Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Ośrodek rozwoju osobistego i duchowego "TU i TERAZ"

Nowe Kawkowo, Polska

26 kwietnia 2024, 18:00

26 kwietnia 2024, 18:00 - 5 maja 2024, 14:00

Płatne

Zapraszamy na wyjątkową Słowiańską Majówkę w ośrodku Tu i Teraz, w sercu warmińskich lasów i jezior. Czas słonecznego wypoczynku w pięknej Naturze wzbogacą nam: słowiańskie rytuały, obrzędy i wykłady, praktyka słowiańskiej gimnastyki, tworzenie ochronnych Motanek, Moc Kamiennych Kręgów oraz dla chętnych – nauka gry na bębnach djembe i różnorodne masaże. Można przyjechać na całe wydarzenie albo tylko na wybrane dni!!

Reklama

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE 

zaprasza 26 kwietnia - 5 maja 2024 na

SŁOWIAŃSKA MAJÓWKA.
POWRÓT DO KORZENI PRZODKÓW.
SŁOWIAŃSKIE RYTUAŁY, OBRZĘDY I WYKŁADY.
GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA

Prowadzą: MARCIN PIĄTKOWSKI I MAŁGORZATA SKURATKO

Zapraszamy na wyjątkową Słowiańską Majówkę w ośrodku Tu i Teraz, w sercu warmińskich lasów i jezior. Czas słonecznego wypoczynku w pięknej Naturze wzbogacą nam: słowiańskie rytuały, obrzędy i wykłady, praktyka słowiańskiej gimnastyki, tworzenie ochronnych Motanek, Moc Kamiennych Kręgów oraz dla chętnych – nauka gry na bębnach djembe i różnorodne masaże. Można przyjechać na całe wydarzenie albo tylko na wybrane dni!!

W PROGRAMIE:

• Obrzędy i rytuały słowiańskie: Rusalia, Maik/Gaik, Dziady Wiosenne, Podwaliny
• Wykłady:

 • Znaczenie Ognia w kulturze Słowian
 • Kobieta w kulturze Słowian
 • Panteon bóstw Słowiańskich
 • Słowiańska Demonologia
 • Koncepcja duszy i zaświatów u Słowian
 • Symbole Słowiańskie
  • Słowiański Rytuał Powitania Słońca
  • Tworzenie ochronnych Motanek i Zielarek
  • Gimnastyka słowiańska w przyrodzie
  • Nauka gry na bębnach Djembe i wspólne granie
  • Ogniska i wieczorne biesiady
  • Masaże (Terapia Manualna, Współczesny z elementami masażu tajskiego, Energetyczny, Tybetański masaż ogniem)
  • Moc Natury
  • Moc Kamiennych Kręgów

Można przyjechać na dowolnie wybraną ilość dni Majówki i w dowolnym terminie! Samemu lub z rodziną. To także czas słonecznego wypoczynku w pięknej naturze, spacerów leśnymi drogami, polegiwania w hamakach, korzystania z biblioteki i księgarni, zajadania się pysznym i zdrowym jedzeniem, korzystania z masaży.. Odkrywanie Mocy Kamiennych Kręgów, wąchanie ziół na łąkach, wieczorne siedzenie przy ognisku.. Szlaki rowerowe, medytacyjne i do pieszych wędrówek. Żadnych planów, wyzwań i zajęć, tylko błogi spokój, cisza i Natura. I oczywiście, wspaniali, podobnie myślący i odczuwający ludzie.. Oraz dwanaście przytulnych kotów i dwa psy..

SŁOWIAŃSKIE OBRZĘDY, RYTUAŁY I WYKŁADY
PROWADZI: MARCIN PIĄTKOWSKI
(kapłan Rodzimowierców – współczesnej religii i filozofii opartej o wierzenia, duchowość i mitologię słowiańską)
WSPÓPROWADZI: Gniewatra

OBRZĘDY I RYTUAŁY:

Maik /Gaik i Słup Majowy

To święto wiosenne celebrujące obudzoną, przywróconą do życia Naturę – Matkę Mokosz jeszcze pod postacią Dziewanny, jak również Boga Roda, Rodzanice, Jarowita i Ładę (pozostałość to w tradycji ludowej święto Maryjne – majowe). Święto znane jest też pod nazwą Gaik, gdyż podczas jego obchodów jednym z elementów jest obchodzenie okolicy z drzewkiem zwanym Gaik. Podczas Maiku występują elementy rytualne takie jak symboliczne sadzenie zboża czy obsypywanie nasionami, aby zapewnić dobrobyt. Po obrzędzie koniecznie jest "Gajenie" czyli zawiązywanie kolorowych wstążek symbolizujących nasze intencje.

