Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

III edycja Nagrody Okulary ks. Kaczkowskiego [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska

23 maja 2023, 00:00

23 maja 2023, 00:00 - 31 maja 2023, 23:59

Bezpłatne

Trwa nabór zgłoszeń do III edycji Nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Szukamy ludzi, którzy tak, jak ks. Jan Kaczkowski w życiu kierują się wartościami: miłością, godnością i szacunkiem. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja poprzez stronę Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego. Na Laureata czeka statuetka Janowych OKULARÓW oraz 50 tys. zł.

Reklama

Czym jest Nagroda „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”?

Celem konkursu jest wyróżnienie społeczników oraz instytucji aktywnie pracujących na rzecz drugiego człowieka, bezkompromisowo walczących o równość i godność innych – tak, jak robił to ks. Jan Kaczkowski – „nie widząc przeszkód”. Dzięki nagrodzie poznamy ich wartościową, lecz często niedostrzeganą pracę.

Nagroda w odniesieniu do logotypu Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego opiera się na motywie „I see You”, czyli: wiedzę cię, jesteś dla mnie ważny, chcę ci podziękować za to, co robisz dla innych.

Ks. Jan Kaczkowski kochał ludzi i swoim życiem pokazywał, że „nie wolno nam nikogo lekceważyć, nigdy nie wolno nam nikim pogardzać”. Pomimo słabego wzroku – WIDZIAŁ WIĘCEJ, pomimo wady wymowy – MÓWIŁ ZROZUMIALE, pomimo problemów z chodzeniem – DOCIERAŁ TAM, GDZIE INNYM BYŁO NIE PO DRODZE.

Chociaż działaniom Księdza Jana towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać. Dzisiaj w ramach Nagrody szukamy ludzi, którzy działają tak, jak On.

Kogo szukamy i kto może zgłosić kandydata?

W ramach Nagrody OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO szukamy osób, które z pasją, zaangażowaniem i miłością działają na rzecz innych ludzi. Osób, których praca czasem jest walką, które robią więcej niż inni.

Chcemy wyróżnić bohaterów-społeczników za ich wrażliwość oraz empatię w podejściu do drugiego człowieka, za odwagę i bezkompromisowość w walce o godność jego życia oraz – w przypadku osób znajdujących się u kresu życia – umierania.

Często są to osoby, które pozostają w cieniu, a tak naprawdę zmieniają świat na lepsze. Zgłoszenie takiej osoby do Nagrody może być niezwykłym podziękowaniem za te piękne działania.

Kandydata do Nagrody może zgłosić każdy – wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://fundacjakaczkowskiego.org/zglos-kandydata/.

Na Laureata czeka statuetka Janowych OKULARÓW oraz nagroda finansowa w wysokości 50 tys. zł ufundowana przez prywatnego fundatora zainspirowanego działaniami ks. Jana Kaczkowskiego.

Kiedy odbędzie się gala wręczenia Nagrody OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO?

Laureata III edycji Nagrody OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO. NIE WIDZĘ PRZESZKÓD poznamy 4 października 2023 r. w Sopocie podczas uroczystej gali.

Jeszcze do 31 maja można zgłaszać kandydatów do Nagrody.

Formularz zgłoszeń: https://fundacjakaczkowskiego.org/zglos-kandydata/.

Pomysłodawcą konkursu i nagrody jest Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego. Współpracę przy organizowaniu kolejnych edycji konkursu i gali zadeklarowali Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka i Anna Specjał, prezes Zarządu Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.