Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

„20 godzin dla klimatu i środowiska” Zgłoś się na Hackathon Aktywnych Obywateli - Fundusz Regionalny

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES)

Warszawa, Polska

19 czerwca 2023, 00:00

19 czerwca 2023, 00:00 - 20 czerwca 2023, 23:59

Bezpłatne

Pierwszy Hackathon AO-FR odbędzie się już 19-20 czerwca w Warszawie i będzie poświęcony tematom związanym z ochroną środowiska i przeciwdziałaniem zmianom klimatu. To będzie czas na generowanie pomysłów - rozwiązywanie problemów, z którymi mierzy się na co dzień Wasza lokalna społeczność. Ale też czas na kreatywność, na dyskusje, na konsultacje z ekspertami_tkami oraz prezentacje rozwiązań. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone!

Nowe kompetencje

Wydarzenie będzie też okazją do zyskania nowych kompetencji przez osoby z organizacji. Poznanie sposobu pracy metodą service design, która pozwala na szukanie rozwiązań skoncentrowanych na potrzebach użytkowników_czek, może stać się ciekawym narzędziem i nową metodą pracy w organizacji, za każdym razem, kiedy stanie ona przed kolejnym wyzwaniem, któremu chce sprostać.

Kogo zapraszamy?

W hackathonie wezmą udział trzyosobowe zespoły. Zapraszamy osoby z organizacji pozarządowych, które mogą zaprosić do swojego zespołu przedstawicieli formalnych lub nieformalnych partnerów swoich działań (instytucji, firm, grup nieformalnych). W przypadku dużych organizacji, zapraszamy szczególnie pracowników z krótszym stażem. Udział w hackathonie mogą wziąć wszystkie organizacje, także te, które nie były i nie są grantobiorcami Programu.

Jak się zgłosić?

To proste! Wystarczy wypełnić krótki formularz. Prosimy o opisanie w nim problemu, dla którego rozwiązania zespół będzie szukać podczas hackathonu oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego - ich zdaniem - warto się nim zająć.

Do udziału zaprosimy ok. 10 trzyosobowych zespołów. Rekrutacja potrwa od 15 do 25 maja. Wybierzemy najciekawsze i najtrafniej opisane wyzwania, a wybrane zespoły poinformujemy o wynikach rekrutacji do 29 maja.

Co się wydarzy?

Wydarzenie rozpocznie się przed południem 19 czerwca, a zakończy po południu 20 czerwca. Będzie składać się z kilku części. Zaczniemy od definiowania potrzeb i propozycji wartości, żeby móc generować pomysłów na rozwiązania, znając perspektywę ich odbiorczyń i odbiorców. Każda część zostanie poprzedzona krótkim wstępem i instrukcją. Podczas kolejnych sesji i między nimi będziecie mogły i mogli dyskutować między zespołami oraz konsultować sposób i efekty swojej pracy z ekspertami i ekspertkami. Wypracowane rozwiązania zaprezentujecie podczas sesji kończącej (pitching).

Jak się przygotować?

Już teraz osoby zainteresowanie zapraszamy na webinar wprowadzający pt: Jak skutecznie wprowadzać proekologiczną zmianę w organizacji? (zapisz się!), który odbędzie się 30.05, w godzinach 11.00-12:00 oraz obejrzenia nagrania webinaru: „Jak stworzyć dobry eko-projekt” (będzie dostępne na stronie AO-FR od 22.05).

Na tydzień przed samym hackathonem zaprosimy na spotkanie, podczas którego opowiemy, jak się przygotować do udziału w wydarzeniu, od strony merytorycznej i logistycznej.

Więcej informacji na stronie Programu.

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Jego budżet to 26 milionów euro.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  25 maja 2023, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  19 czerwca 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  20 czerwca 2023, 23:59
 • Miejsce:
  Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES)
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Fundacja Rozwoju Spłeczeństwa Informacyjnego
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.