Nieodzownym elementem święta jest Słup Majowy w formie wbitego w ziemię wysokiego pala u którego szczytu przyczepione są kolorowe wstążki. Słup jest symbolem energii męskiej, a wirujące wstążki trzymane przez tańczące dookoła dziewczyny, elementem energii kobiecej.

Słup majowy – jest także symbolem bezpośrednio związanym z Drzewem/Osią Świata Axis Mundi – zdrowego, wielkiego drzewa, wokół którego rozpoczynamy kolejny cykl Przyrody.
Początkowo ozdabiano wysokie drzewo, ale tradycja ewoluowała do przenośnego słupa zdobionego wstęgami, kwiatami i roślinami. Symbolika ozdób i zabawy wokół słupa, to wyzwolenie drzemiącej w nas radości z odradzającej się Natury – czystej, prostej radości – ładowanie baterii.

Rusalia

Jest to siedmiodniowy cykl obrzędowo rytualny poświęcony przede wszystkim Rusałkom – istotom zamieszkującym lasy, pola i jeziora. Święto dotyczy także bogów płodności – Dziewanny, Jaryły i innych. Każdego wieczoru składamy tym istotom ofiary. Przy blasku pochodni zostawia im się poczęstunek, rozlewa wino (na tzw. Kamień Rusalny) zaprasza do biesiady. Kobiety zawieszają na przybrzeżnych drzewach kawałki płótna dla rusałek, dziewczęta wiją dla nich wianki, a następnie wrzucają je do wody. Święto ma na celu obłaskawienie istot żyjących w strefie sacrum i zdobycie ich przychylności.

Dziady Wiosenne

To święto poświęcone Przodkom. Składa się z obrzędu przywołującego Duchy Przodków na wspólną biesiadę przy ogniu ze specjalnymi potrawami związanymi z jajkami. Ma formę odnoszące się do przebudzenia, odnowienia, "czerpania energii" od Przodków i z ziemi, którą tworzą ciała żyjących przed nami. Święto ma wiele elementów kojarzących się ze świętami Wielkanocy, gdyż tradycje zostały wzięte bezpośrednio z kompilacji wiosennych obrzędów słowiańskich.

Rytuał Powitania Słońca – codzienny rytuał (czas trwania ok. 40 minut) polegający na oddaniu czci Słońcu. Poza tradycyjnym ukłonem jest śpiew, taniec, złożenie darów.

Obrzęd zakładzinowy

To obrzęd połączony z rytuałem mającym na celu poświęcenie miejsca oraz aktywację Jego energii poprzez odpowiednie dary, które zakopuje się w centralnym miejscu. Miejsce jest rytualnie oczyszczane, wyznaczane są kierunki oraz miejsca w których mają stanąć posągi, kamienne kręgi
i kamienie ofiarnie. Wszystko jest okadzanie i pokropione miodem. Podczas obrzędu zapraszamy Bogów oraz Przodków do nowego miejsca. Pamiętamy i honorujemy także istoty, które zamieszkują to miejsce, składamy im dary, aby je obłaskawić. Podstawą obrzędu są elementy stałe – posągi, kamienie, służące przede wszystkim kultowi Przodków.

Motanki

To pradawne słowiańskie ochronne lalki, wywodzące się z tradycji ludowej. Powstają z naturalnych tkanin i nici/sznurków, bez użycia igły i nożyczek. Materiały w trakcie rytuału motania są rwane na części przez osoby motające. Istnieje wiele rodzajów motanek, są nawet konkretne motanki na konkretny miesiąc. Są to lalki „magiczne”, gdyż każda z osób motających nadaje im konkretną moc. Do motania używa się dwóch kolorów nici – białych i czerwonych. Białe do motania podstaw lalki i czerwonych do mocowania ich "ubrań".
Biały jest symbolem czystości, czerwony odgania zło.

