Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Kraków, Polska

21 listopada 2023, 00:00

21 listopada 2023, 00:00 - 22 listopada 2023, 23:59

Płatne

Energia społeczna, sztuczna inteligencja, transformacja energetyczna, sytuacja samorządów, raportowanie ESG i bezpieczeństwo zdrowotne to główne tematy Open Eyes Economy Summit, który odbędzie 21 i 22 listopada 2023 r. w ICE Kraków oraz online. Dla przedstawicieli organizacji pozarządowych organizatorzy przygotowali 20% zniżki.

Grafika promująca Open Eyes Economy Summit 2023.

Grafika promująca Open Eyes Economy Summit 2023.

Autor/źródło: Open Eyes Economy Summit
Reklama

Nie tylko energia społeczna

„OEES – generator energii społecznej” – tak brzmi hasło przewodnie ósmej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Główną publikacją omawianą podczas wydarzenia będzie obywatelski raport „Generatory Energii Społecznej”. Wnioski z raportu, czyli diagnozę potencjału energii społecznej w Polsce oraz praktyczne rekomendacje zaprezentują jego współautorzy: Cezary Obracht-Prondzyński z Uniwersytetu Gdańskiego, Kuba Wygnański z Fundacji Stocznia oraz Joanna Sadzik ze Stowarzyszenia Wiosna.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana również druga edycja Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski – eksperckiego raportu na temat stanu polskiej gospodarki. W tym roku autorzy prócz Polski pod lupę wzięli także kraje grupy wyszehradzkiej. Raport pokaże więc jak wiarygodność ekonomiczna naszego kraju wypada na tle „rówieśników” – Czech, Słowacji i Węgier.

Jakich jeszcze zagadnienia czekają na uczestników tegorocznej edycji Kongresu?

W programie Open Eyes Economy Summit 2023 znalazły się tematy takie jak m.in.:

 • jak kultura wyzwala energię społeczną?
 • polityka gospodarcza w państwach rządzonych przez populistów,
 • wojna w Ukrainie i niebezpieczny „moment Rashomona”,
 • dążenia Europy do dekarbonizacji i zeroemisyjności w przemyśle,
 • transformacja energetyczna w regeneracji miast,
 • samorząd terytorialny jakiego potrzebujemy,
 • po pierwsze ZDROWIE – warunkiem zdrowej gospodarki,
 • raportowanie ESG jako wyznacznik decyzji inwestycyjnych i modelu biznesowego firm,
 • sztuczna inteligencja: wyzwania i zagrożenia,

Udział w Kongresie potwierdziła już ponad setka prelegentów i prelegentek ze świata biznesu, polityki, nauki, kultury i trzeciego sektora, w tym: Rafał Brzoska, Misia Furtak, Beata Mońka, Jakub Mazur, Taras Vysotskyi, Tomasz Wróblewski, Olha Menko.

Wydarzenia artystyczne

Ruch Open Eyes Economy nie zapomina o tym, jak ważną rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości odgrywa sztuka, dlatego Kongresowi tradycyjnie już towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne z cykluOpen Eyes Art Festival, które w tym roku odbywać się będą od 7 do 23 listopada.

W ramach festiwalu pojawi się przestrzeń zarówno dla wielkich, uznanych artystów, jak i dla młodych adeptów sztuki, którzy są dopiero na początku swojej drogi i mogą zaprezentować swoją twórczość.

Podczas Open Eyes Economy Summit odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”, który został wyróżniony m.in. na Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo, a przestrzenie Centrum Kongresowego zostaną wypełnione sztuką performatywną Łukasza Błażejewskiego.

Rekrutacja wolontariuszy

Trwa nabór wolontariuszy na Open Eyes Economy Summit 2023. Chcesz współtworzyć ósmą edycję Kongresu? Zależy Ci na zaangażowaniu się w wolontariat, który otwiera oczy na tematy ekonomii wartości, energii społecznej i zrównoważonego rozwoju? A może potrzebujesz dowiedzieć się, jak wygląda w praktyce organizacja międzynarodowego wydarzenia?

Zostając wolontariuszem/wolontariuszką OEES, zyskasz szansę na zdobycie wielu doświadczeń, które umożliwią Ci dalszy rozwój! Organizatorzy oferują także:

 • umowę o współpracy wolontariackiej,
 • opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań,
 • współpracę z młodym, kreatywnym i energicznym zespołem,
 • zaświadczenie po zakończeniu wydarzenia.

Zgłoszenia odbywają się poprzez formularzhttps://bit.ly/wolontariatOEES23.

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, poruszających tematykę zrównoważonego rozwoju. Listopadowy szczyt ekonomii wartości jest kulminacją całorocznej pracy intelektualnej i organizacyjnej ruchu Open Eyes Economy, któremu przyświeca założenie, że w życiu gospodarczym wartości ekonomiczne muszą być uzupełniane przez wartości niematerialne, takie jak odpowiedzialność społeczna i środowiskowa.

To wydarzenie otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, Kongres z roku na rok wzmacnia swoją pozycję ważnego wydarzenia krajowego i międzynarodowej wizytówki Krakowa. Potwierdzają to nie tylko opinie uczestników, mówców i partnerów, lecz także sukcesy w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W wydarzenie angażuje się wiele firm, instytucji i organizacji. Do grona partnerów 8. edycji dołączyły już m.in.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, ING Bank Śląski, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Krakowski Holding Komunalny, Fortum, Allegro, Shell, IKEA, Górażdże, Veolia, InPost. Patronat medialny nad Kongresem objęły m.in.: Radio Zet, TOK FM, Dziennik Gazeta Prawna i NGO.PL. Miastem Gospodarzem jest Miasto Kraków.

Obecność na OEES to wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze trendy społeczno-gospodarcze, posłuchać na żywo niezwykłych osobowości z kraju i ze świata, a także nawiązać nowe kontakty.

Aktualny PROGRAM oraz REJESTRACJA na Open Eyes Economy Summit 2023 dostępne są na stronie: https://kongres.oees.pl/.

Z kodem: ngo_oees_20 przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zakupić bilet 20% taniej.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  21 listopada 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  22 listopada 2023, 23:59
 • Miejsce:
  Kraków, Polska
 • Organizator:
  Open Eyes Economy Summit

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.