Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Regionalna konferencja „Wdrażanie i monitorowanie dostępności w instytucjach publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami” [patronat ngo.pl]

Reklama

Rzeszów, Polska

We wtorek, 10:00 - 15:00

3 października 2023

Bezpłatne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na konferencję „Wdrażanie i monitorowanie dostępności w instytucjach publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami”. Zapisy na wydarzenie potrwają do 27 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

Reklama

ZUS od wielu lat wspiera osoby ze szczególnymi potrzebami. Dąży do poprawy jakości usług i podnosi standard obsługi klientów, w tym w również osób z niepełnosprawnościami. Temat dostępności jest dla ZUS zadaniem priorytetowym.

Uczestnicy konferencji wysłuchają wykładów o celach i postępach programów, które zapewniają dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami, postepowaniach skargowych na brak dostępności oraz praktykach w zakresie wdrażania dostępności w instytucjach publicznych. Poznają  także narzędzia, które wspierają wdrażanie dostępności, m.in. pożyczki z Funduszu Dostępności oraz programy i projekty realizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli instytucji, administracji publicznej, w tym jednostek samorządu terytorialnego.

Spotkanie ma ułatwić wymianę doświadczeń i wypracowanie dobrych praktyk w dziedzinie dostępności, szczególnie w zakresie usuwania barier i utrudnień architektonicznych, cyfrowych oraz informacyjno-komunikacyjnych.

Konferencja organizowana jest przy partnerstwie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Konferencja odbędzie się 3 października 2023 r. w godz. 10:00 – 15:00 w Rzeszowie – w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego – al. Cieplińskiego 4.

Zapisy przyjmowane są do 27 września 2023 r. pod adresem email: ZUS_Rzeszow_wsparcie@zus.pl lub telefonicznie pod nr.: 17 858 61 85 (liczba miejsc ograniczona). Uczestnictwo bezpłatne.

Informacje dot. konferencji dostępne są także na stronie internetowej Zakładu: Konferencje - ZUS.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  27 września 2023, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  We wtorek, 10:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  We wtorek, 15:00
 • Miejsce:
  Rzeszów, Polska
 • Organizator:
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.