Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Kraków, Polska

W zeszły czwartek, 00:00

16 maja 2024, 00:00 - 25 sierpnia 2024, 23:59

Bezpłatne

Wystawa fotografii Lisy Borgiani i wydarzenia towarzyszące obchodom 20. rocznicy wejścia Polski do UE.

Reklama

CZYM JEST DLA CIEBIE EUROPA?

EUROPEJSKA PODRÓŻ PRZEZ OBRAZY I EMOCJE

27 MIAST | 1200 PORTRETÓW | 3000 GŁOSÓW

Projekt „Czym jest dla Ciebie Europa?” to narracja fotograficzna stworzona przez włoską artystkę Lisę Borgiani, która od 2019 roku odwiedza europejskie miasta, zadając ludziom, których fotografuje, pytanie: Czym jest dla Ciebie Europa? 

„Czym jest dla Ciebie Europa?” to historia w obrazach, która prowadzi Lisę Borgiani do różnych europejskich miast: w 2019 r. do Aten i Berlina, w 2020 r. do Mediolanu i Rzymu, w 2021 r. do Paryża i na wyspę Ventotene, w 2022 r. do Budapesztu, do krajów bałtyckich, Guben-Gubin, na Maltę, w 2023 r. do Strasburga, Bonn i Drezna, w 2024 r. do Madrytu i Lizbony. W tym roku czterech ukraińskich fotografów z Ukraińskiego Stowarzyszenia Fotografików Profesjonalistów zebrało portrety i głosy ludzi mieszkających w Kijowie, Odessie, Lwowie i Charkowie. 

„Czym jest dla Ciebie Europa?” jest zatem próbą opowiedzenia o odczuciach Europejczyków na temat Europy, opowieścią o ich tożsamości, jest także apelem o promowanie debaty na temat zrozumienia i świadomości, ponieważ Europa oznacza przede wszystkim demokrację, a demokracja oznacza uczestnictwo. Europa to miejsce, w którym każdy ma prawo czuć się swobodnie, wyrażając swoje opinie i konfrontując je z opiniami innych.

W czwartek 16 maja o godz. 17.00 Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z miastem Kraków i Instytutem Włoskim w Krakowie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Lisy Borgiani CZYM JEST DLA CIEBIE EUROPA, który odbędzie się w Parku Jordana w Krakowie (od strony ul. 3 maja) z udziałem artystki.

Wystawa będzie prezentowana do 25 sierpnia 2024.

W piątek 17 maja w godz. 11.00-15.00 zapraszamy do Willi Decjusza, gdzie będzie można spotkać się z Lisą Borgiani oraz w przygotowanym przez artystkę atelier wziąć udział w jej fotograficznym projekcie.

 Zebrane podczas wydarzenia fotografie i wypowiedzi krakowian i krakowianek zostaną opublikowane przez artystkę i zaprezentowane podczas nadchodzących wystaw.

Więcej o projekcie: 

www.whatseurope.eu

Wystawa zorganizowana w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W zeszły czwartek, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  25 sierpnia 2024, 23:59
 • Miejsce:
  Kraków, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Willa Decjusza

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.