Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

27 listopada 2023, 00:00

27 listopada 2023, 00:00 - 10 grudnia 2023, 23:59

Bezpłatne

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Dołącz do Maratonu! Przygotuj wydarzenie w swojej organizacji, pracy, szkole, ośrodku kultury czy ulubionej kawiarni. Możesz także pisać indywidualnie.

Autor/źródło: Amnesty International
Reklama

Dlaczego warto dołączyć do Maratonu Pisania Listów?

·        Twój list to głos w obronie więźniów sumienia, niesprawiedliwie skazanych i prześladowanych obrońców praw człowieka;

·        władze i decydenci już wiele razy uginali się pod naciskiem międzynarodowej presji i tysięcy głosów sprzeciwu płynących z całego świata – przeczytaj o sukcesach Maratonu;

·        organizacja wydarzenia to okazja do zdobycia wiedzy na temat praw człowieka na świecie, rozmowy i dyskusji o najważniejszych dla Ciebie wartościach, a także dołączenie do globalnego ruchu ludzi, którzy nie są obojętni na niesprawiedliwość.

W tym roku mamy 11 bohaterów_bohaterek Maratonu Pisania Listów. Wśród nich są m.in. Rocky Myers, który po wadliwym procesie od 30 lat przebywa w celi śmierci w USA, Wujek Pabai i Wujek Paul, którzy walczą o ochronę praw rdzennych mieszkańców Australii czy Ahmed Mansoor, przebywający w więzieniu za mówienie o łamaniu praw człowieka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Będziemy pisać także listy w obronie bohaterów z Polski – Andrzeja Poczobuta, polsko-białoruskiego dziennikarza, skazanego na 8 lat kolonii karnej za wyrażanie swoich poglądów oraz Justyny Wydrzyńskiej, skazanej za pomoc w dostępie do bezpiecznej aborcji kobiecie będącej w przemocowym związku.

Dołącz do Maratonu! Przygotuj wydarzenie w swojej organizacji, pracy, szkole, ośrodku kultury czy ulubionej kawiarni. Możesz także pisać indywidualnie.

Pamiętaj! Karty bohaterów_bohaterek Maratonu Pisania Listów zawierają treści, które mogą wywoływać trudne emocje. Dostosuj treści do grupy wiekowej, która będzie brać udział w wydarzeniu. Upewnij się również, że przygotowane materiały są zrozumiałe i osoby mają wszystkie informacje potrzebne do zaangażowania się w działanie. Pamiętaj o tym, że wybór, w sprawie których bohaterek_bohaterów będziesz pisać, należy do Ciebie!

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.