Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Poznań, Polska

25 marca 2024, 18:30

25 marca 2024, 18:30 - 31 grudnia 2024, 23:59

Bezpłatne

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza otwiera pierwszy w Poznaniu krąg żałoby dla mężczyzn. Będzie to bezpieczna przestrzeń, w której będzie można wyrażać emocje, zostać wysłuchanym i zaakceptować swoją żałobę. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 marca 2024 o 18.30 w siedzibie fundacji – Hope Spocie na ul. Bolka 8A w Poznaniu.

Reklama

Śmierć bliskiej osoby zmienia wiele. Wydaje się, że świat wręcz staje w miejscu, podczas gdy ten dookoła nadal pędzi. Nie zawsze jest czas i przestrzeń, by zaopiekować się sobą, swoją żałobą i emocjami. Szczególnie od mężczyzn często wymaga się “radzenia sobie” w trudnej sytuacji, “wzięcia się w garść”, a przecież każdy potrzebuje czasu i przestrzeni na uznanie żałoby oraz dopuszczenie emocji.

– Temat zdrowia psychicznego mężczyzn nadal stanowi tabu. Z własnego doświadczenia wiem, że mało jest wsparcia dedykowanego mężczyznom – mówi Filip Tarachowicz, prezes fundacji i prowadzący kręgi żałoby. – Dlatego właśnie w fundacji postanowiliśmy otworzyć krąg dla mężczyzn w żałobie. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której nie boimy się żadnych emocji, w której można być sobą. Będzie to wspólnota, w której każdy zostanie wysłuchany. Wszystko po to, aby dać sobie nawzajem siłę.

W spotkaniu kręgu mogą wziąć udział pełnoletni mężczyźni w żałobie po śmierci bliskiej osoby – żony, partnerki, partnera, dziecka, przyjaciela, przyjaciółki, brata, siostry, mamy, taty i każdej innej osoby, która miała dla nas duże znaczenie w życiu, a która zmarła. Co ważne, od straty powinny minąć przynajmniej 3 miesiące, tak by pierwsze emocje mogły osłabnąć i by uczestnicy mieli szansę opowiedzieć o swojej codzienności. Istotne jest również to, że udział w kręgu nie jest terapią i nie zastąpi kontaktu ze specjalistą, choć oczywiście może działać kojąco i uwalniająco.

Pierwsze spotkanie kręgu odbędzie się 25 marca 2024 o 18:30 w siedzibie fundacji – Hope Spocie na ul. Bolka 8A w Poznaniu. Spotkanie potrwa około dwóch godzin, a liczba miejsc jest ograniczona. Krąg poprowadzi Filip Tarachowicz, prezes fundacji, pracujący na co dzień z osobami w żałobie.

Zapisać się można na stronie fundacji https://pandateam.pl/produkt/krag-zaloby-dla-mezczyzn-25-03-2024/.


Założyciele Fundacji Panda Team im Michałka Tarachowicza doświadczyli choroby swojego syna Michała, który cierpiał na nowotwór mózgu, a który odszedł 2 października 2021 roku. Od samego początku choroby Michała otrzymywali wsparcie wielu ludzi wokół siebie. Powstał  ruch i grupa o nazwie “Panda Team” – ponieważ Michał bardzo lubił pandy i miał ich całą kolekcję. Stąd wzięła się nazwa. Można powiedzieć, że idea Fundacji narodziła się dużo wcześniej, niż powstała decyzja o jej założeniu. Mimo nieopisanego bólu, tęsknoty, poczucia pustki i niesprawiedliwości Paulina i Filip Tarachowiczowie są przekonani, że zbyt wczesne odejście synka jest początkiem wielkiego dzieła pomocy rodzinom w żałobie oraz tym, które walczą z nowotworami wieku dziecięcego. 15 października 2021 notarialnie została zatwierdzona Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza, a 3 grudnia tego samego roku został jej nadany numer KRS.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  25 marca 2024, 18:30
 • Zakończenie wydarzenia:
  31 grudnia 2024, 23:59
 • Miejsce:
  Poznań, Polska
 • Organizator:
  Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.