Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

23 sierpnia 2023, 00:00

23 sierpnia 2023, 00:00 - 31 października 2023, 23:59

Bezpłatne

Pierwsze terminy składania wniosków do Programu LIFE upływają już we wrześniu br. - zachęcamy do korzystania z możliwości skonsultowania wniosków LIFE z ekspertami z Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE w NFOŚiGW (KPK LIFE).

Autor/źródło: Pixabay CC
Reklama

Warto skonsultować wniosek do Programu LIFE z zespołem KPK LIFE i skorzystać z doświadczenia i wskazówek, które możemy Państwu przekazać, a czasu jest coraz mniej.

Terminy składania wniosków Komisji Europejskiej w ramach poszczególnych podprogramów w Programie LIFE to:

  • Gospodarka o obiegu zamkniętym i jakości życia - 6 września 2023 r.
  • Przyroda i różnorodność biologiczna - 6 września 2023 r.
  • Łagodzenie zmiany klimatu i przystosowanie się do niej - 21 września 2023 r.
  • Przejście na czystą energię - 16 listopada 2023 r.

Dlatego tych z Państwa, którzy będą składać wniosek do dwóch pierwszych podprogramów, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami - life@nfosigw.gov.pl - w celu umówienia spotkania on-line (za pośrednictwem MS Teams) ze specjalistą z KPK LIFE i przeanalizowania materiału, nad którym Państwo pracujecie.

Z kolei tych z Państwa, którzy będą składać wniosek w pozostałych dwóch podprogramach, gdzie czasu do zamknięcia naboru jest więcej, zachęcamy do skorzystania z eKonsultantLIFE.

eKonsultantLIFE powstał w wyniku zapotrzebowania na narzędzie pozwalające na kompleksową dwukierunkową wymianę informacji w zakresie powstających wniosków LIFE.

Na stronie internetowej KPK LIFE w zakładce eKonsultantLIFE znajdziecie Państwo formularz, który umożliwi skonsultowanie z nami pomysłu na projekt LIFE.

Celem eKonsultantLIFE jest usprawnienie Państwa i naszej pracy przy przygotowywaniu koncepcji projektów LIFE, a także ułatwienie komunikacji między stronami zaangażowanym w tworzenie wniosku. Przesłany formularz jest analizowany przez zespół KPK LIFE, a następnie umożliwiamy bezpośrednią rozmowę (za pośrednictwem MS Teams) na temat przesłanej koncepcji pomiędzy specjalistą z KPK LIFE a Wnioskodawcą.

Zachęcamy do kontaktu z nami wszystkich tegorocznych wnioskodawców!

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu: life@nfosigw.gov.pl

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.