Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Centrum ŁOWICKA

Warszawa, Polska

27 kwietnia 2023, 19:00

27 kwietnia 2023, 19:00 - 27 czerwca 2023, 19:00

Bezpłatne

Fundacja Edukacji i Kultury Drama Way zaprasza wszystkie osoby dorosłe do udziału w VIII edycji międzypokoleniowego, artystyczno-społecznego projektu ART GENERACJE, który rozpocznie się pracą warsztatową w maju, a zakończy pokazami finałowymi pod koniec czerwca.

Reklama

Art Generacje to artystyczno-społeczny projekt Teatru zaangażowanego społecznie, który realizujemy od 2013 roku. Do wspólnego stworzenia teatru wspólnotowego zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami swoim spojrzeniem na temat wartości w zmieniającym się świeciektóre będą tematem przewodnim tegorocznej edycji naszych działań. W tegorocznej edycji przewidujemy intensywną pracę warsztatową, która będzie obejmować spotkania we wtorki i czwartki oraz kilka dni weekendowych. Wszystkie działania odbywać się będą w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie (niedaleko Metra Racławicka).

💛 Tematem przewodnim tegorocznej edycji są WARTOŚCI w zmieniającym się świecie. Wspólnie stworzymy od podstaw spektakl, który będzie głosem naszej grupy na tematy, które zrodzą się w trakcie pracy.

❓ Jakie są nasze wartości? Czy zdarza nam się nie postępować w zgodzie z wartościami, które wyznajemy? Jaki sens i rolę ma pojęcie wartości uniwersalnych w podzielonym społeczeństwie? Czy takie słowa jak szacunek, uczciwość, miłość, zdrowie, solidarność zmieniają swoje znaczenia wraz ze zmieniającym się światem? Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi, które z wartości uznajemy za uniwersalne i w danym momencie najważniejsze. Podczas pracy warsztatowej razem zadecydujemy, czy chcemy skupić się na wartościach indywidualnych czy może tych, które wspólnie uważamy za najistotniejsze, dla nas, dla grupy, a może dla świata?

🎭 Cały projekt prowadzony będzie metodami Teatru Zaangażowanego Społecznie. Na początek zintegrujemy się jako grupa i będziemy stawiać pytania i odkrywać to, co w nakreślonych tematach nas interesuje, co czujemy i chcemy wyrazić. Będziemy to robić przez różnego rodzaju improwizacje, w tym pracę choreograficzną, słowem, ciałem, głosem. Podczas pracy wspólnie szukamy, doświadczamy różnych form, próbujemy i ośmielamy się. Będziemy czerpać z filozofii, literatury, poezji, sztuk wizualnych czy psychologii. Także z doświadczenia i obserwacji tego, co dzieje się dookoła nas, z przemyśleń i przeżyć uczestników oraz uczestniczek.
W rezultacie stworzymy obrazy sceniczne i zbudujemy spektakl, będący podsumowaniem i finałem całego projektu. Zagramy go dwa razy. Przygotujemy również interaktywny warsztat dla widowni, który rozumiemy jako spotkanie wokół interesujących nas pytań, które wyłonią się z pracy warsztatowej.

📆 Spotkanie otwarte dotyczące nowej edycji Art Generacji odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 19:00 w Centrum ŁOWICKA (sala teatralna).

Nie wymagamy doświadczenia aktorskiego lub innych potwierdzonych talentów artystycznych. Chcemy sprawić, że sam(a) odkryjesz w sobie talenty, których może do tej pory u siebie nie podejrzewała/eś 🙂

🆓 Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jeśli jesteś zainteresowana/y projektem lub już zdecydowana/y na wzięcie udziału, zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, abyśmy mogli być w kontakcie!

🔸 Link do formularza - http://bitly.pl/GjPVV

Więcej informacji także na naszym Facebooku oraz stronie internetowej.

Sprawdźcie jak wyglądała nasza praca podczas poprzedniej edycji Art Generacji ➡️ http://bitly.pl/ljwZl
… oraz jaki był jej rezultat, czyli spektakl finałowy ➡️ http://bitly.pl/OaqQM

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Zapraszamy do wspólnego przeżycia artystycznej i twórczej przygody wokół naszych wartości!

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  27 kwietnia 2023, 19:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  27 czerwca 2023, 19:00
 • Miejsce:
  Centrum ŁOWICKA
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.