Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Twoja NGO działa społecznie na Pomorzu? Zgłoś się do konkursu o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka 2023 [patronat ngo.pl]

Reklama

Gdańsk, Pomorskie, Polska

14 września 2023, 00:00

14 września 2023, 00:00 - 9 października 2023, 23:59

Bezpłatne

Po raz 29. ruszył nabór wniosków do konkursu o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka. Nabór odbywa się w dniach 06.09-09.10.2023 poprzez wniosek nominacyjny dostępny w formie online. Fundatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe i finansowe dla najlepszych inicjatyw społecznych w 7.kategoriach.

Reklama

Wniosek może wysłać każda organizacja społeczna z 3.sektora mająca siedzibę na terenie województwa pomorskiego. Do nagrody każdy nominuje się sam, wypełniając wyżej wskazany wniosek do dnia 09.10.2023 do godz. 16.00. Laureaci nagrody z poprzednich lat mogą ponownie wystartować po upływie dwóch lat od poprzedniej wygranej.

Wszelkie szczegóły formalne znajdziecie na stronie www.bursztynowymieczyk.pomorskie.pl

Kategorie, w których można się nominować to: 

 • Pomoc społeczna
 • Ochrona środowiska i edukacja ekologiczna
 • Kultura
 • Edukacja
 • Społeczeństwo obywatelskie
 • Współpraca międzynarodowa
 • Debiut roku

– W tym roku ruszyliśmy z naborem wcześniej, również z uwagi na fakt, iż uroczysta gala odbędzie się już 30 listopada, a nie w na początku grudnia. Kapituła musi mieć czas, aby dokładnie przeanalizować wszystkie zgłoszenia i wybrać zwycięzców. To bardzo trudne zadanie, bo nasze pomorskie organizacje pozarządowe realizują co roku naprawdę wspaniałe inicjatywy – tłumaczy Marta Kosińska, koordynatorka Konkursu. – Zaskakują innowacyjnością i świeżym podejściem, szczególnie jeśli chodzi o mniejsze, lokalne organizacje. One również co roku znajdują się w gronie laureatów Nagrody. Jesteśmy dumni, gdy co roku tak wiele organizacji startuje ponownie do konkursu, z jeszcze lepszymi realizacjami.

Geneza konkursu

Nagroda Bursztynowego Mieczyka została ustanowiona z inicjatywy Fundacji RC w 1994 roku przez ówczesnego Wojewodę Gdańskiego Macieja Płażyńskiego, a od 2010 r. nosi jego imię. Od 1999 r. jest to także trofeum wręczane laureatom wspólnie przez Wojewodę Pomorskiego i Marszałka Województwa Pomorskiego. To było pierwsze tego typu przedsięwzięcie w skali kraju jako przykład uznania i pochwały dla działań organizacji społecznych w formie nagrody na szczeblu regionalnym. Do tej pory uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami ponad 400 organizacji pozarządowych. 

Kapituła Konkursu składa się z  dwóch przedstawicieli Wojewody Pomorskiego, dwóch przedstawicieli Marszałka Województwa Pomorskiego, dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych, laureatów z poprzedniego roku, przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przedstawiciela Europejskiego Centrum Solidarności, przedstawiciela Fundacji RC. Pracom Kapituły Konkursu przewodniczy przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego lub Urzędu Wojewódzkiego.

Fundatorami Nagród i Partnerami Konkursu są Samorząd Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Senatu RP, Stowarzyszenie "Pomorskie w Unii Europejskiej" oraz Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Organizatorem konkursu jest Fundacja RC.

Radio Kaszebe objęło konkurs  Patronatem Radiowym. Patronat Branżowy sprawuje portal NGO.pl. Patronaty Regionalne to Zawsze Pomorze oraz Magazyn Pomorski

Więcej informacji: http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl/

tel.: +48 58 344 40 39, e-mail: bursztynowy.mieczyk@fundacjarc.org.pl

Facebook: www.facebook.com/BursztynowyMieczyk/

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  14 września 2023, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  9 października 2023, 23:59
 • Miejsce:
  Gdańsk, Pomorskie, Polska
 • Organizator:
  Fundacja RC
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.