Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Stowarzyszenie Boris

Warszawa, Polska

za miesiąc

21 maja 2024, 00:00

Bezpłatne

Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zaprasza organizacje działające na rzecz osób mieszkających w Warszawie i realizujące projekty ze środków miasta, na bezpłatne seminarium online pt. „Standardy ochrony małoletnich".

Reklama

Cel seminarium
Zapoznanie uczestników szkolenia z aktualnym stanem prawnym zgodnym z ustawą o ochronie małoletnich, • Zapoznanie uczestników z pojęciami „standardy ochrony dzieci" i „polityka ochrony dzieci", zrozumienie zakresów tych pojęć i różnic między nimi, • Uwrażliwienie uczestników na zagadnienie identyfikacji krzywdzenia dzieci i długoterminowych skutków przemocy wobec dzieci, • Wyposażenie uczestników szkolenia w wiedzę, jak przygotować Politykę ochrony dzieci, i zbudowanie połączenia między wdrażaniem standardów ochrony małoletnich, a dokumentem „polityki ochrony dzieci”, • Dostarczenie uczestnikom informacji, z jakich elementów składa się proces opracowania, wdrożenia, upowszechniania i monitorowania Polityki ochrony dzieci, i jak ten proces zaplanować, • Przygotowanie uczestników do samodzielnego napisania Polityki ochrony dzieci w podmiotach, w jakich pracują.

Ramowy program

1. Zapoznanie uczestników ze Standardami ochrony dzieci i Polityką ochrony dzieci, w tym z obowiązującym stanem prawnym,

2. Wprowadzenie do identyfikacji krzywdzenia dzieci i długoterminowych skutków krzywdzenia,

3. Struktura dokumentu Polityka ochrony dzieci,

4. Wypracowanie modelu „Zasad Bezpiecznych Relacji”

5. Praktyczne ćwiczenie tworzenia poszczególnych części Polityki ochrony dzieci.

Prowadząca

Maja Kuźmicz – od stycznia 2023 Kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy, psycholożka, trenerka, certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie i superwizorka. Jest absolwentką psychologii klinicznej SWPS, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej oraz studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Poza Schematami”. Prowadzi konsultacje indywidualne, grupy wsparcia oraz edukacyjne, a także warsztaty kompetencji społecznych. Trenerka w zespole szkoleniowym Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie..

Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, od 9.00 do 12.15

Termin: 21.05.2024

Jak się zapisać? Aby wziąć udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy do dnia 14 maja. Osoby, które zostaną zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie drogą mailową 15 maja 2024. Prosimy przeglądać SPAM. Pierwszeństwo mają organizacje z Warszawy. NGO, które są spoza Warszawy, muszą napisać jakie działania prowadzą na rzecz mieszkańców Warszawy. W przeciwnym razie takie zgłoszenie nie będzie uwzględnione. Opis proszę wysłać na maila ewelina@boris.org.pl.
Osoba do kontaktu: Ewelina Markowska, ewelina@boris.org.pl, 22-890-94-49

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie BORIS w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO).

Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

(22) 828 91 23

Logo Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, napis: System Bezpłatnego Wsparcia dla NGO

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  21 maja 2024, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  21 maja 2024, 23:59
 • Miejsce:
  Stowarzyszenie Boris
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.