Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Warszawa, Polska

17 kwietnia 2023, 00:00

17 kwietnia 2023, 00:00 - 2 czerwca 2023, 23:59

Bezpłatne

Po raz pierwszy organizacje społeczne w Polsce mają szansę stać się częścią globalnego ruchu klimatycznego dla organizacji społecznych, niezwiązanych z klimatem.

Reklama

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Was do dołączenia do inicjatywy Organizacje społeczne na rzecz klimatu.

Po raz pierwszy organizacje społeczne w Polsce mają szansę stać się częścią globalnego ruchu klimatycznego dla organizacji społecznych, niezwiązanych z klimatem #PhilanthropyForClimate.

Co planujemy?

Warsztaty, w trakcie których każda z uczestniczących organizacji będzie miała okazję przyjrzeć się, co zmiany klimatu oznaczają dla jej własnej grupy beneficjentów (podopiecznych) i zastanowić się, jak skutecznie wesprzeć ich w obliczu kryzysu klimatycznego. Wspólnie wypracujemy optymalny plan działań, dostosowany do Waszej specyfiki i przestrzeni funkcjonowania. Zastanowimy się również, jak połączyć siły, aby te działania były jak najbardziej skuteczne.

Zapraszamy do rejestracji na warsztaty: ankieta rekrutacyjna

Program warsztatów

I warsztat: Wpływ zmian klimatycznych na podopiecznych organizacji i organizacje.

II warsztat: Jak zminimalizować wpływ kryzysu klimatycznego na podopiecznych organizacji społecznych? Jak wprowadzić zagadnienie kryzysu klimatycznego do programów i działań organizacji?

Warsztat końcowy: Wypracowanie wspólnych wniosków i rekomendowanych rozwiązań.

3 grupy tematyczne

Komu pomaga Wasza organizacja? Do kogo kierujecie swoje działania? Wybór odpowiedniej grupy społecznej oznacza wybór konkretnych warsztatów.

•           Wpływ zmian klimatu na dzieci i młodzież - część (1) 17 kwietnia i część (2) 11 maja

•           Wpływ zmian klimatu na zdrowie oraz sytuację osób starszych i z niepełnosprawnościami - część (1) 20 kwietnia i część (2) 16 maja

•           Wpływ zmian klimatu na życie lokalnych społeczności - część (1) 9 maja i część (2) 18 maja

Wstępna data warsztatu podsumowującego to 2 czerwca.

Dlaczego stworzyliśmy warsztaty klimatyczne dla organizacji pozarządowych?

Rosnąca świadomość zagrożenia, jakie przynosi katastrofa klimatyczna i fakt, że dotknie ona wszystkich, także naszych podopiecznych, zainspirowały nas do podjęcia działań, które mają na celu zdobycie praktycznej wiedzy i narzędzi do radzenia sobie z tym wyzwaniem. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa połączy organizacje społeczne, aby wspólnie stawić czoła największemu zagrożeniu XXI wieku.

Co będzie się działo po warsztatach?

Dzięki wnioskom wypracowanym podczas warsztatów opracujemy przewodnik ze wskazówkami dla każdej z głównych grup, w którym pokażemy, jak zmiany klimatu oddziałują na ich odbiorców oraz jak można wesprzeć beneficjentów w minimalizacji zagrożeń. Stworzymy również Manifest klimatyczny dla organizacji społecznych, który będzie częścią międzynarodowego ruchu klimatycznego. Zbierzemy w nim kilka głównych punktów i kierunków, w których powinniśmy rozwijać swoje organizacje, aby zmieniający się klimat nas nie zaskoczył.

Serdecznie zapraszamy do udziału w serii rozmów i warsztatów. Czekamy na Was. Wasze doświadczenie jest bezcenne!

Aby wziąć udział w procesie, należy wypełnić ankietę rekrutacyjną. Rekrutacja trwa do 31.03 do godziny 24:00. Więcej informacji znajdziecie tutaj: LINK.

W razie pytań prosimy o wiadomość: aleksandram@forumdarczyncow.pl

Partner główny: Fundacja BNP Paribas
Partnerzy wspierający: Fundacja BOŚ, Fundacja PwC
Partner: Philea
Patronat merytoryczny: Nauka o Klimacie

Działania Forum Darczyńców w latach 2022-24 dofinansowane są z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  31 marca 2023, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  17 kwietnia 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W piątek, 23:59
 • Miejsce:
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Forum Darczyńców w Polsce
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.