Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

XVII edycja konferencji Pełno(s)prawny Student [patronat ngo.pl]

Reklama

Józefa Wybickiego 3B, Kraków, Polska

za 7 dni

12 grudnia 2023, 09:00

Płatne

12 grudnia w Krakowie, już po raz XVII, odbędzie się konferencja Pełno(s)prawny Student, jak co roku poświęcona procesowi kształcenia osób z niepełnosprawnościami na poziomie wyższym. To wydarzenie cykliczne, organizowane przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego od 2006 roku. Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym „Krowodrza” ul. Wybickiego 3B w godz. 9.00-17.00.

Reklama

Jakie cele stawiają sobie organizatorzy wydarzenia?

Ten sam cel przyświeca konferencji Pełno(s)prawny Student, jednak to nie wszystko. Równie ważne, co zwiększenie dostępności uczelni wyższych dla studentów z niepełnosprawnościami jest uwrażliwienie kadry uczelni wyższych na specjalne potrzeby OzN, a także wyposażenie jej w odpowiednią wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz w narzędzia, aby móc w jak najbardziej efektywny sposób zaspokoić jak najwięcej potrzeb studenta.

Ponadto celem konferencji „Pełno(s)prawny Student” jest co roku podniesienie świadomości na temat funkcjonowania studentów z niepełnoprawnościami na uczelni, przedstawienie dobrych praktyk, związanych z podnoszeniem dostępności architektonicznej, komunikacyjnej oraz informacyjnej na uczelni. Wszystkie te działania zmierzają do zwiększenia liczby studentów z niepełnosprawnościami na uczelniach wyższych, a w efekcie umożliwiają im rozwój zawodowy i aktywność społeczną.

Tegoroczna edycja wydarzenia z jednej strony doskonale wpisuje się w dotychczasową historię konferencji, z drugiej swoją tematyką wychodzi naprzeciw realiom zmieniającego się świata uczelni i jej otoczenia.

Tegoroczny program konferencji obejmuje zatem takie zagadnienia, jak perspektywy i możliwości wdrożenia założeń konkursowych w projektach z obszaru dostępności, zwiększanie dostępności uczelni wyższych w kolejnych latach w nowej perspektywie finansowania czy wsparcie studentów na uczelniach wyższych poprzez innowacje społeczne.

Z drugiej strony Pełno(s)prawny Student nie unika i nie boi się tematów kontrowersyjnych, czy „palących” społecznie, jak ograniczona dostępność wybranych kierunków studiów dla studentów z niepełnosprawnościami czy zagadnienia z zakresu wsparcia studentów transpłciowych na uczelniach wyższych.

Zapisy

Zapisy na XVII konferencję edycji Pełno(s)prawny Student trwają do 1 grudnia 2023.

Zapisy poprzez formularz rekrutacyjny.

Gorąco zapraszamy!

Więcej informacji:

XVII edycja konferencji Pełno(s)prawny Student - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (firr.org.pl)

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  12 grudnia 2023, 09:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  12 grudnia 2023, 17:00
 • Miejsce:
  Józefa Wybickiego 3B, Kraków, Polska
 • Organizator:
  Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.