Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Mocni w promocji Poradnik dla stowarzyszeń i fundacji, które chcą skutecznie mówić o sobie. Zamów PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Warszawa, Polska

6 marca 2023, 00:00

6 marca 2023, 00:00 - 15 grudnia 2023, 23:59

Bezpłatne

Rozpoczynamy nabór do kolejnej edycji Projektu konkursowego dla warszawskich NGO! Stwórz program wolontariatu w swojej organizacji i zdobądź dofinansowanie na działania!

Reklama

„Projekt konkursowy – Dofinansowanie i rozwój programu wolontariatu w warszawskich organizacjach pozarządowych” skierowany jest zarówno do organizacji, które współpracują już z wolontariuszami, jak i do tych, które chcą taką przygodę rozpocząć. Do udziału w Projekcie zapraszamy organizacje pozarządowektóre działają na terenie Warszawy, i które nie brały wcześniej udziału w otwartych konkursach ofert przeprowadzanych przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy na „Tworzenie i rozwijanie wewnętrznych programów wolontariatu w organizacjach pozarządowych”, realizowanych ze środków projektu „Ochotnicy warszawscy”, a także w poprzedniej edycji tego Projektu konkursowego w 2022 r.

Organizacje, które wyślą zgłoszenia do udziału w Projekcie i zakwalifikują się do etapu realizacyjnego będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 5 000 zł brutto na realizację działań, które pomogą im rozwijać wolontariat (np. zorganizowanie warsztatu dla wolontariuszy podnoszącego ich kompetencje, zakup gadżetów/koszulek/materiałów dla wolontariuszy, zorganizowanie wydarzenia dla wolontariuszy lub we współpracy z nimi itp.). Ponadto Organizacje uczestniczące w projekcie będą mogły we współpracy z ekspertami stworzyć od podstaw profesjonalny Program współpracy z wolontariuszami lub dokonać ewaluacji posiadanego przez organizację programu. Praca nad Programem pozwoli zaangażowanym Organizacjom wykonać analizę posiadanych zasobów i potrzeb w zakresie organizacji i rozwoju wolontariatu. Organizacje wspólnie z ekspertem postarają się określić misję i wizję wolontariatu, jego miejsce w strukturze organizacji, a także zbudować profil wolontariusza. Dokument, który powstanie będzie również precyzował zasady promocji, rekrutacji a także komunikacji z wolontariuszami, sposoby motywowania ich, czy ewaluacji ich pracy.

Spośród nadesłanych przez Organizacje zgłoszeń kapituła konkursowa wyłoni maksymalnie 8 organizacji pozarządowych, które przedstawią najciekawsze pomysły na działanie rozwijające wolontariat. Zwycięskie organizacje będą mogły zrealizować działanie ze środków Projektu oraz stworzyć we współpracy z ekspertami profesjonalny Program wolontariatu w swojej organizacji.

Jak się zgłosić?

 • zapoznaj się z Regulaminem Projektu – link
 • wypełnij Formularz aplikacyjny – link
 • wyślij Formularz na adres konkurs@wolontariat.org.pl najpóźniej do 7 kwietnia!

Co będziemy oceniać (w ramach zaproponowanych w Formularzu działań)?

 • celowość działań,
 • adekwatność działań,
 • wpływ działań na rozwój wolontariatu,
 • realność przedsięwzięcia,
 • trwałość osiągniętych efektów

Potrzebujesz więcej informacji?

 • w razie wątpliwości i pytań dotyczących wypełnienia Formularza lub warunków udziału w Projekcie prosimy o kontakt mailowy konkurs@wolontariat.org.pl.

Pozostałe wydarzenia w ramach projektu na naszej stronie.

„Wydarzenie jest realizowane we współpracy miasta stołecznego Warszawy i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  1 kwietnia 2023, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  6 marca 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  15 grudnia 2023, 23:59
 • Miejsce:
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.