Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

„Grawitacja Koloru” – wystawa prac beneficjentów Fundacji ADRA Polska w Bibliotece Śląskiej

Reklama
Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1

Katowice, Polska, plac Rady Europy 1, Katowice

14 maja 2024, 11:00

14 maja 2024, 11:00 - 14 czerwca 2024, 00:00

Bezpłatne

We wtorek 14 maja o godz. 11 odbędzie się. uroczyste otwarcie wystawy prac beneficjentów Fundacji ADRA Polska „Grawitacja Koloru”. Wystawa, którą gości Biblioteka Śląska, przedstawia prace dzieci i osób dorosłych, amatorów i profesjonalistów. Uroczystemu otwarciu wystawy, która świętuje zarazem 15-lecie Fundacji ADRA Polska, towarzyszyć będą warsztaty malarstwa dla dzieci i dorosłych. Wstęp Wolny. Wystawa potrwa 0d 14 maja do 14 czerwca.

Plakat wystawy

Plakat wystawy

Autor/źródło: Fundacja ADRA Polska
Reklama

„Grawitacja Koloru" to niezwykła wystawa, która poprzez sztukę wyraża emocje ukraińskich artystów, profesjonalistów i amatorów, beneficjentów Fundacji ADRA Polska.

Zaprezentowani artyści – dzieci i dorośli – to beneficjenci Centrum Integracji dla Cudzoziemców (CIC) w Katowicach, prowadzonego przez Fundację ADRA Polska. CIC w Katowicach oferuje bezpłatnie porady prawne, konsultacje z doradcą zawodowym i psychologiem, lektorat języka polskiego oraz wiele innych zajęć edukacyjnych, kulturalnych i rozwojowych. Mogą z nich korzystać cudzoziemcy mieszkający na terenie Katowic i województwa śląskiego.

– Przedstawione prace ukraińskich artystów, profesjonalistów i amatorów, przypominają o sile sztuki w każdych warunkach: sztuka daje nadzieję, inspirację i wsparcie. Każde płótno stworzone przez ukraińskich artystów, którzy przebywają w Polsce, staje się nie tylko dziełem sztuki, ale także odzwierciedleniem siły, wytrwałości i nadziei ludzi, którzy przechodzą przez trudności. Te osoby, beneficjenci Fundacji ADRA Polska, przeszli trudną drogę pozostawienia swojego życia i mozolnego budowania nowej, godnej egzystencji, gdzie wnoszą cenny wkład tym razem w życie Polski i województwa śląskiego – mówi Walentyna Szulga, koordynatorka Centrum Integracji dla Cudzoziemców (CIC) w Katowicach a zarazem krajowa koordynatorka siedmiu Centrów Integracji Fundacji ADRA Polska.

– „Grawitacja Koloru” pokazuje talent naszych Beneficjentów, ujawnia ich wewnętrzny świat, przypomina także o sile sztuki jako środka wyrazu i komunikacji. Wystawa, którą gości nasz nieoceniony Partner – Biblioteka Śląska – tworzy przestrzeń, w której artyści i widzowie mogą na chwilę zapomnieć o codzienności i doświadczać emocjonalnego ładunku, jaki niesie ze sobą sztuka – dodaje koordynatorka z Fundacji ADRA Polska.

Wystawa "Grawitacja Koloru" będzie czynna od 14 maja do 14 czerwca 2024 w Bibliotece Śląskiej w godzinach pracy placówki. Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 14 maja o godzinie 11 w Bibliotece Śląskiej. Będą mu towarzyszyć bezpłatne warsztaty malarstwa. O godzinie 12 odbędą się warsztaty malarstwa abstrakcyjnego dla dorosłych, podczas których pod okiem malarki Angeli Yatsenko uczestnicy stworzą wspólne, wielkoformatowe dzieło, a także warsztaty malarstwa dla dzieci, gdzie najmłodsi będą eksperymentować z różnymi technikami malarskimi i wyzwalać kreatywność pod okiem malarki Oksany Trygub-Milashavich.

„Grawitacja Koloru”

Wystawa beneficjentów Fundacji ADRA Polska

Biblioteka Śląska, Galeria Holu Głównego

plac Rady Europy 1

Czynna 14.05.2024-14.06.2024

Otwarcie: 14.05.2024 godz. 11

Otwarciu towarzyszą warsztaty malarstwa (godz. 12) dla grupy dzieci i młodzieży oraz grupy dorosłych.

Centrum Integracji dla Cudzoziemców Fundacji ADRA Polska w Katowicach

ul. Fryderyka Chopina 1, 40-093 Katowice | lokal nr 2 (1 piętro)
tel. 536 595 450
e-mail: katowice@adra.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: od 9.30 do 15.30
piątek: dzień pracy wewnętrznej (zamknięte dla beneficjentów)

Fundacja ADRA Polska – powstała w 2009 roku dobroczynna organizacja pożytku publicznego. Należy do międzynarodowej sieci ADRA, działającej w 118 krajach. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie poprzez działania z obszaru edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania oraz pomoc rozwojową i humanitarną w rejonach dotkniętych kataklizmami. Międzynarodowy charakter organizacji pozwala jej działać szybko i efektywnie. Fundacja od pierwszego dnia wojny w Ukrainie wspiera ofiary. Przy wsparciu CARE® organizowała transporty humanitarne, ewakuacje i prowadziła ponad 60 schronisk zlokalizowanych w całej Polsce. Obecnie ADRA Polska organizuje wsparcie w zakresie integracji i włączenia społecznego, pomoc psychologiczną i informacyjną za pośrednictwem 7 Centrów Integracji dla Cudzoziemców, realizuje projekty rozwojowe, program adopcji na odległość finansujący edukację najuboższych dzieci z Tanzanii, Kenii i Bangladeszu, prowadzi również wielokrotnie nagradzany portal anonimowego wsparcia GiveAndGetHelp.com. Więcej informacji: www.adra.pl

Plakat wystawy "Grawitacja Koloru"

Plakat wystawy "Grawitacja Koloru"

Autor/źródło: Fundacja ADRA Polska

Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Autor/źródło: Fundacja ADRA Polska

Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Autor/źródło: Fundacja ADRA Polska

Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Autor/źródło: Fundacja ADRA Polska

Miniatura Plakat wystawy "Grawitacja Koloru"
Miniatura Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"
Miniatura Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"
Miniatura Artystki biorące udział w wystawie "Grawitacja Koloru"

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  14 maja 2024, 11:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  14 czerwca 2024, 00:00
 • Miejsce:
  Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1
  Katowice, Polska
  plac Rady Europy 1, Katowice
 • Organizator:
  Fundacja ADRA Polska
 • Osoba kontaktowa:
  Pokaż
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.