Często na "bazę" motanki bierze się gałęzie zebrane w lesie, głównie lipy lub brzozy, ale też dębu, zależnie od intencji.
Najczęściej wybieraną lalką do motania jest tak zwana Zadanica – czyli lalka, która ma nam pomóc zrealizować konkretne marzenie, cel, pomóc w manifestacji – to forma autoterapii, wyciszenia. Istnieją jednak też "bogacze", "ziarnuszki" – mające za zadanie przyciągnąć do domowników bogactwo – stoją na małym pieniążku, a wypełnione są ziarnem – najczęściej jęczmieniem, symbolem obfitości. Za wschodnią granicą motanki są popularne od wieków, głównie na Ukrainie i Białorusi, u nas niestety były przez jakiś czas zapomniane.

Zielarki
To słowiańskie lalki motanki o specjalnym przeznaczeniu np. lalka matka z dzieckiem – opiekuje się świeżo upieczoną mamą, lalka rodzinna – stoi na straży rodziny, inne – chronią zdrowie. Każda z nich wygląda inaczej i ma inne atrybuty. Związane są bezpośrednio z boginią Mokosz i Ładą. Tworzenie ich ma charakter ściśle rytualny, ponieważ raz rozpoczętej motanki nie można odłożyć na bok i dokończyć później.

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA (zajęcia tylko dla kobiet)
PROWADZI: MAŁGORZATA SKURATKO

Gimnastyka słowiańska często nazywana jest słowiańską jogą lub "gimnastyką czarownic". To zestaw ćwiczeń przekazywanych przez kobiety, z pokolenia na pokolenie, jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii. Dawniej był to jeden z rytuałów przejścia – dziewczynki na Białorusi tuż po pierwszej miesiączce dostawały od starszych kobiet swój zestaw ćwiczeń. Tradycja zanikła po II wojnie światowej. Zainteresowanie Gimnastyką Słowiańską jednak wróciło i utrzymuje się od kilku lat w Rosji, Ukrainie, Białorusi, a od niedawna także w Polsce.

Wszystko zaczęło się w latach 90-tych XX w., kiedy to w wyniku badań etnograficznych i wywiadów na białoruskich i rosyjskich wsiach, badacze opisali 27 specjalnych ćwiczeń (które mają zapewnić kobiecie zdrowie i kondycję, wzmacniać kobiecy magnetyzm, nauczyć, jak kontrolować przepływy kobiecej energii i pomóc nawiązać kontakt ze swoimi pragnieniami.

Tradycja białoruska skupia się głównie na ciele – chodzi o podjęcie wysiłku, wzmocnienie mięśni poprawienie kondycji i wyglądu sylwetki, a aspekt duchowy (energetyczny) jest obecny, jednak mniej istotny.
W tradycji rosyjskiej, zapoczątkowanej przez Ksenię Siłajewą i nazywanej "Mocą Strażniczki" (nawiązanie do bogiń-opiekunek Bieregiń, czczonych przez pogańskich Słowian, a także do "motanek", czyli lalek robionych na Ukrainie przez matki i córki), jest odwrotnie. Owszem, również opiera się ona na 27 podstawowych ćwiczeniach, ale ważniejsze jest skupienie się na przepływie energii i rozwój duchowy. Każdej sekwencji przypisany jest słowiański symbol i intencja.

Gimnastyka Słowiańska to także, po prostu, zestaw ćwiczeń dla kobiet, polegających na osiągnieciu głebokiego poziomu relaksu oraz zmniejszenia napięcia mięśni. Jest to forma rozciągania, która pozwala wsłuchać się w potrzeby swojego ciała i duszy. To relaksująca i wyciszająca forma treningu, która przypomina jogę. Pomaga uwolnić negatywną energię, zrelaksować ciało i dać nam psychiczny spokój. Pozwala zdobyć wiedzę na temat potrzeb swojego Ciała i Duszy. W kobiecym gronie Panie mogą poczuć się bardzo komfortowo i zrobić w końcu coś dla Siebie – bez bycia ocenianą i w pełnej akceptacji. Jest to jest ten pierwszy krok, który pozwala odpocząć i na chwilę odpuścić napięcie.

