marca 2023, 11:00 - 26 lipca 2023, 13:00

Bezpłatne

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich po raz dziewiąty organizuje bezpłatny kurs dla osób zajmujących się pozyskiwaniem funduszy. Tym razem czekamy na zgłoszenia od organizacji działających na rzecz ochrony przyrody i środowiska. Rekrutacja trwa do wtorku 28 lutego 2023.

Zielona Szkoła Fundraisingu FAOO – naucz się zdobywać fundusze dla swojej organizacji.

Zielona Szkoła Fundraisingu FAOO – naucz się zdobywać fundusze dla swojej organizacji.

Autor/źródło: FAOO
Reklama

Dlaczego warto się zgłosić?
Udział w kursie to nie tylko okazja do wypracowania strategii fundraisingu dla własnej organizacji, czy poznania konkretnych technik i metod pozyskiwania funduszy, ale także możliwość spotkania z innymi osobami zajmującymi się na co dzień pozyskiwaniem funduszy oraz doświadczonymi trenerami i trenerkami fundraisingu.

Jak wygląda program?
Szkoła składa się z czterech dwudniowych szkoleń stacjonarnych w Warszawie, jednego szkolenia zdalnego (pół dnia), dwóch webinariów, czterech kursów e-learningowych z testami oraz czterech cykli mobile-learningu (nauka z pomocą smartfona). Jednym z kluczowych elementów kursu jest samodzielne opracowanie czterech zadań wdrożeniowych i możliwość uzyskania informacji zwrotnej od osób prowadzących zajęcia.

Kto może uczestniczyć?
Zapraszamy organizacje aktywne od przynajmniej dwóch lat, dysponujące budżetem i stałym zespołem. Osoba zgłaszająca się do udziału w kursie musi mieć minimum roczny staż pracy związanej z pozyskiwaniem środków. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby z organizacji zlokalizowanych poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Tematy szkoleń:

 • Wprowadzenie do tematu i strategiczna perspektywa fundraisingu
 • Marketing i komunikacja w fundraisingu
 • Metody i techniki pozyskiwania środków oraz ich prawne uwarunkowania
 • Podstawy komunikacji fundraisingowej w Internecie
 • Planowanie kampanii fundraisingowej

Szkolenia stacjonarne organizowane są raz w miesiącu – w środy i czwartki. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 15-16 marca 2023, a ostatni zjazd odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2023. Udział w kursie jest bezpłatny, jednak osoba uczestnicząca musi pokryć we własnym zakresie koszty podróży i zakwaterowania związane z udziałem w szkoleniach stacjonarnych. Dla organizacji które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej przewidziano ograniczoną liczbę dotacji na dofinansowanie części kosztów podróży.

Jak się zgłosić? 
Do 28 lutego 2023 należy wypełnić i wysłać formularz online.

Więcej informacji? 
Przed wypełnieniem aplikacji prosimy o zapoznanie się z programem i regulaminem kursu.

Zielona Szkoła Fundraisingu FAOO jest organizowana dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  8 marca 2023, 11:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  26 lipca 2023, 13:00
 • Organizator:
  Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.