Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

1 marca 2024, 17:00

1 marca 2024, 17:00 - 5 kwietnia 2025, 15:00

Płatne

Chcesz prowadzić skuteczne i atrakcyjne szkolenia, a Twoją pasją jest uczenie młodzieży, dorosłych oraz seniorów? Ważne są dla Ciebie podmiotowość uczestników i uczestniczek, inicjowanie i wspieranie zmiany społecznej? ZGŁOŚ SIĘ DO 26. SZKOŁY TRENERSKIEJ!

Baner 26 Szkoły: Szkoła Trenerska sTOP to praktyczny i uniwersalny kurs przygotowujący do pracy w roli trenera/trenerki, edukatora/edukatorki! Zgłoszenia do 21 stycznia 2024

Baner 26 Szkoły: Szkoła Trenerska sTOP to praktyczny i uniwersalny kurs przygotowujący do pracy w roli trenera/trenerki, edukatora/edukatorki! Zgłoszenia do 21 stycznia 2024

Autor/źródło: www.stowarzyszeniestop.pl
Reklama

Ponad 223 godziny szkoleniowe – w tym 215 godzin zajęć stacjonarnych i 8 godzin sesji online, konsultacje programu i superwizja prowadzonego szkolenia. Założenia edukacyjne i program szkoły zawierają kluczowe elementy niezbędne do rozwoju trenerskiego – łączą podejście psychologiczne (stawiające na relacje międzyludzkie i proces grupowy) z podejściem charakterystycznym dla szkoleń z zakresu zarządzania (określone cele, jasna struktura).

Szkoła jest intensywnym procesem rozwojowym zarówno na poziomie merytorycznym, jak i osobistym. Udział w szkole wiąże się nie tylko z obecnością na zajęciach, ale też przygotowaniem między sesjami (ok. 4-10 godzin/miesiąc) i intensywnym doświadczaniem siebie w pracy z grupą. W związku z tym prosimy przemyśleć decyzję o udziale w Szkole zarówno pod kątem możliwości czasowych jak i w wymiarze osobistym – osobie będącej w sytuacji kryzysu życiowego (np. choroba, rozwód, rozstanie, żałoba) może być trudno w pełni czerpać z udziału w Szkole.

  • Trening Interpersonalny

Trening interpersonalny jest wyjazdowy i prowadzony w ośrodku w okolicach Warszawy (z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla uczestników). Pozwoli to doświadczyć w jak najlepszym stopniu faz procesu grupowego, ról grupowych i zasad pracy grupy.

  • Trening Zadaniowy

Oprócz aktywnego udziału w szkoleniach, elementem sprawdzenia umiejętności uczestników i uczestniczek poza szkołą, jest przeprowadzenie szkolenia pod superwizją (odpowiadając na realne potrzeby uczestników). Szkolenie może być prowadzone samodzielnie lub w parze trenerskiej z osobą uczestniczącą w kursie i trwać minimum 6 godz. warsztatowych. Każdy uczestnik/ każda uczestniczka ma zagwarantowane 4 godziny superwizji prowadzonego szkolenia. Trening zadaniowy ma charakter wydarzenia szkoleniowego organizowanego przez całą grupę w wybranej miejscowości. W porozumieniu z Superwizorką i koordynatorem Szkoły można przeprowadzić własne szkolenie poza wydarzeniem.

  • Konsultacje

W trakcie trwania szkoły wszystkie osoby uczestniczące będą miały możliwość skorzystania z rozmowy rozwojowej z Superwizorką Szkoły oraz skonsultowania metodologicznego programu szkoleniowego przygotowanego na użytek treningu zadaniowego.

HARMONOGRAM

Superwizorką 26. Szkoły jest Agnieszka Zarzycka.

  1. 1 marca 2024 (4h), godz. 17.00-20.00 – spotkanie integracyjne (online)
  2. 13-16 marca 2024 (40h) - Trening interpersonalny 
  3. 13-14 kwietnia 2024 (18h) - Zmiana i rozwój – proces uczenia na poziomie osobistym i grupowym – proces grupowy i zmiana
  4. 11-12 maja 2024 (18h) - Trening umiejętności komunikacyjnych i facylitacyjnych - Trener/ka w roli facylitatora/ki
  5. 15-16 czerwca 2024 (18h) - Metodologia i metodyka uczenia dorosłych, stawianie celów edukacyjnych. Trener/ka w roli organizatora/ki procesu uczenia się 
  6. 14-15 września 2024 (18h) - Metody i techniki warsztatowe. Trener/ka w roli organizatora/ki procesu uczenia się oraz w roli facyliytatora/ki i eksperta/ki 
  7. 12-13 października 2024 (18h) - Prezentacja trenerska. Trener/trenerka w roli eksperta/ki i w roli coacha
  8. 6 listopada 2024 (4h), godz. 17.00-20.00 – Neurodydaktyka na sali szkoleniowej. Jak uczy się mózg? (warsztat online)
  9. 8-10 listopada 2024 (25h) – Szkolenie jako narzędzie zmiany społecznej: badanie potrzeb, projektowanie, ewaluacja 
  10. 7-8 grudnia 2024 (18h) – Edukacja wolna od dyskryminacji
  11. 10-12 stycznia 2025 (27h) - Etiudy szkoleniowe – przygotowanie się do treningu zadaniowego
  12. Luty - marzec 2025 – Trening zadaniowy - prowadzenie szkolenia pod superwizją
  13. 4-5 kwietnia 2025 (15h) - Ja w roli trenerskiej – podsumowanie rozwoju i wyznaczenie kolejnych celów oraz ewaluacja szkoły 

ZOBACZ:

ZGŁOSZENIA

Rekrutacja jest dwuetapowa:

  • ankieta zgłoszeniowa przesłana do 21 stycznia 2024 na adres biuro@stowarzyszeniestop.plPOBIERZ ANKIETĘ

  • rozmowa kwalifikacyjna na platformie Zoom w terminie 30 lub 31 stycznia 2024

  • po rozmowach kwalifikacyjnych przesyłamy informacje o zakwalifikowaniu się do Szkoły

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce szkoleń

  • Trening interpersonalny: odbędzie się w ośrodku szkoleniowym pod Warszawą (z noclegiem i pełnym wyżywieniem dla uczestników/czek)
  • Sesje stacjonarne (poza 1. sesją) odbędą się w sali szkoleniowej w Warszawie
  • Sesje online odbędą się na platformie Zoom

Cena

WIĘCEJ INFORMACJI: OGŁOSZENIE REKRUTACJI DO 26 SZKOŁY

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Płatne
  • Termin rejestracji:
    21 stycznia 2024, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    1 marca 2024, 17:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    5 kwietnia 2025, 15:00
  • Miejsce:
    Warszawa
  • Organizator:
    Stowarzyszenie Trenerskie Organizacji Pozarządowych
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.