Zalety Gimnastyki Słowiańskiej:
• zmniejsza napięcie mięśniowe,
• relaksuje i uspokaja,
• pozwala rozciągnąć i wzmacnić mięśnie,
• pozwala rozumieć potrzeb własnego ciała,
• poprawia finkcjonowanie układu hormonalnego i poprawia płodność,
• podwyższa libido,
• wplywa na poprawe wyglądu i kondycję skóry.

DODATKOWA OPCJA PODCZAS SŁOWIAŃSKIEJ MAJÓWKI:
NAUKA GRY NA BĘBNACH DJEMBE I MASAŻE
Prowadzi: Łukasz Budziak

Zapraszamy na wyjątkową Podróż do Świata Rytmów - na naukę gry na bębnach oraz wspólne jam session. Ten warsztat to ruch, taniec, dobra zabawa, a także nauka gry na bębnach djembe. Podczas zajęć odkryjemy Moc rytmów natury i Moc afrykańskich bębnów djembe! Poznamy autentyczne rytmy i techniki gry na bębnach, dowiemy się czym jest bas, ton i slap. Odnajdziemy nasze wewnętrzne rytmy i dziką muzykę Duszy! Afrykańskie bębny posłużą nam jako wehikuł czasu do poznania historii muzyki i kryjących się w nas emocji. Będzie to transformujące doznanie - odkrycia siebie oraz Mocy własnego Ja!

Nauka gry na bębnie Djembe jest także świetną zabawą. Doskonale rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe i uwalnia skrywane w nas emocje. Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i Ci, którzy mieli już wcześniej kontakt z instrumentem. Nie jest wymagane żadne przygotowanie muzyczne. Uczymy od podstaw, krok po kroku tak, aby każdy mógł mieć wkład w dany rytm. Prowadzący przywozi własne bębny wszystkich uczestników!!

SESJE MASAŻY W OŚRODKU
PROWADZI: LESZEK RUTECKI (wykwalifikowany masażysta)

Zapraszamy do korzystania z sesji masaży oraz terapii manualnych. Poprzez pracę z ciałem, wracamy do kontaktu ze sobą, swoją energią, czuciem i życiem. W czasie sesji Leszek korzysta z różnych metod pracy z ciałem:
• MER – Mayofacial Energetic Release / Mięśniowo-powięziowe Energetyczne Uwalnianie (to masaż powięziowy oparty o głęboki, pełen obecności dotyk, uwalniający od bólu i napięć na poziomie ciała i emocji)
• Terapia Manualna– techniki manualne i narzędziowe uwalniające od bólu.
• Współczesny masaż z elementami masażu tajskiego
• Tybetański masaż ogniem (to naturoterapeutyczny zabieg o działaniu odprężającym i poruszającym zastoje limfatyczne. Dodaje siły życiowej, rozgrzewa, pobudza przepływ energii w ciele. Wzmacnia i oczyszcza ciało energetyczne).

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO TU I TERAZ

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko-mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno-łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek oraz innych form aktywności Kuchnia wegetariańska, bezglutenowa, chleb z pieca, Kamienne Kręgi i Miejsca Mocy.

Dodatkowo zapraszamy na Szlaki Rekreacyjne i rowerowe, które obejmują pobliskie wsie, jeziora (Szałstry, Morąg, Skolity, Leśne) i liczne atrakcje z naszych okolic (Lawendowe Pole, Pracownia Ikon, Koronczarnia, Galeria Sztuki, Teatr Wiejski Węgajty).
Nasz ośrodek to także komfortowe pokoje, świetliste werandy, dostęp do bezprzewodowego internetu, 12 kotów i 2 psy. Dodatkowo w Ośrodku można obejrzeć dwie stałe wystawy: „100 mistyków i nauczycieli duchowych XIX i XX wieku” oraz „100 Mandal”, odnaleźć ciszę w Świątyni Wszystkich Wyznań oraz skorzystać z oferty księgarni proponującej kilkaset tytułów z zakresu duchowości, rozwoju osobistego i psychologii czy wypożyczyć książki z bogatej biblioteki zawierającej ponad 3000 tytułów. Gwarantujemy Wam spokój, ciszę, intymność, nieskażoną, dziką naturę, komfort pracy oraz domową atmosferę.

