Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Łódź, Polska

za 9 dni

27 kwietnia 2024, 13:00

Bezpłatne

Urodziny Centerka w formie „Spotkania ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji powstania Regionalnego Centrum Wolontariatu. Społecznicy, goście i przyjaciele świętują wtedy sukcesy i zrealizowane działania.

Reklama

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnej inicjatywy uczestników, których połączyło zamiłowanie do sztuki i tańca oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami z innymi.

W tym roku obchodzimy 16. urodziny pod hasłem „Eksplozja pomagania”. Będziemy dzielić się dobrem z innymi i własnym przykładem zachęcać do aktywności wolontariackiej.

Na początku wydarzenia podzielimy się na 3 grupy i każdy gość weźmie udział jednej w wybranej przez siebie inicjatywie społecznej:

Przytulasy za darmochę – to inicjatywa mająca na celu promowanie miłości, empatii oraz wspólnotowego ducha poprzez proste, ale niezwykle ważne działanie – dawanie i otrzymywanie przytulasa. Jej zamysłem jest stworzenie atmosfery pełnej życzliwości i wsparcia, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy statusu społecznego, może poczuć się doceniony i zaakceptowany. Podczas akcji wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu będą rozdawać „kupony na przytulenie”, które można będzie wymienić na serdeczne uściski i gesty miłości. Ludzie będą mieli okazję do spontanicznych gestów życzliwości, zatrzymując się na chwilę, by podzielić się ciepłem i emocjami. Inicjatywę poprowadzi Damian Szymański.

Poczta Nadziei – celem inicjatywy jest sprawienie radości podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję poprzez przygotowanie kartek, listów z życzeniami, niespodzianek do wybranego podopiecznego, które przyczynią się do wywołania uśmiechu, radości i wzmocnienia własnej wartości. Akcję zainspirowała prawdziwa historia Craiga Shergolda – chłopca, który ciężko chorował na nowotwór mózgu. Jego mama zwróciła się do ludzi z prośbą o przesłanie kartek z życzeniami. Chłopiec wyzdrowiał, a akcja z kartkami zakończyła się wpisem Craiga do Księgi Rekordów Guinessa. Inicjatywę poprowadzi Magdalena Kaźmierczak.

Pomocna fotka – celem inicjatywy jest promowanie idei wolontariatu, informowanie społeczeństwa o istnieniu Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” i zachęcanie do przekazywania na nie 1,5% podatku. Wolontariusze będą animować przechodniów do wspólnego zdjęcia z napisem #PomagamyPomagać, który to jest hasłem przewodnim naszej tegorocznej kampanii. Każda osobą biorąca udział w akcji, będzie mogła wylosować pozytywną sentencję z naszego słoika dobrych myśli. Inicjatywę poprowadzi Michał Ciesielski.

Każda inicjatywa będzie trwała ok. 1,5 godziny, a po ich realizacji wrócimy do Stowarzyszenia na wspólne pogaduchy, loterię fantową, zabawę taneczną, tort i inne atrakcje.

Impreza odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2024 r. o godz. 13.00 w Stowarzyszeniu „Pomost” przy ul. Próchnika 7, I piętro (wejście od ulicy).

Warunkiem udziału w „Eksplozji pomagania” jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dn. 25.04.2024 r., dostępnego na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfIDEnRkMR0Yx4F2_Q4P2rrPxqwK_-qHGjV6f3jOv3wIQwF5w/viewform.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.centerko.org/2024/xvi-urodziny-centerka-zaproszenie/.

Bilet wstępu to fant na loterię, grosiki na „górę grosza” lub małe co nieco na ząb.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.