Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Praca w NGO. Najgorszy pomysł świata, czy realizacja marzeń? Zapraszamy 31 maja o 15.00 na #ngoplLIVE! >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konferencja "Ucieczki nastolatków: motywacje, konsekwencje oraz aspekty etyczno-prawne..."

Reklama
Cała Polska

W poniedziałek, 10:00 - 13:00

5 czerwca 2023

Bezpłatne

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, Fundacja ITAKA i Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji organizują konferencję pt.: Ucieczki nastolatków: motywacje, konsekwencje oraz aspekty etyczno-prawne dotyczące udzielenia pomocy osobie przebywającej na ucieczce.

Reklama

Konferencja jest finansowana ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji projektu: Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie poszukiwania osób zaginionych, przede wszystkim dzieci.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się 5 czerwca br. w godzinach 10:00-13:00 w formule on-line. Należy wcześniej się zarejestrować, klikając w poniższy link: https://bit.ly/3IhwRMG.

Konferencję kierujemy do pracowników oświaty, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz osób zawodowo zajmujących się kontaktem z rodzinami i nastolatkami zagrożonymi sytuacją ucieczki. 

Przemoc fizyczna, psychiczna lub rówieśnicza. Niezrozumienie w domu. Zbyt duża presja ze strony rodziców. Zaniedbanie i brak komunikacji w rodzinie. To mogą być potencjalne przyczyny ucieczek. Podczas konferencji omówione zostaną między innymi:

·        metody poszukiwania nastolatków przez Policję i Fundację ITAKA;

·        prawne obowiązki i możliwości reakcji szkoły i nauczycieli wobec młodzieży przebywającej na ucieczce;

·        możliwości i zakres udzielenie pomocy nastolatkowi przebywającemu na ucieczce poprzez nauczyciela, wychowawcę czy pedagoga do którego dziecko zwróci się z prośbą o wsparcie.

W roli prelegentów wystąpią:

ANETA BAŃKOWSKA – od 2017 roku działa w Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, gdzie pracuje z rodzinami osób zaginionych i osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego. Od wielu lat związana z mediami, publikowała autorskie cykle w Wirtualnej Polsce i Gazeta.pl.

KOM. EWA SZCZEPANEK – ekspert Wydziału Prewencji Biura Prewencji Komenda Główna Policji. Doświadczenie zawodowe zdobywała wykonując zadania w obszarach związanych z pracą z osobami nieletnimi, przeciwdziałania przemocy w rodzinie a także szeroko pojętej profilaktyki społecznej

DR RAFAŁ LANGE – kierownik Zespołu Badań Rynku i Opinii NASK PIB, doradca RPD, doktor socjologii specjalizujący się w socjologii Internetu oraz  socjologii dzieci i młodzieży;

MICHAŁ KOWALSKI – radca prawny specjalizujący się w prawie oświatowym i prawie pracy współpracujący zarówno ze szkołami i placówkami oświatowymi jak i pracownikami oświaty, trener, redaktor Portalu Oświatowego i innych publikacji oświatowych

AGNIESZKA SIKORA – prezeska Fundacji Po Drugie Posiada wyższe wykształcenie dziennikarskie. Podczas pracy w mediach zajmowała się tematyką społeczną. Ponadto, ukończyła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej na Akademii Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie.

PRZEMYSŁAW STAROŃ – psycholog, wykładowca, edukator, autor bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”. Nauczyciel Roku 2018, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Nagrodzony przez Komisję Europejską twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020.


Fundacja ITAKA od 2003 r. prowadzi kampanię „Nie uciekaj!”, która ma na celu profilaktykę ucieczek z domu dzieci i nastolatków. Skierowana jest do nastolatków, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli. Fundacja ITAKA jest też polskim operatorem numeru 116 000 Telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, który dostępny jest w 32 krajach Europy.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.