Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

XVII Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

Reklama
Cała Polska

3 czerwca 2024, 13:00

3 czerwca 2024, 13:00 - 5 czerwca 2024, 14:30

Płatne

Kongres jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem edukacyjnym w Polsce odbywającym się od 2005 roku, mającym istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa państwa, firm, instytucji i obywateli. 3-5 czerwca 2024, Bielsko-Biała.

Autor/źródło: KSOIN
Reklama

VII Kongres to możliwość spotkania z wieloma wybitnymi gośćmi i ekspertami z zakresu ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych, a także okazja do dyskusji, bezpośredniej wymiany doświadczeń, kuluarowych spotkań, przekazania uwag i wyjaśnienia wątpliwości dotyczących organizacji i funkcjonowania pionów ochrony, obowiązków i zadań kierowników jednostek organizacyjnych, pełnomocników ochrony, administratorów bezpieczeństwa informacji, inspektorów ochrony danych osobowych oraz współpracy i podziału kompetencji między nimi.

Obrady Kongresu kierujemy do kierowników jednostek organizacyjnych, prezesów, dyrektorów, właścicieli firm, przedstawicieli organów administracji publicznej, pełnomocników i pracowników pionów ochrony, ABI/inspektorów, dyrektorów i pracowników pionów bezpieczeństwa, infrastruktury krytycznej i działów IT, a także innych osób interesujących się tą tematyką.

XVII Kongres będzie miał wyjątkowe znaczenie dla bezpieczeństwa gospodarczego z uwagi na poniesione straty z powodu pandemii, zdarzeń kryzysowych, nieprzewidywalność wojny w Ukrainie, zagrożeń konkurencji krajowej i zagranicznej, wrogich służb specjalnych, zorganizowanych grup przestępczych i cyberzagrożeń.

TEMATYKA:

25 lat Polski w NATO fundamentem naszego bezpieczeństwa narodowego.

SESJA TEMATYCZNA: piony ochrony informacji niejawnych – 25. lat doświadczeń ochrony informacji niejawnych z uwzględnieniem dzisiejszych wyzwań i zmieniającej się rzeczywistości.

DEBATA 25-lecia: największe prawne lapsusy ochrony informacji niejawnych.

Na ile szanse, a na ile zagrożenia wykorzystywania / ingerencji sztucznej inteligencji w bezpieczeństwie informacji.

Rozwój nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego, a zagrożenia powszechnej kontroli / inwigilacji na wzór chiński?

Środki techniki operacyjnej (PEGASUS, HERMES) i inne współcześnie wykorzystywane.

Rozwój nowych technologii i ich wpływ na ochronę prywatności i przetwarzania informacji w jednostce organizacyjnej.

Informacje prawnie chronione (tajemnica przedsiębiorstwa, handlowa i giełdowa).

Aktualne wymagania, potrzeby i problemy ochrony danych osobowych.

Ochrona danych osobowych, współpraca Pełnomocnika OIN z Inspektorem Ochrony Danych.

Współczesny terroryzm i cyberterroryzm, nowe światowe wyzwania i zagrożenia, możliwe scenariusze i fakty ataków terrorystycznych na Polskę.

Zagrożenia wywiadowcze i ochrona kontrwywiadowcza w czasie kryzysu i zagrożenia wojną oraz wzmożoną aktywnością obcych służb specjalnych.

Ochrona informacji niejawnych i innych informacji prawnie chronionych w społeczeństwie cyfrowym i gospodarce rynkowej opartej na wiedzy.

Funkcjonowanie kancelarii tajnych i niejawnych w administracji publicznej i biznesie – aktualne doświadczenia, praktyczne uwagi, stwierdzane nieprawidłowości.

Bezpieczeństwo osobowe i przemysłowe – podstawy ochrony informacji niejawnych. Standardy, procedury, praktyka i aktualne uwarunkowania.

Bezpieczeństwo teleinformatyczne, opracowanie PBE i SWB, system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO Norma PN-EN ISO/IEC 27001.

Zarządzanie i szacowanie ryzykiem, identyfikacja zagrożeń i ocena ryzyka w ochronie informacji i danych osobowych.

Zarządzanie bezpieczeństwem obiektów. Obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa i obronności państwa w sytuacji nowych zagrożeń. Plany ochrony, „załącznik antyterrorystyczny”.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  3 czerwca 2024, 13:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  5 czerwca 2024, 14:30
 • Miejsce:
  Hotel Szyndzielnia Bielsko-Biała
  al. Armii Krajowej 220
 • Organizator:
  Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.