Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Reklama
EkoCentrum Wrocław

EkoCentrum , Świętego Wincentego 21, Wrocław, Polska,

15 marca 2023, 09:30

15 marca 2023, 09:30 - 31 marca 2023, 17:00

Bezpłatne

Self-care i collective care to sposób na tworzenie zrównoważonego i wspierającego miejsca pracy, a także sposoby dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W czasach, gdy tempo życia staje się coraz bardziej szybkie, a stres i ciągłe napięcie są na porządku dziennym, ważne jest, aby umieć zadbać o siebie, by funkcjonować w pełni swoich możliwości.

dwie dziewczyny uśmiechają się i grzeją się w promieniach słońca.

dwie dziewczyny uśmiechają się i grzeją się w promieniach słońca.

Autor/źródło: monika onyszkiewicz
Reklama

Dbanie o siebie: self-care i collective-care.

Ostatnia z czterech części cyklu szkoleniowego dla osób zaangażowanych w działaniach społeczne i oddolne.

Self-care i collective care to sposób na tworzenie zrównoważonego i wspierającego miejsca pracy, a także sposoby dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W czasach, gdy tempo życia staje się coraz bardziej szybkie, a stres i ciągłe napięcie są na porządku dziennym, ważne jest, aby umieć zadbać o siebie, by funkcjonować w pełni swoich możliwości. Zdrowie psychiczne i fizyczne stanowią podstawę dobrego funkcjonowania człowieka. W dzisiejszych czasach, gdy wielu ludzi ma problemy ze stresem i wypaleniem zawodowym, a problemy psychiczne stają się coraz powszechniejsze, umiejętność dbania o siebie staje się niezbędna.

Czym dokładnie się zajmiemy?
Będzie rozmowa o tym jak rozpoznać stres, jak może się objawiać. O tym jak mają się emocje do naszego ciała, jak odnależć kontakt ze sobą i rozpoznawać trudne momenty. Będzie również praca z ciałem- dobre praktyki jakie warto wprowadzać dla higieny ciała i umysłu. Wypróbujemy sposoby na relaks i odpoczynek, na budowanie pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Zdobyte podczas umiejętności mogą być bardzo przydatne w życiu codziennym. Właściwie stosowane, mogą przyczynić się do poprawy jakości życia, zwiększenia poczucia własnej wartości i pewności siebie. Pozwolą one również na lepsze radzenie sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami.

Jak pracujemy ?
Warsztat trwa cały dzień i prowadzony przez dwójkę trenerów: Wojciecha Mejora oraz Anetę Osuch. Na początku z grupą ustalany jest kontrakt w którym ważne miejsce ma dobrowolność, zaangażowanie oraz poufność. Przez dwa dni warsztatowe wykorzystane są różne formy wspólnej pracy- od części teoretycznej poprzez pracę w grupach i wspólne dyskusje. Stawiamy na proces wzajemnego czerpania ze swojego doświadczenia.

Dla kogo jest warsztat ?
Dla każdej osoby, która potrzebuje wsparcia w zakresie higieny pracy, podstaw konstruktywnej komunikacji, metod pracy z grupą oraz w grupie o niehierarchicznej strukturze.
Preferowane są osoby mogące wykazać się dotychczasowym zaangażowaniem społecznym.

Co muszę zrobić, aby się zapisać?

1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy - https://forms.gle/piaRmtMzJgxSkB3QA
2. Zarezerwować czas 1 kwietnia (to nie żart) 2023 w godzinach 9:30 – 17 i przybyć do EkoCentrum Wrocław gdzie prowadzony jest warsztat.
3. Udział w szkoleniu jest nieodpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Prowadzący:
Wojtek Mejor – niezależny edukator, ekolog, wieczny student, z wykształcenia projektant i kulturoznawca. Pracuje w obszarze postwzrostu, kooperatywizmu, suwerenności żywnościowej i feminizmu. Członek Grupy Performatywnej Chłopaki, Kolektywu Trenerskiego Lepiej, Kooperatywy Spożywczej Dobrze oraz Nyeleni PL. Od dwudziestu lat związany z festiwalem sztuki mediów Pixelache w Helsinkach. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Aneta Osuch – absolwentka filozofii na Wydziale Nauk Społecznych (Uniwersytet Wrocławski) oraz Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Społecznych. studentka ostatniego roku psychologii (Uniwersytet SWPS). Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu edukacji globalnej i odpowiedzialnej konsumpcji, wielokulturowości. Z Fundacją EkoRozwoju współpracuje od 2008 r. Koordynatorka projektów edukacyjnych, a także edukatorka EkoCentrum Wrocław. Współpracuje także z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego jako trenerka antydyskryminacyjna. Udziela wsparcia psychologicznego osobom dyskryminowanym oraz osobom doświadczającym lęku klimatycznego.

Więcej informacji o projekcie:
http://fer.org.pl/projekty/hati-sos/

SZKOLENIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU HARD TIMES SOFT SKILLS (HATI-SOS) FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW PROGRAMU ERASMUS+
No 2021-1-SK01-KA220-ADU-000030019

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  15 marca 2023, 09:30
 • Zakończenie wydarzenia:
  W piątek, 17:00
 • Miejsce:
  EkoCentrum Wrocław
  EkoCentrum , Świętego Wincentego 21, Wrocław, Polska,
 • Organizator:
  Fundacja EkoRozwoju
 • Osoba kontaktowa:
  Pokaż
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.