Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

13 marca 2024, 08:00

13 marca 2024, 08:00 - 14 marca 2024, 15:00

Płatne

Szkolenie "Adobe Photoshop - wprowadzenie do programu" to intensywny kurs przeznaczony dla osób pragnących opanować umiejętności w zakresie grafiki komputerowej przy użyciu programu Adobe Photoshop. Uczestnicy zdobędą wszechstronną wiedzę dotyczącą podstaw grafiki, różnic między grafiką rastrową a wektorową, zagadnień związanych z rozdzielczością, skalowaniem, kadrowaniem, kompresją, modelami barwnymi, profilami kolorów i ich zarządzaniem.

Reklama

Po ukończeniu szkolenia "Adobe Photoshop - Warsztaty praktyczne", uczestnicy mogą spodziewać się osiągnięcia szeregu konkretnych efektów i umiejętności:

 • Zrozumienie podstaw grafiki komputerowej: Uczestnicy zdobędą solidne podstawy z zakresu grafiki komputerowej, w tym różnice między grafiką rastrową a wektorową, przestrzeni barwnej, a także zagadnień związanych z rozdzielczością i zarządzaniem kolorami.
 • Zaawansowane umiejętności obsługi Adobe Photoshop: Uczestnicy zostaną biegłymi użytkownikami programu Adobe Photoshop, zaznajamiając się z interfejsem, korzystając z palet, stosując klawisze skrótów i efektywnie pracując w narzędziach programu.
 • Umiejętność skali i kadrowania: Uczestnicy nauczą się profesjonalnych technik skalowania dokumentów oraz kadrowania postaci, co pozwoli im dostosowywać obrazy do różnych potrzeb projektowych.
 • Zaawansowane techniki warstw: Uczestnicy będą w stanie tworzyć, edytować, porządkować i organizować warstwy w programie Photoshop, a także skutecznie stosować efekty warstw, przenoszenie, wyrównywanie i korzystanie z okna styli warstw.
 • Znajomość technik selekcji i maskowania: Uczestnicy opanują różne narzędzia selekcji, techniki edycji selekcji oraz umiejętność nakładania maski, co pozwoli im precyzyjnie manipulować elementami grafiki.
 • Umiejętność podstawowego fotomontażu i korekcji zdjęć: Uczestnicy nauczą się praktycznych technik takich jak szparowanie, zmiana tła, regulacja kontrastu i jasności, a także pracować z obrazami HDR i analizować histogram.
 • Efektywne zarządzanie tekstem: Uczestnicy zdobędą umiejętność pracy z tekstem, włączając w to korzystanie z palety paragraf i czcionki, nakładanie efektów na tekst oraz precyzyjne wyrównywanie, justowanie i zarządzanie akapitami.
 • Podsumowując, uczestnicy będą gotowi do samodzielnej, kreatywnej pracy z programem Adobe Photoshop, posiadając niezbędne umiejętności do tworzenia zaawansowanych projektów graficznych, fotomontaży i edycji zdjęć. Szkolenie zapewni solidne fundamenty w obszarze grafiki komputerowej, które można wykorzystać w wielu dziedzinach, takich jak projektowanie graficzne, marketing, czy produkcja multimedialna.

PROGRAM SZKOLENIA

WPROWADZENIE DO GRAFIKI

Różnice pomiędzy grafiką rastrową a wektorową
Przestrzenie barwne
Kolory dodatkowe Pantone
Rozdzielczość, skalowanie, kadrowanie, kompresja bezstratna i stratna, modele barwne, profile kolorów i zarządzanie nimi

WPROWADZENIE DO ADOBE PHOTOSHOP

Zapoznanie z interfejsem programu
Korzystanie z palet i dostosowanie ich do potrzeb
Klawisze skrótów

SKALOWANIE I KADROWANIE

Skalowanie dokumentu
Kadrowanie postaci

WARSTWY

Tworzenia, edycja i porządkowanie warstw
Organizacja warstw w grupach
Efekty warstw (przenoszenie i wyrównywanie)
Używanie okna styli warstw (edycja styli)
Mieszanie warstw

SELEKCJE I MASKOWANIE

Narzędzia selekcji
Edycja selekcji
Zmiana wielkości selekcji
Nakładanie maski: quick mask, climping mask

PODSTAWY FOTOMONTAŻU I KOREKCJI ZDJĘĆ

Szparowanie
Zmiana tła
Kontrast i jasność
Obraz HDR
Histogram

PRACA Z TEKSTEM

Paleta paragraf i czcionka
Nakładanie efektów na tekst
Wyrównanie, justowanie, akapity

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  13 marca 2024, 08:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  14 marca 2024, 15:00
 • Miejsce:
  online
 • Organizator:
  Astitum Konsulting Sp. z o.o.
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.