Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Łódź, Polska

29 czerwca 2023, 00:00

29 czerwca 2023, 00:00 - 31 grudnia 2023, 23:59

Bezpłatne

Czy wolontariat jest bezinteresowny? Gdzie może pomagać wolontariusz? Kim jest koordynator wolontariatu? Jakie inicjatywy warto podejmować dla naszego regionu?

Reklama

Na te i inne pytania odpowiedzą pracownicy Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”. Bowiem od 15 czerwca ruszył projekt pn. „Wojewódzkie Centrum Wolontariatu (WCW) – wsparcie rozwoju wolontariatu w woj. łódzkim II”. Dzięki niemu organizacje z woj. łódzkiego dowiedzą się, jak właściwie współpracować z ochotnikami, a wolontariusze – w co mogą się zaangażować. Wojewódzkie Centrum Wolontariatu będzie przestrzenią inspirującą do podejmowania lokalnych działań społecznych.

W ofercie znajdą się usługi z zakresu wolontariatu obejmujące następujące zagadnienia:

·                 pośrednictwo pracy wolontaryjnej,

·                 poradnictwo, doradztwo, wsparcie merytoryczne,

·                 współpraca z wojewódzkimi organizacjami i instytucjami,

·                 szkolenia dla przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu,

·                 akcje społeczne oraz regionalne inicjatywy.

Do współpracy zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby dać cząstkę siebie i swojego czasu innym. Jeśli czujesz w sobie energię do działania, masz głowę pełną pomysłów, chcesz podzielić się swoim potencjałem z innymi i czujesz, że wolontariat to przestrzeń dla Ciebie, koniecznie zgłoś się do nas! Zapraszamy również do kooperacji podmioty, chcące skorzystać ze wsparcia wolontariuszy.

Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontariacką oraz pomożemy postawić pierwsze kroki w wolontariacie.

Dokonaniami będziemy dzielić się na blogu, w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej www.centerko.org. Ponadto, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizujemy Galę Wolontariatu, w trakcie której zaprezentujemy sylwetki najaktywniejszych społeczników oraz podzielimy się efektami realizowanego projektu. Będzie to okazja do podzielenia się „dobrymi praktykami” regionalnego wolontariatu oraz podsumowania dokonań ochotników w formie prezentacji multimedialnych i scenicznych.

Masz pytania? Napisz:

• Mariusz Kołodziejski  – koordynator projektu: mariusz@centerko.org

•  Magdalena Kaźmierczak – pośrednik wolontariatu: magda.animacje@centerko.org

Działaj z nami!

Zadanie publiczne pn. "Wojewódzkie Centrum Wolontariatu (WCW) - wsparcie rozwoju wolontariatu w woj. łódzkim II" jest współfinansowane z budżetu Województwa Łódzkiego i realizowane przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 15.06.2023 – 31.12.2023.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.