Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Projekt "Ukraine crisis: disability inclusive response and recovery"

Reklama
Cała Polska

15 września 2023, 00:00

15 września 2023, 00:00 - 31 października 2023, 23:59

Bezpłatne

Od czerwca 2022 roku Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami (PFON) w partnerstwie z European Disability Forum, przy wsparciu finansowym Christian Blind Mission, realizuje działania wspierające organizacje pomagające uchodźczyniom i uchodźcom z niepełnosprawnościami z Ukrainy. Wszystko to w ramach projektu „Ukraine crisis: disability inclusive response and recovery”.

Reklama

W tym czasie PFON wsparł 20 organizacji zajmujących się pomocą osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy oraz ich rodzinom lub osobom towarzyszącym, które są dotknięte skutkami wojny w Ukrainie. Dzięki temu wsparcie uzyskało ponad 300 uchodźczyń i uchodźców z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin.

Oprócz tego, od grudnia 2022 r. do marca 2023 r. PFON przeprowadził serię 12 spotkań sieciująco-szkoleniowych, podczas których przedstawicielki i przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, organizacji humanitarnych i tych pracujących z osobami z grup wrażliwych mieli okazję do stworzenia pola współpracy oraz udziału w warsztatach: psychologicznych, z zakresu prawa migracyjnego i uchodźczego, dostępności cyfrowej i social mediów, z zakresu ewakuacji, fundrisingu oraz rzecznictwa.

W kolejnym etapie projektu PFON zajmie się:

  • wsparciem finansowym organizacji zajmujących się pomocą osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy oraz ich rodzinom lub osobom towarzyszącym, które są dotknięte skutkami wojny w Ukrainie, w tym działań administracyjno-organizacyjnych związanych z tą pomocą;
  • wsparciem sieciująco-szkoleniowym organizacji zajmujących się pomocą osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy oraz ich rodzinom lub osobom towarzyszącym, które są dotknięte skutkami wojny w Ukrainie.

Przedstawicielki i przedstawiciele organizacji, zainteresowanych uczestnictwem w projekcie, zachęcamy do wypełnienia ankiety wstępnej.

Osoby chętne do udziału w projekcie i skorzystania ze wsparcia, prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres e-mail: paulina.sobolewska@pfon.org.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.