Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Licealista organizuje dużą konferencję. Chce obalić mity związane z niepełnosprawnością [patronat ngo.pl]

Reklama

Kraków, Polska

za 11 dni

10 czerwca 2023, 00:00

Bezpłatne

10 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport odbędzie się konferencja poświęcona zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem wydarzenia jest Juliusz Zgliński – uczeń liceum, działacz na rzecz równości, który sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową.

Reklama

Konferencja jest skierowana głównie do osób decyzyjnych w oświacie i służbie zdrowia, rodziców osób z niepełnosprawnościami i ich samych, jak również przedsiębiorców poszukujących nowych pracowników. Jej celem jest przełamywanie stereotypów i zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami, a także ułatwienie im funkcjonowania na rynku pracy.

Podczas wydarzenia wystąpią prelegenci z różnych środowisk, wśród nich: Samuel Tokarski, Przemysław Burmer, Szymon Karwasz, Marcin Banaszkiewicz, Julia Małecka, Joanna Środa, Marcin Fidler, Magdalena Bujakowska, Magdalena Brdej oraz Maciej Kawecki. Konferencję poprowadzi Paulina Patro.

– Od pierwszego roku życia sam zmagam się z niepełnosprawnością ruchową. Niemal od samego początku swojej edukacji, doświadczam z tego powodu przykrości. Od jakiegoś czasu zacząłem głośno mówić na ten temat, a teraz postanowiłem zorganizować konferencję. Chciałbym przełamać tabu dotyczące niepełnosprawności i uwrażliwić innych na problemy OzN – mówi Juliusz Zgliński, 16-letni licealista, organizator konferencji.– Tyle się teraz mówi o równości i akceptacji, a w tym obszarze wciąż jest wiele niedomówień i nieporozumień. Trzeba rozpocząć zmianę już teraz, a najlepiej rozpocząć ją od ludzkich serc. Wierzę, że razem ze mną oraz innymi Prelegentami powiecie TAK dla ludzi z niepełnosprawnością – dodaje.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport. Wszyscy występujący prelegenci zrzekli się wynagrodzenia, a sam udział w konferencji jest bezpłatny. 

Więcej informacji pod adresem: https://powiem-tak.pl/.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  10 czerwca 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  10 czerwca 2023, 23:59
 • Miejsce:
  Kraków, Polska
 • Organizator:
  Link
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.