Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

IX Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP) [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska

26 czerwca 2024, 00:00

26 czerwca 2024, 00:00 - 28 czerwca 2024, 23:59

Bezpłatne

Już 26-28 czerwca zapraszamy do Warszawy, tuż nad Wisłę po potężną dawkę wiedzy, spotkań i ważnych dyskusji dla sektora obywatelskiego! Zobaczymy się, aby opowiedzieć w jakim miejscu jesteśmy jako ludzie zaangażowani, organizacje społeczne, sektor obywatelski.

Reklama

IX OFIP to wydarzenie nieodpłatne - na miejscu gwarantujemy dawkę merytorycznych dyskusji, sieciowanie, wartościowe spotkania oraz wegetariańskie posiłki. Uczestnicy_ki we własnym zakresie ponoszą koszty dojazdu oraz noclegu. W tym roku dla osób uczestniczących mamy 500 miejsc. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem udziału!

Formularz i szczegóły dotyczące zapisów na stronie ofip.eu.

Możliwość dofinansowania kosztów dojazdu ze środków Narodowego Instytutu Wolności (NIW).

Organizacje spoza Warszawy zainteresowane uczestnictwem w OFIP mogą ubiegać się o sfinansowanie kosztów transportu na wydarzenie (środkami publicznego transportu zbiorowego, np. autokarem) w ramach Priorytetu 5, Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO, Edycja 2024 w ramach ścieżki: ŻYCIE PUBLICZNE. Uczestnicy i uczestniczki we własnym zakresie ponoszą koszty noclegu.

PROGRAM IX OFIP-u

Tematyka tegorocznego OFIP-u skupia się wokół tożsamości i wartości sektora obywatelskiego, rzecznictwa i dobrego prawa dla NGO, pracy w organizacjach pozarządowych, odporności i stabilności organizacji oraz współpracy z samorządem i innymi sektorami.

Tegoroczny OFIP to trzydniowe wydarzenie podzielone na dwie części:

  • 26 czerwca - Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Europy Środkowo-Wschodniej - sesje w języku angielskim z udziałem organizacji z regionu Europy (tłumaczone symultanicznie). Pierwsza edycja tego Forum odbyła się w 2014 roku w Bukareszcie. Jej celem jest poszerzenie wiedzy o uwarunkowaniach politycznych i gospodarczych poszczególnych krajów i wypracowanie rozwiązań wspierających ochronę społeczeństwa obywatelskiego w tym regionie Europy.
  • 27 i 28 czerwca - Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych - z programem ogólnopolskim i międzynarodowym. Będziemy projektować działania w obszarach wspólnych dla wszystkich organizacji, wymieniać się doświadczeniami oraz pochylać się nad kształtem i dalszym rozwojem sektora obywatelskiego. W programie Forum zawarte są sesje i warsztaty zgłoszone przez organizacje, Targi Wsparcia - tworzymy przestrzeń dla organizacji wspierających inne organizacje w bieżącej działalności; oraz III Forum Doradztwa Lokalnego.

Szczegółowy program tegorocznego OFIP-u odsłaniać będziemy stopniowo.

IX OFIP-owi towarzyszy kampania ogólnopolska na rzecz organizacji pozarządowych #todziała.

MOTYW PRZEWODNI: JESTEŚMY TU I TERAZ

Zainspirowani płynącą rzeką, odzwierciedlającą przepływ życia i energii, wróciliśmy do myślenia, że przez wiele lat działalności organizacji pozarządowych cały czas u jej podstaw leżą te same wartości: dbanie o życie, dbanie o wspólnotę, dbanie o prawa każdej osoby, dbanie o wolność i dobro wspólne. Wartości są źródłem, rzeka działaniem, a nurtem jest indywidualność społeczniczek i społeczników.

Jesteśmy Tu i Teraz - wiemy kim jesteśmy, skąd przyszliśmy i jakie są nasze korzenie. Przyszłość zaczyna się od nas i właśnie startuje. Nasze dziś jest jutrem następnych pokoleń. Od nas zależy jak będzie wyglądała najbliższa okolica, Polska, Europa i nasza Planeta; jak będzie rozwijał się sektor obywatelski oraz jakimi wartościami będzie kierowało się społeczeństwo. Zmiana zaczyna się od nas i to my niesiemy ją w przyszłość. Jest w tym dużo nadziei, ale pamiętajmy, że bycie Tu i Teraz jest współodpowiedzialnością.

Organizatorzy i partnerzy IX OFIP-u

Organizatorem strategicznym IX OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, a partnerami: Foundation for the Development of Civil Society z Rumunii, Fundacja Edukacja dla Demokracji, Fundacja im. Stefana Batorego.

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych wraz z Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Europy Środkowo-Wschodniej to inicjatywa regionalna finansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programów Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny oraz Aktywni Obywatele Rumunia.

IX OFIP wspierany jest finansowo także przez Fundację im. Stefana Batorego, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz program Central Europe Civic Engagement Project wspierany przez National Democratic Institute.

O historii OFIP-u: ofop.eu/ofip/

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.