PROWADZĄCY:

MARCIN PIĄTKOWSKI

Żerca (kapłan duchowny ) – jednego z polskich rodzimowierczych związków wyznaniowych, najstarszego w Polsce związku wyznaniowego, będącego kontynuacją przedchrześcijańskiej wiary Słowian. Specjalizuje się w tematach obrzędowości, etyki, filozofii, historii. Badacz cech wspólnych duchowości politeistycznych, politolog, pedagog. Wykładowca Akademii Żerców. Działacz społeczny, prowadzący cykle rocznych spotkań o tematyce słowiańskiej, pruskiej oraz indoeuropejskiej. Współzałożyciel stowarzyszenia "W Kręgu", społeczności duchowej "Axis Mundi". Organizator nie tylko obrzędowości duchowej, ale również spotkań kulturowo-historycznych przybliżających rodzimą duchowość.

Poprzez prowadzone projekty tj. "Korzenie" czy "Kamienie Przodków", przywraca symbole kultury indoeuropejskiej do przestrzeni publicznej. Będąc jednocześnie artystą, pracującym w kamieniu, specjalizującym się z sztuce sakralnej przedchrześcijańskiej Europy, tworzy pracę dla miejsc kultu. Budowniczy kamiennych kręgów dla celów kultu, duchowości i poszukiwań energii. Inicjator i współzałożyciel Świętych Gajów na terenie Polski. Naturopata, należący do Państwowego Cechu Rzemiosł. Specjalizujący się w terapiach powięziowych tkanek, hirudoterapii (leczenie pijawkami), wspomagający swoje zabiegi i wykonujący: bańki, moksę jak również masaż ogniem.

www.korzenie.info

https://www.facebook.com/naturopata.piatkowski
www.wkregu.pl

MAŁGORZATA SKURATKO

Od wielu lat pasjonuje ją wgłębianie się w tematykę medycyny holistycznej i energetyki człowieka. Prowadzi zajęcia 'Czas na Kobiecość, terapie indywidualne oraz grupowe relaksacje częstotliwościami dźwięków kamertonów. Certyfikowana Instruktorka metody Uwolnij Ciało z Gimnastyką Słowiańską z mięśniami dna miednicy, Instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej z ćwiczeniami mięśni dna miednicy i elementami tantry-Szkoła Metamorphosis. Trenerka metody Corefit.- treningu mięśni dna miednicy. Uczestniczka licznych warsztatów i zajęć energetycznych Qi Gong, Wuji Hundun Qi Gong, Qi Gong dla Kobiet-Promienny Lotos, Wachlarz Qi Gong. Certyfikowana uczestniczka szkolenia Kinezjologii Stosowanej.

TERMIN: 26.IV – 5.V. 2024

ROZPOCZĘCIE: 26 kwietnia o godz.18 (rozpoczynamy kolacją w piątek)

ZAKOŃCZENIE: 5 maja o godz.14 (kończymy obiadem w niedzielę)

UWAGA: można przyjechać na dowolnie wybraną ilość dni Majówki i
w dowolnym terminie!

CENA WARSZTATU: w dniach 26.IV-30.IV: 125 zł dziennie (cena zawiera: wykłady,
rytuały, tworzenie motanek, Poranne Powitanie Słońca) +
koszty wyżywienia i noclegów

W dniach 1-5.V: 250 zł dziennie (cena zawiera: wykłady,
rytuały, gimanstykę slowiańską, tworzenie motanek, poranne
powitanie Słońca i mini warsztat bębnów) + koszty
wyżywienia i noclegów

CENA POBYTU: Wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie/ wegańskie)
Noclegi: w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;
Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

UWAGA: Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT: 

www.tuiteraz.eu
kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo

ZAPISY:

1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia). Rejestracja mailowa jest jednocześnie wyrażeniem zgody na dołączenie do newslettera, a co za tym idzie wyrażeniem zgody na przesyłanie na podany adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, ofertach, szkoleniach i usługach Ośrodka Tu i Teraz. W każdej chwili można wycofać zgodę klikając na samym dole Newslettera link „Rezygnacja z mailingu”.

2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!

4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).

5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 100 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię i nazwisko, 26.IV-5.V.2024”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.

9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.