Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Rekrutacja do rocznego programu dla liderek i liderów lokalnych – program Liderzy PAFW – 1-29 lutego [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska

5 lutego 2024, 00:00

5 lutego 2024, 00:00 - 29 lutego 2024, 23:59

Bezpłatne

Tworzymy program Liderzy PAFW dla osób, które biorą odpowiedzialność za działania, za ludzi, za zmianę. I chcą to robić w sposób świadomy, włączający, uwzględniając różne potrzeby. W ten sposób osoby uczestniczące w programie Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności opisuje jego szefowa, Agnieszka Szelągowska. I ogłasza, że Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności rekrutują do XX edycji programu.

Reklama

Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest to roczny, bezpłatny program rozwojowy dla lokalnych liderek i liderów społecznych. Twórcy i twórczynie programu kierują jego ofertę do osób, które mają minimum 2 lata doświadczenia w działalności społecznej, samorządowej, przewodzenia organizacjom, zespołom lub ważnej społecznie sprawie. Nabór trwa do 29 lutego 2024 r.

Program Liderzy PAFW pomógł mi zrozumieć ludzi, z którym pracuję i podnieść poziom zarządzania. Dzięki niemu zbudowałem silny i zaangażowany zespół, w którym załoga czuje się potrzebna i samodzielnie realizuje wydarzenia dla społeczności lokalnej ukierunkowane na wsparcie rodzin dzieci z niepełnosprawnością.

– o rozwoju swoich kompetencji opowiada Paweł Romański ze Spółdzielni Socjalnej Inicjatywy, uczestnik XVIII edycji.

Nauczyłam się dostrzegać człowieka w człowieku, również w sobie. Dzięki nowym kompetencjom potrafię tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy i wzajemnego poznawania się różnych środowisk.

 mówi Anna Tyszka, sołtyska Janoch i uczestniczka XVII edycji.

O programie

Realizowany od 2004 roku przez Fundację Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego program Liderzy PAFW jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wspierającym rozwój umiejętności i kwalifikacji osób podejmujących działania na rzecz swoich społeczności. 

Zasadnicza część tego przedsięwzięcia to trwająca 12 miesięcy współpraca z tutorem oraz cykl szkoleń dostosowany do potrzeb oraz priorytetów ich uczestniczek i uczestników, na który składają się planowanie własnego rozwoju, budowanie zespołu, kierowanie organizacją, komunikacja, angażowanie otoczenia i budowanie partnerstwa lokalnego. Nabyte podczas udziału w programie umiejętności mają pomóc liderom i liderkom w podejmowanych przez nich działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

Istotną część programu stanowi oferta dla absolwentek i absolwentów – inicjatywa Alumni – której celem jest ich wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń. Umożliwia ona m.in. uczestnictwo w spotkaniach ze znanymi osobami życia publicznego, udział w warsztatach dostosowanych do potrzeb absolwentów, a także uzyskanie dotacji z funduszu inicjatyw absolwenckich na realizację projektów liderskich. Ponadto, od 2008 roku w ramach International Visitor Leadership Program, we współpracy z Ambasadą USA w Polsce organizowane są wizyty studyjne liderów i liderek PAFW w Stanach Zjednoczonych. Rokrocznie bierze w niej udział dziesięcioosobowa grupa.

Efekty dotychczasowych dziewiętnastu edycji programu to podniesienie kwalifikacji ponad 800 liderek i liderów lokalnych z całej Polski oraz powstanie ich aktywnej ogólnopolskiej sieci, a także wykształcenie 70 specjalistów w zakresie stosowania metody tutoringu. Osoby, które sięgnęły po wpływ w instytucjach państwowych należą: Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak oraz parlamentarzyści Iwona Karolewska i Marcin Skonieczka.

Rekrutacja

Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń! Niezależna komisja ekspertów wybierze na ich podstawie 45 osób. Aplikować można przesyłając wypełniony formularz wraz z niezbędnymi dokumentami do 29 lutego 2024 r. Następnie przeprowadzone zostaną rozmowy rekrutacyjne w formule on-line. Harmonogram rekrutacji, terminarz edycji, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania są dostępne na stronie programu.

Najważniejsze informacje i kontakt:

Termin rekrutacji: 1 – 29 lutego 2024 r. Formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie internetowej www.liderzy.pl.

Informacji na temat rekrutacji udziela Agnieszka Wojnarowska-Śmietana, tel. 510 078 760 liderzy@szkola-liderow.pl

www.liderzy.pl Facebook YouTube

Liderzy PAFW to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów im. Zbigniewa Pełczyńskiego. 

Za kontakt z mediami odpowiada Agnieszka Szelągowska, e-mail: agnieszka.szelagowska@szkola-liderow.pl

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  5 lutego 2024, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W czwartek, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Szkoła Liderów
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.